Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотокрос - БГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотокрос - БГ

    Мотокрос - световен шампионат - България

    България ще бъде домакин
    на стартове от всички класове
    в световния шампионат по мотокрос и ще ама радост за окото


    България ще бъде домакин на стартове от кръгове на
    Световния шампионат по мотокрос след като след двегодишно
    прекъсване на трасето "Горна Росица" в Севлиево се връщат
    състезанията в МХ1 (250 куб. см.) и МХ2 (125 куб. см.).
    Българската публика ще може да види световни величия
    в мотокроса като Стефан Евертс и Микаел Пишон
    България ще е домакин на 6-тия кръг от сезона на 4-ти юни.
    Преди броени дни беше подписан 4-годишен договор с
    компанията, държаща правата за световния шампионат и
    Международната федерация по мотоциклетизъм.
    Около 200 телевизионни канала от 147 страни на 5-те континента
    ще излъчат Гран При България 2006. Спортният канал Евроспорт ще
    излъчва директно състезанието в Севлиево, а България получава
    правото да предостави 60-секундна рекламна заставка "Дестинация
    България", която ще се излъчва в началото на всички живи
    предавания от всички телевизионни канали при отразяването на
    Гран При България 2006.
    У нас се връща и световния индивидуален шампионат по мотокрос в клас МХ3 (650 куб. см.) на
    мотополигон "Ридо"в Самоков.
    През 2006 година България ще е домакин на 3 световни и 3
    европейски шампионата по мотокрос, както и на престижното
    състезание по супермото в Европа Ц Купата на нациите "Гран При
    на Европа".
    През 2006 година България и мотополигон УГорна РосицаФ,
    Севлиево ще кандидатстват за организатор и трасе номер
    едно в света. В класовете МХ1 и МХ2, като организатор, България има квота от по двама състезатели в клас, а в клас МХ3 имаме право на 10 състезатели в квалификациите.

    Мисля, че това ще зарадва много от почитателите на мотокроса и ендурото
    Живей за всеки дъх!

  • #2
    да чух и аз инфото вчера по телевизията
    това е интересно

    макар че аз лично не съм чак толкова въодушевен ...но както и да е
    само ми е чудно ква реклама ще стане за българия световното в самоков с тази махала точно до пистата -много екзотично впечатление ще направим
    зрителите от цял свят ще помислят че сме аборигени
    а съм сигурен че чужденците там най много ще снимат
    тука в харманли всеки път като дойдат ме карат да ги водя в махалата -много им е интересно

    Коментар


    • #3
      ....е тази новина е много много стара вече, мисля че всички във форума я изчетоха но не си спомням в коя тема беше точно.

      а по отношение на самоков.... думи нямам!!!

      миналата година ходих там и бях потресен от братството на циганите. сновяха напред назах на тълпи и даже се стигаше до конфликти със зрителите. аз вместо да гледам мотокроса си гледах багажа (платнището с чадъра, раници и др.)

      ще се замисля дали друг път да отида там на мотокрос!!!

      мисля че трябва да се вземат мерки, защото това все пак е лицето на България !!!
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #4
        според мен пък въпреки циганите ..самоковското трасе си остава най - доброто у нас .. може да няма инфраструктура като севлиевското, но технически е много по-добро и разнообразно, подчертаващо техниката на един кросист. А още повече има исотория доста стара...
        full time rider, part time racer
        jrc4life

        Коментар


        • #5
          JRC, за мен самоковското трасе може да е по-добро за състезателите, но севлиевското е перфектно и атрактивно за публиката. Голяма денивелация, много скокове и технични елементи, което е зрелищно за наблюдателя
          Нали казахме, че всичко се прави вече за зрителите?!
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #6
            аз пък не виждам какво му е чак толкова хубавото на самоковското трасе, една поляна с няколко скока и това е. нищо съществено
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #7
              А, вярно ли е например, че трасето под Столетово е най-трудното на балканския п-в ?
              [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
              [/FONT]________________________________________
              [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
              [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
              [/CENTER]
              [/CENTER]

              Коментар


              • #8
                че трасето под Столетово е най-трудното на балканския п-в
                тва някакъв странен хумор ли е

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от mitkov
                  че трасето под Столетово е най-трудното на балканския п-в
                  тва някакъв странен хумор ли е
                  НЕ !
                  Просто така съм чувал... неможе човек да е информиран във всички насоки нали така ?
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Краси
                    аз пък не виждам какво му е чак толкова хубавото на самоковското трасе, една поляна с няколко скока и това е. нищо съществено

                    А Севлиевскокто е все твърдо, все едно е от бетон. Аз не съм виждал такова трасе другъде по света.
                    Живей за всеки дъх!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от roumen5
                      ....А Севлиевскокто е все твърдо, все едно е от бетон. Аз не съм виждал такова трасе другъде по света.
                      да така е теърда е защото няма пясък с почвата а е глинеста, но това става когато има състезания и минават много мотори, иначе не е така
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #12
                        Едно от трудните трасена е в Бучино Само че няма кой да го поддържа
                        ЗА ЛУД И ВЯТЪР ПРЕГРАДИ НЯМА!!!

                        Коментар


                        • #13
                          Чудя се, защо ли не направят суперкрос трасе някъде. Доколкото знам има в Перник ама явно е вятър работа. Колко му е...един стадион, малко сметки и пари и готово. Може би нямаме, защото няма кой да кара по него
                          No bike - no fun!

                          Коментар


                          • #14
                            Само за информация...Чад Рийд живее в имение, където има две писти за суперкрос, една голяма за мотокрос (с баири и прочие) и игрище за голф. Мисля си, че надеждата е в подрастващото поколение на България да направи нещо подобно
                            No bike - no fun!

                            Коментар


                            • #15
                              Трасето в с.Бучино е на 5км. от Перник ама много се е изровило.Не е като в гората
                              ЗА ЛУД И ВЯТЪР ПРЕГРАДИ НЯМА!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X