Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

    Здравейте колеги,

    Реших да пусна една тема с цел да се сравнят Honda CRF 450 и Suzuki RMZ 450. Работата е там , че един колега ендурист иска да си закупи един от двата мотора и не е много в час с тези две марки. По-точно иска да се запознае с двата модела за да знае какво точно да закупи.
    Говоря за модели над 2006г. Нека тези, които са "дълбоко" запознати с точно тези две марки да напишат своето мнение относно характеристика, части, пари, издържливост в калта и т.н.

    Знам , че има публикувани отделни теми в форума, НО няма публикувана тема за сравнение на точно тези два екземпляра

    Прикачам две примерни снимки

    Благодаря предварително
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от The-Rocky; 27-11-08, 21:50.
    [B]®[/B][I]Always Off Road[/I][B]®[/B]

  • #2
    До: Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

    Здравейте, аз съм този колега . На тези мотори се спрях и евентуално ще си взема такъв. Интересувам се какво мислят колегите с по-голям стаж и много ще се радвам ако споделите вашите мнения за тях и кой предпочитате. Мотора ще го използвам за офроуд и ми е важно да разбера предимсва и недостатаци на 4-скоростната трансмисия пред 6-скоростната. Благодаря предварително

    Коментар


    • #3
      До: Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

      Аз лично предпочитам Honda CRF 450 2008 , защо ли ? Защото първо вади "фаца" и то голяма Второ много върви, ама то кое ли не върви ако е ново Трето - 6 скоростната е по-добър вариант.

      Това е лично мое мнение !
      [B]®[/B][I]Always Off Road[/I][B]®[/B]

      Коментар


      • #4
        До: Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

        А и 1-ния е крос ,а другия ендуро (на снимките) Фар ,стартер,окачване ,двигатели (кроса е по рязък,а ендурото малко по плавен) Демек и двата мотора са доста различни За в гората според мен CRF си е за там за пистата RMZ-ta

        Коментар


        • #5
          До: Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

          Тези двата са 450 кубикови кросове... не ги виждам много-много в технчните пътеки, а си искат и опит. Иначе - аз повече харесвам Suzuki-то - ако става въпрос за модел 2008. Не смятам обаче, че го има в България. Последния път, когато проверявах... абе нямаха го. Не че проверявах за 450, просто направо ме отрязаха за 250-ка - не доставяли.

          Та - по темата - Suzuki имаха повече време да си оправят проблемите по инжекциона, мотора е с 5 скорости, а не с 4 както бе миналата година и резервоара е алуминиев, което за мен е сериозен плюс. Вярно трудно е да се намери и сигурно е скъп, но пък е лек и здрав. Мотора доказано е по-лесен за каране от "Honda"-та (сори Chinel, но това съм прочел, а и видял в youtube...), по ще става за ендуро, но и двата са си кросове де... В това има няколко уловки - повече поддръжка и повече форма за да го караш. "Honda"-та определено е по-здравия мотор, според повечето хора. Това си е лично мнение - не ангажирам никой с него.

          Простете не се загледах добре в снимката... 450 CRF - X? Е тогава бих предпочел него, защото е правен за ендуро!
          Последно редактирано от господин никой; 27-11-08, 22:04. Причина: Смислова корекция...

          Коментар


          • #6
            До: Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

            CRF-a си има пословични проблеми с клапаните. Гледам питаш за модели около 2006+... Имай го предвид, разгледай темите, примерно тази:
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=21297
            Или пък пробвай в Google да напишеш CRF valves, и гледай

            Коментар


            • #7
              До: Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

              според мен сузукито е по удачния варант,поне няма да имаш проблеми
              [FONT=System][/FONT]

              Коментар


              • #8
                До: Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

                За съжеление има само един начин за решение на тези колебания- тест и на двата.

                Само че къде и как....това е тъпото.

                Вярно че имаш консуматив и клапани за Хондата, ама пък ако ти пасва повече? клапаните са 160$ тунинга.

                Аз карах едно лято сузуки РМ 250 и просто не ми пасна. Не завиваше както си представях, че трябва. Тази година тествах ЦРФ- пасна ми идеално - взех го. После разбрах и за клапани и за работи, ама тествах на колеги новите Ямахи и други и не ща да си я сменям. Ще си сменям клапани, ама да си ми е кеф.

                Коментар


                • #9
                  До: Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

                  Значи препоръчвате следното :
                  ако караш в гората - вземи си ЦРФ
                  ако караш на писта ( състезания ) - вземи си РМЗ

                  Странно, но и двата мотора нямат кой знае какво за оплакване. Всеки си има подходящите характеристика за модела си... само това , че разликата между сумата ще е по различна както за самия модел така и за неговите части
                  [B]®[/B][I]Always Off Road[/I][B]®[/B]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

                    Първоначално публикуван от The-Rocky Преглед на мнение
                    Значи препоръчвате следното :
                    ако караш в гората - вземи си ЦРФ
                    ако караш на писта ( състезания ) - вземи си РМЗ

                    Странно, но и двата мотора нямат кой знае какво за оплакване. Всеки си има подходящите характеристика за модела си... само това , че разликата между сумата ще е по различна както за самия модел така и за неговите части
                    За гората не ти препоръчвам нито един от дватаА за мотокрос стават и двата.Въпреки че не разбрах Хондата Х или R е
                    Аз поне мисля че става въпрос за R.(въпреки че на снимката е Х)
                    Абе хора, толкова има изписано кое става за ендуро и кое не.Що не си направите труда да прочетете малкоДо кога ще предъвкваме едно и съшо
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • #11
                      До: Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

                      Ако е CRF450Х това е моторът за офроуд.Клапани?-да не ги сменяш всеки месец пък и щом си търсиш толкова нов мотор не вярвам 150$ да са ти проблем на 1 година примерно.По принцип ако се прави сравнение за тези два мотора на снимките,те просто са много различни единия е ендуро а другия чист крос,така че единия е за гората другия за писта,немогат да се сравняват.
                      [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
                      ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

                      Коментар


                      • #12
                        До: Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

                        адаша Хаджиев бая км мина на неговата ЦРФка
                        До колкото си спомням от негови изказвания на 10-15 хил.км сменяше по два клапана(само всмукателни). Вижда ми се напълно в реда на нещата за такъв рейсингов и натоварен двигател
                        Нека напише по-добре той сам - това е инфо от първа ръка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

                          За каране от любител един нов crf ще изкара 2 години без грижи за клапаните, след това реглаж и продължаваш да караш. А като технология на двигателя е 1 поколение над сузукито.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #14
                            До: Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

                            Дотук само Ясен се е изказал от личен опит и то не малък.
                            Имам в предвид, че не е карал на някой си мотора за кръгче две и да дава мнение.
                            Аз няма да изказвам мнение защото не съм се качвал на Сузуки освен джип.
                            Но за Honda CRF 450 съм имал и R и Х и то по над година всеки един от двата.
                            Мисля, че не мога да ги карам добре, но мога да кажа следното от опит.
                            На нито един от двата не съм сменял клапани а и мисля, че новият собственик на старият ми R все още не е.
                            Той също пише и чете във форума нека сам каже, а за новият Х вече е на 150 моточаса и не е мръднал нито микрон.
                            Краси го е казал по-нагоре останалото.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Honda CRF 450 / Suzuki RMZ 450 ?

                              Аз пък ще кажа друго и то е сигурно.Теодор Тотев(Шипката)предполагам го знаете.Доста известен състезател по мотокрос,мисля че тази година стана първи в големия клас,караше Хонда през 2007 год.Той е правил клапани за една година може би 30 пъти, да не казвам на всяко състезание.Накрая ми вика ,да не се излъжеш да си купиш ЦРФ,по голям боклук от него няма.Моля да ме извинят всички който се считат убидени, но това е голата истина.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X