Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багажник за теглич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Багажник за теглич

    Здравейте. Искам да си направя багажник за мотор подобен на този от снимката. За целта ми е необходима схема и пояснения ако някой от вас е правил. Захващането е за теглич тип ябълка. Трябва ми за лек мотор.

  • #2
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E3E0FC20-88D7-49F2-8BBA-C77FC852E5D6.jpeg
Прегледи:218
Размер:282.2 КБ
ID:6913386 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:452250C0-6847-422D-8D0A-FA3D18F70BAB.jpeg
Прегледи:223
Размер:613.6 КБ
ID:6913387 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FD162E04-FBE1-4FCB-8279-4801D63AC0C7.jpeg
Прегледи:220
Размер:702.7 КБ
ID:6913388
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Не съм правил,много скъпо излиза направата тук,кликането по-лесно. Имаме и за 2 мотора от леките,Харли няма да събере,но 2 хитлериста се качват и не падат без усилване на теглича

      Нищо сложно ако имаш профила на теглича,другото е само ламарина и малко усилване
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        Трябва ми за захващане с теглич тип ябълка. Мога да си го изработя но не ми идва идея каква трябва да бъде лапата и укрепването . Мотора е 65кг. а товароносимоста на теглича е 140кг.

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Е това искам да го видя как става без да махаш ябълката.

      • #5
        Според мен правилния носач за мотор е този. ФЪрлил съм му мерака. Производителя е някъде в Уелс. Доректно от него не може да се купи. Долъри и разни посредници. търся оптимален вариант за закупуване от УК. Много хитра и проста конструкция. оригинален замисъл. Има вариант до 125кг. и до 180кг.

        https://www.oro2u.com/50cc-80cc-car-...7x39x15cm-11kg


        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00060.jpg Прегледи:0 Размер:23.8 КБ ID:6913398

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00061.jpg Прегледи:0 Размер:26.4 КБ ID:6913399
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00062.jpg Прегледи:0 Размер:28.6 КБ ID:6913400

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00049.jpg Прегледи:0 Размер:57.1 КБ ID:6913402
        Последно редактирано от KingofROAD; 22-02-23, 08:22.
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Двата мотора не вибрират ли при друсането по дупките? ляво/дясно...

          При ингилизите има разни странни монтажи, аз мога да го направя и по друг начин, но проблема с узаковняването.
          По хамериканския начин бих предпочел да са две 50х50 под надлъжните греди на рамата. И носача да се пъха в тях, да се законтря със щифтове и шплентове. Такова изпълнение съм виждал на кемпер. И би трябвало да е достатъчно здраво и за 300 кила мотор....

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Предимството на този багажник за мен е това, че се състои от две половинки. Те спокойно могат да стоят в багажника на кораба-майка, и в момента в който ми скимне да си нося и мотора с мен, раз-два и е качен на носача. Моя мотор засега само 52 кила Ама по-нататък не се знае...

          А американския вариант - е едно голямо двуметрово корито, което само в гараж или подобно помещение трябва да го държиш, когато не го ползваш. По клипчета в ютубата съм виждал доста по-добри изпълнения на носач за мотор пак на хамериканските пикапи, но не в квадратната тръба, а на плоча, подобно на лебедка. Даже има и хидравличен крик за подвигане на по-тежък мотор. Монтажа на плоча, тип лебедка е доста по-здрав и стабилен, от квадратната тръба. Мое мнение...
          Последно редактирано от KingofROAD; 22-02-23, 18:58.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Клатят се ма не падат……..до момента загубен нямаме,няма изкъртено,няма допълнителни заварки,върви си по дупките без проблеми,само задния прозорец сваляш,та ако го изтървеш да не си търсиш прозорец после,на ход няма проблеми

      • #6
        Ето го въпросния спейсър/дистанционер. Монтира се с болтове направо на гредата. А на него планката за носача, и ябълка за теглича...
        Има и 125мм. и 170 мм. спейсъри/дистанционери... На снимката на буса е монтиран алЮминиев спейсър/дистанционер 50мм. ако не се лъца, но и теглича му е по инглецки стандарт на монтаж към купето...

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00063.jpg Прегледи:0 Размер:28.5 КБ ID:6913416
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Търся разликата между тоя профил и американския начин заварен за рамата без болтчета

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Профила може да е и по-дебел, не се упоменава конкретно. Монтажа на 90мм. с болтовете на мен ми се вижда по-стабилно. Ако можеше да е и повече, поне 200мм. и два профила, тогава ще е танк.

      • #7
        Ako колегата иска това от Уейлс, сега има възможност за безплатна доставка от ЮК до Видин или София, ако пристигне при мен (Южен Лондон) в близките няколко дни.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Ще пиша на лични довечера...

      • #8
        Ето го и на кемпера как стои... Последния вариант е 130 кила... има и по яки...

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00034.jpg Прегледи:0 Размер:41.8 КБ ID:6913496

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00035.jpg
Прегледи:193
Размер:61.5 КБ
ID:6913497
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • #9
          Ето и видео на моя вариант.

          https://www.youtube.com/watch?v=be8iH82U3XI&t=484s

          Боссе, ако твоя носач е същия, или подобен, ами люлее се мотора. Не по вкусу... Вица за коча го знам, ама не е там рабутътъ....


          https://www.youtube.com/watch?v=3SuPWPbfz0U&t=11s
          Последно редактирано от KingofROAD; 22-02-23, 19:39.
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Е люлее,няма как,не пада обаче и монтажа се мести от пикап на комби за 3 Мин,струва колко предната гума на единия мотор

        • #10
          Ето тук има такъв дето искам , ама ми се вижда скъпичко :https://www.mjautobox.com/product/%D...2%D1%84%D0%BE/

          Има и видео към монтажа

          Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X