Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

    Валкенсваард си е класика в жанра там никога не е безинтересно, ама пусто му време все не стига да го изгледам Прегледах набързо още в понеделник хайлайтс моментите и ми стана ясно що за шоу е било.
    Мисля, че на интервюто от турския кръг Марк де Ревур се закани че ще им покаже какво може на наистина е така, жалко за падането и 2-рото место, а гледам че другия манш дори не е завършил, наистина много жалко за него.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #32
      До: Световните кръгове по мотокрос през `08, `09 в България

      Кайролката ги е разцепил днес в Португалия

      Взел е и двата манша. Започва да влиза във форма и да налага постепенно нова ера в световния мотокрос

      Коментар


      • #33
        До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

        Мина и кръга в Португалия - гледам Кайроли пак ги е натупал, тоя път убедително и в двата манша
        Сега остава и да намеря време да го изгледам някъде , аз още последния кръг от суперкроса в Щатите не съм изгледал ..., въобще нещо изостанах много

        Напомням - утре и в другиден от 18:00 часа по Евроспорт2 ще бъдат излъчени маншовете от МХ1 (утре) и МХ2 (вдругиден)
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #34
          До: Световните кръгове по мотокрос през `08, `09 в България

          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
          Кайролката ги е разцепил днес в Португалия

          Взел е и двата манша. Започва да влиза във форма и да налага постепенно нова ера в световния мотокрос
          Жоро, пиши в другата тема по-добре - тази нали уж бе само за кръговете в БГ Иначе споделям твоите думи
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • #35
            До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

            Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
            Мина и кръга в Португалия - гледам Кайроли пак ги е натупал, тоя път убедително и в двата манша
            Сега остава и да намеря време да го изгледам някъде , аз още последния кръг от суперкроса в Щатите не съм изгледал ..., въобще нещо изостанах много

            Напомням - утре и в другиден от 18:00 часа по Евроспорт2 ще бъдат излъчени маншовете от МХ1 (утре) и МХ2 (вдругиден)
            Много интересен кръг(особено втория манш на МХ1). Браво на Кайроли,страхотен!!! С нетърпение чакам следващия в Испания! Поздрави на всички на който им е интересно.
            http://www.stairwaytoglory.com/en/

            Коментар


            • #36
              До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

              Отново най-добре се представи Тони-то Кайроли, особено във втория манш Стартира лошо, по средата на състезанието беше на 14-15 сек след водача Кен де Дайкър, но сравнително бързо успя да навакса и съответно да поведе. Също много добро каране на Кен, само че май във втория манш се поизмори, защото към края караше осезаемо по-зле от Кайроли , но все пак завърши втори и в двата манша.
              Коментаторите казаха (доколкото разбрах де), че Кайроли към момента е най-успешния италиански състезател по мотокрос в историята на световния шампионат изобщо.
              Също така се води виртуален победител в шампионата за тази година - дано да стане и реален
              Много неприятно - Дейвид Филипаертс счупи пръст на лявата ръка (позовавайки се на моя "отличен" английски, макар че първо помислих, че си спраска ръката) след сблъсък с Кайроли, по-точно Кайроли изтърва идеалната траектория и се посблъскаха ... Удара сякаш не бе сериозен, но от повторението успях да видя, че Филипаертс много рязко и насилствено изпусна кормилото, при което явно е станала белята Според мен нямаше никаква умисъл в действията на Кайроли, беше си чиста случайност, но както и да е.

              Сега остава да намеря време да изгледам МХ2 и жените, а за там прочетох, че пък Зак Осборн е счупил китка, както май и Тара Гийгър

              П.П. А, писали сме едновременно с колегата NTTonev. Разбира се, че Кайроли е невероятен, тая година направо кърти мивки и лепи плочки , но до края на шампионата има още много време - времето ще покаже. Особено ме кефи волята и устрема му, с които стопява по 1-2 секунди на обиколка, и се бори докрай, като обикновено това дава най-добрия възможен резултат за него

              Сега да ви питам нещо (извинявам се за може би тъпия въпрос, но като не знам ) - защо на Кайроли и Ланселот например номерата им са на червен фон? Така ги дават и в класиранията. То май и в супрекроса е така. Тая година доста често ще чуваме (надявам се) "222 red plate" например
              Последно редактирано от HD; 11-05-09, 23:11.
              Hristo Draganov
              http://htftp.domainbg.com/HD/

              И аз искам България чиста ! ! !

              Коментар


              • #37
                До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                Сега да ви питам нещо (извинявам се за може би тъпия въпрос, но като не знам ) - защо на Кайроли и Ланселот например номерата им са на червен фон? Така ги дават и в класиранията.
                Водача във временното класиране кара със червен номер!
                Lesidren.com

                Коментар


                • #38
                  До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                  Първоначално публикуван от rfi Преглед на мнение
                  Водача във временното класиране кара със червен номер!
                  Тюх, пък аз мислех, че щото съм им фен (шегичка)
                  Благодаря за инфото!
                  Hristo Draganov
                  http://htftp.domainbg.com/HD/

                  И аз искам България чиста ! ! !

                  Коментар


                  • #39
                    До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                    Малко снимки от Португалския кръг

                    1. Жени:
                    http://mxworld-pix.be/gallery/galler...girlsok&pic=46

                    Разгрявка
                    http://mxworld-pix.be/gallery/galler...girlsok&pic=24

                    2. МХ1 и МХ2:
                    http://mxworld-pix.be/gallery/galler...dacdsok&pic=73

                    Мамин убавец
                    http://mxworld-pix.be/gallery/galler...dacdsok&pic=75
                    Последно редактирано от HD; 15-05-09, 12:57.
                    Hristo Draganov
                    http://htftp.domainbg.com/HD/

                    И аз искам България чиста ! ! !

                    Коментар


                    • #40
                      До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                      Днес ми се отдаде възможност да гледам Испанския кръг онлайн.

                      Кайроли се изложи в първия манш
                      След старта бе 3-ти (след Бараган и Били Макензи), после много агресивно атакува Макензи на един завой и го блъсна в задната гума, при което паднаха и двамата. Докато станат, докато запалят, Кайроли тръгна 18-ти, а Макензи не го знам. Знаете го Кайроли - може би около 3-4 минути преди изтичането на задължителното време се беше добрал до 5-та позиция , когато пак при атака на Джош Копинс падна отново (поне Копинс не падна, че щеше да провали и неговото състезание). Този път му отне повече време да се измъкне изпод мотора, тръгна 8-ми и така и финишира

                      А първи финишира Бараган, втори Клемент Десал, трети Дейвид Филипаертс. И тримата направиха много добро каране определено, макар че Филипаертс бе втори, но Десал го изпревари, може би заради контузията с пръста да е, а може и да не е

                      При МХ2 - Руи кара много яко и заслужено завърши 1-ви в първия манш. След него Ван Хоребек и трети Ксавиер (може и Хавиер да е) Боог, като тази тройка почти през цялото състезание си беше така

                      При жените не можах да гледам първия манш (в който Ливия се е изложила пък, и е завършила 5-та, което и костваше и победата в този кръг). Първа и съответно втора в първия и втория манш бе Стефани Лайер - брех, кара това девойче бе но във втория манш Ланселот й дръпна с около 6 секунди.

                      Сега чакам вторите маншове на МХ1 и МХ2, да видим Кайроли какви ще ги свърши тоя път ... Надявам се да кара малко по-сигурно този път и да грабне победата.
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • #41
                        До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                        Лично мен ми е много кофти за Тони Кайроли,но той е над всички няма кой да го спре във Великобритания!Успех на Кайроли!
                        [I]Радослав Димчовски[/I]

                        Коментар


                        • #42
                          До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                          Абе и на мене ми беше кофти за Кайроли, обаче след втория манш ми мина

                          Еййй, това Кайролито опасен райдър бе
                          В началото стартира мисля 3-ти или 4-ти, после обаче допусна да го изпреварят няколко състезателя, и бе паднал мисля до 8-ма позиция, и горе-долу така се движеше до към средата на манша. Тъкмо бях взел да се отчайвам, когато Тони полудя
                          Явно това е Кайроли стила - да им пусне малко гювеч и после да ги опука наред До 2-3 минути + 2 обиколки вече бе на втора позиция, като преднината на водача Нагл бе някъде май над 10-ина секунди мисля После не знам какво е ставало, обаче на следващата обиколка Кайроли бе само на около 2 секунди след Нагл, после Нагл на един от скоците допусна малка грешка (явно от напрежение) и Кайроли го издуха.
                          След финиша Макс Нагл нещо се беше побъркал, защото беше седнал встрани на едни бали и нещо се тюхкаше заради загубата на 1-то място и никой не можа да го успокои, дори Стефчо Евертс
                          Много добро каране на Дейвид Филипаертс, който завърши трети във втория манш, въпреки, че на интервюто после каза, че заради счупения пръст е имал известни трудности с използването на съединителя.
                          На интервюто Кайроли каза, че в първия манш е бил разконцентриран, допуснал е множество грешки, като при втората (с Джош Копинс) дори е спукал резервоара си за бензина, но въпреки това е доволен от 8-то място в първия манш.
                          Били Макензи във втория манш също направи невероятно каране, водеше през по-голямата част от състезанието, но после явно се поизмори, защото полека лека спадна до 5-тото място и така и завърши.

                          В крайна сметка кръга в Испания спечели Бараган (във втория манш завърши 4-ти, след като направи грешка и падна), следван от Филипаертс и Кайроли, като на последния пак му дадоха ред плейта

                          В МХ2 беше мнооого интересно във втория манш
                          През цялото време имаше битка за първото, второто и ретото място (е, и за по-задните места също де).
                          Руи Гонсалвес тоя път се изложи и завърши 5-ти, Джеръми Ван Хоребек след невероятното си каране успя да завърши 3-ти, а дълго време за първото място спориха Антони Бойсиери и Кен Роксен, като Роксен доста позатрудни Бойсиери, но в крайна сметка Бойсиери завърши първи.
                          Джеръми Ван Хоребек в крайна сметка спечели кръга, като след финала на втория манш не можеше да си каже и името даже - първо от изтощение, и после от радост

                          А пък през това време Марвин Мускан стана водач във временното класиране и барна ред плейта

                          С нетърпение очаквам състезанието във Великобритания на 31 май, в МХ2 каквото искат да правят, обаче в МХ1 се надявам Кайроли да ги разбие безапелационно

                          Първоначално публикуван от Ради_DR 350 Преглед на мнение
                          ... той е над всички няма кой да го спре във Великобритания!Успех на Кайроли!
                          Така е Ради, Кайроли няма кой да го спре, освен ако той сам не се спре Повечето от грешките си според мене сам си ги прави, най-вече поради разконцентрация
                          Последно редактирано от HD; 17-05-09, 17:19.
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • #43
                            До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                            Какво ще кажете за представянето на ном.101 МХ1.За неговите/мисля че бяха 36г./според мен се справи перфекно.Само не разбрах,как така М.Мускин/дано така се чете/започна сезона със Хонда а сега кара КТМ

                            Коментар


                            • #44
                              До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                              Еееее не е истина, Пишон се завърна с гръм и трясък
                              Мога да кажа едно голямо браво. След такава пауза да станеш 6-ти в оверала си е огромно постижение. Има състезатели които прекъсват няколко кръга или половин сезон и после сума време немогат да влязат в час.
                              А това с Мискин е много интересно, сега ще се поразтърся ....
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #45
                                До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

                                Първоначално публикуван от simeon-70 Преглед на мнение
                                Аз го гледах цялото състезание по freecaster.tv.Даваха,и двата класа на живо,и безплатно.Много кал,водачите се сменяха постоянно,имаше едно изкачване където трябваше да има регулировчик.Стартовата решетка в мх2 вече е 40 състезатели,във мх1 бяха 35./незнам защо/.Стори ми се че в мх1 тренировката за време е като при мх2.

                                ОТ 2009 FIM вьведе нова наредба в МХ1 и МХ2 вече могат да стартират 40 човека Тази наредба се при с цел да могат да вземат участие и по малки тимове Но с таксата която вьведаха за участие на 1 сьстезател за едно сьстезание от 1000 евро според мен беше голяма грешка Защото всеки знае че моторните и автомобилни спортове са много скьпи и дори на заводските тимове им е трудно особено с финансовата криза която обхвана всички дьржави Ако един ТИМ има 3 сьстезатели тои трябва да внесе такса от 3000 евро само за едно сьстезание а не е само таксата ами другите разходи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X