Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Легален кросов мотор и категория А1?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Легален кросов мотор и категория А1?

    Здравейте, имам няколко въпроса тъй като обмислям да си взема мотор. Доколкото знам на 16г. мога да изкарам категория А1 за мотор до 125цц. Тази кубатура достатъчна ли е за кросов мотор за начинаещ или да мисля за 250? Също така има ли как кросов мотор да се направи легален като му се сложат фар/стоп/мигачи (искам да джиткам из малките улички и да се придвижвам до места за каране), защото не искам ендуро мотор? Благодаря предварително

  • #2
    От: Легален кросов мотор и категория А1?

    Щом искаш да джъткаш из малките улички ти си за супермото. Кросовият мотоциклет е проектиран за мотокрос трасе, преправянето на такъв чрез приспособяването на светлини, огледала и прочие е безсмислено начинание. Ще трябва и технотест да минаваш и процедурата става доста дълга и тегава, да не кажа и невъзможна. В наши дни се радваме на голямо разнообразие на видове мотоциклети. Жалко, че няма универсални.
    Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 18-08-15, 21:26.
    Non scholae sed vitae discimus.

    Коментар


    • #3
      От: Легален кросов мотор и категория А1?

      125 не е малко. 250 крос е сериозна машина и далеч не е за начинаещи.
      Кросовия мотор не е за си джиткаш по уличките а е за спортно трасе, както спомена колегата. Освен това повечето кросове не подлежат на регистрация дори да ги окичиш с коледни лампички. Просто ги няма в системата, съответно няма и типово одобреме на конкретния модел.

      Коментар


      • #4
        От: Легален кросов мотор и категория А1?

        Благодаря за отговорите . Занимавам се с Downhill и ако си продам колелото ще имам около 5000лв. бюджет. Единствено ме спира транспорта. Трябва да се купува ремарке, а и ще мога да карам максимум един път в седмицата, докато с колелото нямам такива ограничения . Май мотора ще остане за по-нататък

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X