Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрийстайл машина от бъдещето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фрийстайл машина от бъдещето

    Здравейте колеги!
    Както си разцъквам из TWMX и какво да видя: http://motocross.transworld.net/1000...t-fmx-machine/
    Първият мотоциклет изцяло създаден за фрийстайл мотокрос. Бил е представен на световното мотоциклетно изложение във Флорида. За тези, които не са добре с английския(не, че аз съм), пише, че моторът е изцяло създаден от карбон и титаний. При създаването на машината е мислено главно за намаляване на теглото и затова тежи само 75кг, което е с над 25% по- леко от стандартен кросов мотоциклет. Моделът е доста иновативен, защото за редуцирането на теглото са въведени технологии като вграждане на заглушителя на ауспуха в задната вилка и вграждане на резервоара в рамката. Има и куп настройки, които са нормални за такъв тип мотори. Като че ли влизаме в нова ера за този спорт. Дали скоро на тези момчета тавана на "Арена Армеец" няма да им се окаже нисък

  • #2
    От: Фрийстайл машина от бъдещето

    Наистина е доста интересна машината.Ама дали ще е тука нисък тавана,съмнявам се че ще го видим скоро тук.Ако изобщо го видим!
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

    Коментар


    • #3
      От: Фрийстайл машина от бъдещето

      Съмнявам се , че някой ще го подкара на състезание в този му вид. Карбона е здрав , но не и достатъчно еластичен , или не трябва да се пада , или трябват доста калници в резерва. А какъв е смисъла на ауспуха да го заврат в шарнира , добре , че не е от страната на спирачния диск.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        Re: Фрийстайл машина от бъдещето

        То яко, яко с тоя карбон, ама щом до сега не са ги направили моторите само от карбон явно има причина.
        Една сток машина ако я наблъскаш с карбон сигурно доста келца ще свалиш от пластмасите и други дреболии, но дали си струва цената, а и това са мошини които често се озовават на земята и да сменяш калника за 200-300$ всесто за 20$ не е много оферта.

        Коментар


        • #5
          От: Фрийстайл машина от бъдещето

          Вие този карбон го изкарахте, че се чупи като пражки кристал.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Фрийстайл машина от бъдещето

            Точно това на което би могъл да бъде подложен карбона при фрийстайла,надали ще издържи.Ама е по ефектен в шоурума!
            Иво (таксито) Андреев
            0988 91 80 50
            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

            Коментар


            • #7
              От: Фрийстайл машина от бъдещето

              Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
              Точно това на което би могъл да бъде подложен карбона при фрийстайла,надали ще издържи.Ама е по ефектен в шоурума!
              Тоест как?
              Халумина желязото на мотора сега са по-здрави от карбоновите композити?
              Не са.
              На доста модели автомобили карданите са карбонови и в пъти са по-издръжливина деформации и усукване.
              За съжаление обаче и цените имат разлики. Нормална рама за колело и същата такава от карбон имат разлика от едно число в цената. А и композитите стареят и не подлежат на поправка.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #8
                От: Фрийстайл машина от бъдещето

                Говорим за машина, която едва ли ще се ползва за нещо друго освен съзтезания, а там особено в големите шампионати парите не са чак такъв проблем. Скриването на ауспуха в шарнира според мен е адски иновативно, защото се спестява доста излишно тегло, а относно здравината, казано е, че материалът е някаква сплав от карбон титаний и мисля че са го измислили и знаят на какво се подлагат моторите в този спорт. Пък и моделът е все пак концептуален и едва ли ще бъде каран в този си вид.

                Коментар


                • #9
                  От: Фрийстайл машина от бъдещето

                  Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                  Тоест как?
                  Халумина желязото на мотора сега са по-здрави от карбоновите композити?
                  Не са.
                  На доста модели автомобили карданите са карбонови и в пъти са по-издръжливина деформации и усукване.
                  За съжаление обаче и цените имат разлики. Нормална рама за колело и същата такава от карбон имат разлика от едно число в цената. А и композитите стареят и не подлежат на поправка.
                  Ами виждал съм доста начупени карбонови елементи от такава дейност.Добре че не аз трябваше да ги плащам!
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фрийстайл машина от бъдещето

                    И аз съм виждал счупени велосипедни рамки от карбон. Нали обаче идеята е да е освен здраво и много леко. Ако могат да го направят този мотор с някакъв тип модулна схема и това което се чупи да е част от цялото, тогава дори и скъпо би имало реално приложение.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фрийстайл машина от бъдещето

                      Ще видиме като доде!
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X