Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отново...

    Здравейте казвам се Пресиан нов съм тук.
    На 16 съм и с баща ми бяхме планували това лято да вземем някоя кросова машинка , но уви... аз останах на село за известно време и тн.
    Та по темата , преди 2-3 дена отново стана въпрос за моторче и баща ми каза , че не се е отказал.Тук идват двата ми въпроса а именно
    1.Насочили сме се към нещо от сорта на 250 4 тактово (имам известен опит с карането , от приятели които ме научиха) та удачен ли е такъв избор (с баща ми искаме да е 4 тактово)
    2.Наистина ли през сезоните есен-зима цените на моторите стават по-ниски (2-ра употреба) ?
    Баща ми е карал преди , но това е било преди доста време , ако това е от значение от страна на познания и тн.
    Благодаря , ако си направихте труда да го прочетете и чакам съвети

  • #2
    От: Отново...

    Опитай се да уточниш, за какво ще се ползва моторетката. През кои сезони и за какво. Двата и четирите такта си имат съотвтните предимства и недостатъци. Избора се определя от начина, времето,кинтите,налични инструменти,познат майстор наоколо, както и от много други непредвидими фактори.
    Успех!

    Коментар


    • #3
      От: Отново...

      Да извинете ме , сега и аз се сетих ами ще се ползва главно за горски м/у селски пътеки , полигони и с малко късмет писти , ще се кара нормално на някои места ще му се "задава газ" хаха и скокове.За инструментите , да налични са и да има и майстори наоколо. А за "кинтите" до около 2500 лв

      Коментар


      • #4
        От: Отново...

        Според мен трудно ще намериш читаво моторче за тези пари ако е двутактов да но за четиритактов добави 1000 лв още Успех

        Коментар


        • #5
          От: Отново...

          Първоначално публикуван от WR10 Преглед на мнение
          Според мен трудно ще намериш читаво моторче за тези пари ако е двутактов да но за четиритактов добави 1000 лв още Успех
          Недей шашка човека пък ти..
          За 2500-3000, може да се намери читав мотор. Пък и не е толкова важна годината. Важно е да е запазен.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #6
            От: Отново...

            Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
            Недей шашка човека пък ти..
            За 2500-3000, може да се намери читав мотор. Пък и не е толкова важна годината. Важно е да е запазен.
            А бе то има и за 2000 ама после като трябва да дава още толкова за ремонти нз не съм съгласен с теб колкото по ново си е моторчето толкова по надеждно според мен лично мнение пожелавам успех на човека и извикай някой който разбира с теб да го пробва

            Коментар


            • #7
              От: Отново...

              Благодаря за обърнатото внимание на всички , искам да попитам само дали през сезоните есен-зима цените спадат поне малко ?

              Коментар


              • #8
                От: Отново...

                Първоначално публикуван от WR10 Преглед на мнение
                А бе то има и за 2000 ама после като трябва да дава още толкова за ремонти нз не съм съгласен с теб колкото по ново си е моторчето толкова по надеждно според мен лично мнение пожелавам успех на човека и извикай някой който разбира с теб да го пробва
                Искаш ли да ти покажа Кавазаки КМХ-1990г., взето преди 3 месеца, и няма почти нищо сменено по него. Като нов е. Просто е запазен.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #9
                  От: Отново...

                  Не е фатално и да е 125 2-тактово , мога да карам но все още нямам много опит , но просто искахме да е 4 тактово заради разходите за гориво , ЗВУК и такива подобни.125 2-тактово е за в крайни случаи хаха.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отново...

                    Първоначално публикуван от WR10 Преглед на мнение
                    Според мен трудно ще намериш читаво моторче за тези пари ако е двутактов да но за четиритактов добави 1000 лв още Успех
                    +1
                    За 2500 е абсурд да намериш запазен 4т кросак в прилично състояние, за тия пари по хубаво се насоче към някой ендуро, но няма да става за скокове по писти...
                    Life is good... on a dirt bike!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отново...

                      Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                      Искаш ли да ти покажа Кавазаки КМХ-1990г., взето преди 3 месеца, и няма почти нищо сменено по него. Като нов е. Просто е запазен.
                      Виждал съм го и наистина е запазена моторетката,но младежа търси запазена 4тактова пъркалка
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отново...

                        Driftcha благодаря за разбирането , да наистина търся нещо 4-тактово с баща ми предпочитаме да е кросово , но може и да е ендуро (нещо от сорта на Wr от 2001 -2003 на външен и "вътрешен" вид). И още нещо никой не ми отговори дали наистина цените през есента - зимата падат ? (за втора ръка) Благодаря

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отново...

                          Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
                          Виждал съм го и наистина е запазена моторетката,но младежа търси запазена 4тактова пъркалка

                          Написал е и -
                          Първоначално публикуван от Преглед на мнение
                          Не е фатално и да е 125 2-тактово , мога да карам но все още нямам много опит , но просто искахме да е 4 тактово заради разходите за гориво , ЗВУК и такива подобни.125 2-тактово е за в крайни случаи хаха.
                          Пък и на двутактовото, махаш му гърнето, и ето ти ''ЗВУК''.
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отново...

                            Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                            Написал е и -

                            Пък и на двутактовото, махаш му гърнето, и ето ти ''ЗВУК''.
                            Само не разбрах защо е нужно да му се маха гърнето със него е безшумно или какво май си пишете колкото да минава времето. Отговорете по добре на момчето това което го интересува а не как да си разглобява мотора след като го купи

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отново...

                              Първоначално публикуван от WR10 Преглед на мнение
                              Само не разбрах защо е нужно да му се маха гърнето със него е безшумно или какво май си пишете колкото да минава времето. Отговорете по добре на момчето това което го интересува а не как да си разглобява мотора след като го купи
                              Ако не си разбрал, е написал, че иска и ЗВУК !
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X