Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha YZ 125/250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Yamaha YZ 125/250

    Здравейте колеги аз съм новак също и мислех да си взема YZ250 но разбрах че мотора е доста мощени силно казано ще ме убие затова пиша тук и искам да ми дадете малко информация колко гори от какво страдат двигателите с какво масло трябва да се кара и т.н (ако някой продава този модел ямаха 250 или 125 да ми пише )

    Коментар


    • #32
      От: Yamaha YZ 125/250

      Хубав мотор, удобна позиция, малко по-твърдо окачване от другите, както всички ямахи има проблем със скоростите. Гори колкото може, от 8 до 15, кара се само с хубави масла, в противен случай даваш пари за ремонти.
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #33
        От: Yamaha YZ 125/250

        Здравейте колеги! Тъй като този въпрос вече ме мъчи от няколко седмици реших да попитам вас зашото немога да реша ... Чудя се между Kawasaki kx 250 и Yamaha Yz 250. Кой от двата мотора ми бихте препоръча ли като по добър ? Кой е с повече мощ и по добро окачване ? От няколко дена чета по форумите че Кх не е толкова добър и имал проблеми... чупели им се двигателите много често и така нататък, а пък говорят че и двителя му бил по слаб от този на Yz. Други говорели че няма значение дали ще е Yamaha или Kawasaki а пък третите казват че Kawasaki са по добри. В момента съм се спрял на едно кх-че от 2002 250 ... изглежда страхотно като ново е, но единственото нещо което ме спира е това за Yz 250. Сега в мобиле и другите сайтове като карс няма много Yz 250 ... едните изглеждат като кочове а другите са твърде скъпи. Не ми се чака да излезат Yamahi ... но ако наистина са много по добри ще почакам да излезе някоя читава. Повече съм фен на Yamaha и не карам на писти ... основно в гората. Много ви благодаря ако кажете своето мнение по въпроса

        Коментар


        • #34
          От: Yamaha YZ 125/250

          Моето мнение,че за горите 250 2Т е по-добрият избор от 125 2Т(125-та върви само в оборот),аз лично имам Yz 250 2T(2004г.)но за мен двутактовите машинки от всички марки са добри и си мисля,че всеки мераклия трябва да се ръкободи от техническото състояние на конкретния мотор.

          Коментар


          • #35
            От: Yamaha YZ 125/250

            Колеги,карам Yamaha YZ250 2002 и днеска стана фал.Както карам и ми зацепиха скоростите,не мога да освободя на свободна.След много борби успях,освен свободна и 2-ра други не включва.Лоста доста трудно се мърда и се чува неестествено цъкане и има моменти даже и на заяждане.Утре мисля да разглобя двигателя но ме насочете какво да гледам и какво евентуално може да е.А мотора е гледан като малко дете,поддърва се качествено и редовно и до сега не е правил никакъв проблем.Кара се само ендуро и то доста на хард места.

            Коментар


            • #36
              От: Yamaha YZ 125/250

              Разглобих двигателя и се оказа че имам счупен зъб на зъбчатката за четвърта скорост на вторичния вал (май им казват някои "кученца" ). Моля ви помагайте,от къде мога да си набавя нова или втора ръка и някаква ориентировъчна цена.И дали е добър вариант да мисля за направата на нова при стругар.Качвам и снимка с отбелязания проблем(червения кръг).Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052012107.jpg
Прегледи:1
Размер:168.4 КБ
ID:5370588

              Коментар


              • #37
                От: Yamaha YZ 125/250

                Първоначално публикуван от Vergo Преглед на мнение
                .....И дали е добър вариант да мисля за направата на нова при стругар.....
                Тези зъбчатки са от доста специфични материали, с още по специфична повърхностна обработка (циментация). Ако мислиш да си караш мотора, дай си скоростите на някой които разбира да огледа всички зъбчатки. Много малки износвания водят до големи проблеми при работата на скоростите. Виж какво има за смяна и си поръчвай истински. Магазини за мотори в БГ има доста.
                Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                Коментар


                • #38
                  От: Yamaha YZ 125/250

                  Поръчах си ново зъбно колело,оригинално на Yamaha от MOTOБУМ Пловдив.Цената е 145лв. до 10 дни идва,сглобявам,паля,карам и дано на няма пак проблем.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Yamaha YZ 125/250

                    Здравейте, някоЙ може ли да ми каже какъв трябва да е луФта на клапаните на YZ 250 F 2007 г. Предварително благодаря.

                    Коментар


                    • #40
                      От: До: Yamaha YZ 125/250

                      Здрасти.Аз имам Yamaha yz 125 1995 година, има заглъхване във ниските обороти. На много места четох ,че проблемите могат да бъдат от карбуратора или въздушния филтър.Или ако е за бутало, но буталото е сменяно преди 1 сезон не е каран най-много. Дали може да е от клапите на цилиндъра??? .... Ако някои го е имал този проблем ако може да помогне. Благодаря предварително...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Yamaha YZ 125/250

                        Колеги извинявам се за отговора но нали много ги хвалите тези ямахи пък всеки за проблеми пише маи не са толкова добри

                        Коментар


                        • #42
                          От: Yamaha YZ 125/250

                          Е теб какво те бърка това ? Някой да те кара да си купуваш ямаха ?
                          Купи си голф, вземи си една нокия и се радвай на живота.
                          Регистрирай се в БГ-мама щом искаш да пишеш глупости!
                          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                          Коментар


                          • #43
                            От: Yamaha YZ 125/250

                            колеги нее по темата търся конзола за газта за yz 125 защото мойта е с мн голям ход които знае да пише на ЛС

                            Коментар


                            • #44
                              От: Yamaha YZ 125/250

                              колеги интересуваме от къде мога да си закупя клапа за yz125 1992 или 1997 не съм сигурен коя година е двг

                              Коментар


                              • #45
                                От: Yamaha YZ 125/250

                                какво да избера honda cr 250 2T или yamaha yzf 250 4T на 15 години съм

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X