Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задавяне/трудно запалване при студен старт Yamaha yz 250f

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задавяне/трудно запалване при студен старт Yamaha yz 250f

    Колеги имам следният проблем, който изразходва години от живота ми и част от убидните думи в речника ми. Та проблема е такав: мотора е мой от месец, карам го често и за втори път ми се случва да го задавям като е студен (вадя го от навес а там си е доста хладничко) а поредицата от действия ми е такава: Ритам си 2 пъти манивелава с декомпресьор при опънат смукач и после паля. Повечето пъти ми се получава но днес за 2ри път го задавям и съм бесен та.. да попитам проблема от мен ли е или този скапан мотор ми прави вартели клапани центровки ;? Четох нещо в мануала за разликата в надморските височини аз съм на 200м а мотора е пресен италианец ... ?! Помощ

  • #2
    От: Задавяне/трудно запалване при студен старт Yamaha yzf 250

    Ще те бият през ръцете за правопис скоро.
    Тези мотори по принцип си се давят често. Повечето собственици си имат винаги под ръка резервна свещ. Което не отменя евентуален проблем. Защо иначе италианеца да ти го дава? Обаче без да пишеш повечко .... може да е кво ли не. Филтър, гориво, карбуратор, искра, центровка, компресия .....
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: Задавяне/трудно запалване при студен старт Yamaha yzf 250

      Благодаря за изчерпателният, дълбок и поучителен отговор, чиче ) 0ткрих Америка ... свещ.
      ''

      Коментар


      • #4
        От: Задавяне/трудно запалване при студен старт Yamaha yzf 250

        Принципно е от свещ. 250 трудно се задавя, дори и след подаване на газ няколко пъти. Не знам обаче защо го риташ два пъти на декомпресор преди да го запалиш. Аз досега винаги си нагласям манивелата и пали от първият път. Единствено ако е по студено или не е пален повече от месец му давам два пъти газ и тогава го ритам.
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • #5
          От: Задавяне/трудно запалване при студен старт Yamaha yzf 250

          Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
          Принципно е от свещ. 250 трудно се задавя, дори и след подаване на газ няколко пъти. Не знам обаче защо го риташ два пъти на декомпресор преди да го запалиш. Аз досега винаги си нагласям манивелата и пали от първият път. Единствено ако е по студено или не е пален повече от месец му давам два пъти газ и тогава го ритам.
          Колега от последното ми давене правя точно така както казваш... студен/топъл нагласям си манивелата и всичко 6

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X