Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не знам към какво да се насоча ! Kрос или ендуро ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не знам към какво да се насоча ! Kрос или ендуро ?

    Здравейте ! Както се вижда от заглавието съм много объркан...
    На 19 години съм и до преди няколко години моторите , просто станаха част от живота ми , нещото без което не мога ! Сега съм решен дали да си купя крос или ендуро.
    По принцип точно до мястото където живея е гората , има доста хора с които бих карал от градчето ми , така че доста ще си покарвам ! Сега знам , че бихте ми предпочели ендуро , понеже ще ходя в гората ще изкачвам баири и дерета...мдаа така си е! Но работата е там , че разполагам с две мотокрос писти в окръга и бих искал и там да карам. Така , че мотора ще се ползва както за писта така и за дерета и склонове. Ако е крос съм се спрял на 250сс 4Т
    Благодаря !

  • #2
    От: Не знам към какво да се насоча ! Kрос или ендуро ?

    Е то ендурото не е един вид, има си по хард ендурота, с които ще можеш да си скачаш по крос пистите. Виж тази тема(ако вече не си я разгледал де) - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7960
    Life is good... on a dirt bike!

    Коментар


    • #3
      От: Не знам към какво да се насоча ! Kрос или ендуро ?

      С колко пари разполагаш?Имай впредвид, че годишната поддръжка ти е около 300-500 лева и то при запазени мотори

      Коментар


      • #4
        От: Не знам към какво да се насоча ! Kрос или ендуро ?

        Разполагам с 4000-4500 лв в които включвам и екипировката , като изключим каската , очилата и ръкавиците понеже вече ги имам.Сякаш кросовите са по евтини отколкото ендуро ?

        Коментар


        • #5
          От: Не знам към какво да се насоча ! Kрос или ендуро ?

          Не кросовите мотори се износват много по-бързо от ендуро мотори. Вече за новите 4т ендура, то те са си с кросови двигатели и карат по-малко от 2т.
          За 4500 може да се намери suzuki drz 400, yamaha wr400 и може някой ктм с ротакс двигател
          От време на време може да се види някое по- запазено двутактово ендуро, ама е рядкост

          Коментар


          • #6
            От: Не знам към какво да се насоча ! Kрос или ендуро ?

            Работата е там , че ако взема ендуро , дали ще ми трябва категория ? Вас спират ли ви с тези неща ?

            Коментар


            • #7
              От: Не знам към какво да се насоча ! Kрос или ендуро ?

              Не, категорията няма отношение към придобиването и типа на мотора.
              Тя има отношение към мястото, където ще караш.
              Ако ти стиска и Голдуинг подкарай извън пътя - категория не е нужна!
              Ако въпросът ти е дали ни спира да шофираме на пътя без нужната категория - да, вече ни спират тези неща а би трябвяло и теб.
              И не само защото сме поодъртяли - доста други неща са промениха [emoji4]
              Враг усраине

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X