Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

    Здравейте, скоро си купих първият мотор yamaha yz250f 2005g.
    Мотора си вървеше и работеше нормално според моите разбирания, до днес когато реших да се повозя...
    както си карах нормално изкачих една дига и мотора присецна веднъж помислих че съм на по голяма скорост натиснах съединителя включих на първа, подадох малко газ и като я върнах мотора угасна, ритнах на манивелата запали за малко и пак угасне не успя дори да се форсира, след което опитах да ритна втори път но манивелата сякаш беше подпряна отдолу и не искаше да мръдне.... включих на скорост бутнах малко мотора напред назад и опитах пак да ритна - успях, но от двигателя се чуваше странно дрънчене или чукане не работи и 5 секунди след което отново изгасна и не съм го мъчил повече....
    Според вас какво може да се е случило и къде на близо мога да получа компетентно и мнение за състоянието на двигателя и дали изобщо ще го бъде
    Живея в едно село до гр. Козлодуй ?
    Благодаря предварително, и се извинявам ако съм объркал раздела


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:841207_604286052930714_709879622_o.jpg
Прегледи:1
Размер:164.3 КБ
ID:6002736

  • #2
    От: Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

    Колега откъде си?.. Мотора според мен е затегнал, според това което си написал. Кажи за колко пари си го взел?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

      от с. Хърлец... мисля, че няма значение но за 3500...

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

        Води го на доктор . ако не рзбираш от ДВГ

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

          Изглежда като "затягане" , но докато не се разглоби няма как да разбереш... дано не си съсипал покритието на цилиндъра! Има ли масло , антифриз? Виж дали има предпоставки за прегряване(липса на горепосочените консумативи).
          "Суетата, е любимият грях на дявола"!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

            На един приятел от биелата го правеше това. Губеше ниски обороти и затягаше. Като го включиш на скорост и бутнеш назад да освободи и отново палеше и така докато не затегне. Търси човек който разбира и да го погледне, не го мъчи повече да не стане по лошо.
            EXC TPI 2019

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

              Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
              Изглежда като "затягане" , но докато не се разглоби няма как да разбереш... дано не си съсипал покритието на цилиндъра! Има ли масло , антифриз? Виж дали има предпоставки за прегряване(липса на горепосочените консумативи).
              Антифриз има догоре... не знам какво имаш предвид под признаци за прегряване, но мисля че всичко в охладителната система е наред...
              Маслото беше на второ каране когато се случи... сипах му - yacco 15w50 полусинтетика, със нов маслен филтър, когато го смених проверих от болтчето на цилиндъра дали качва масло всичко беше наред... нивото на маслото също беше Ок на средата точно м/у мин. и макс ..

              Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
              На един приятел от биелата го правеше това. Губеше ниски обороти и затягаше. Като го включиш на скорост и бутнеш назад да освободи и отново палеше и така докато не затегне. Търси човек който разбира и да го погледне, не го мъчи повече да не стане по лошо.

              Ами дадох го на един човек който се занимава с мотори да го разглоби поне да му видим болката пък после ще видим как ще го оправяме, а относно мъченето един път опитах само и не съм го закачал повече... точно с тази идея да не стане по зле

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

                Наи вероятно биела.Не се опитваи да го палиш,ще трябва разглобяване.
                Polaris Magnum 500
                Mercedes ml320

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

                  Без разглобяване, няма да мине - прилича на прехвърлени зъби на веригата и съответно, леко чукнати клапани.
                  Gas Gas ec 250

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

                    Мотора вече е разглобен и проблема идва от биелата - затегнала е
                    Сега въпросът е каква биела да си взема прокс или хот ротс, има ли някакво значение... ?
                    Другото нещо което направи впечатление е че ангренажната верига се сгъва доста плътно в смисъл като я огъваш се движи стегнато но не прекалено много, така ли трябва да бъде или и тя е за смяна, иначе клапани, бутало цилиндър са наред нямат никакви забележки

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

                        Първоначално публикуван от ivansi Преглед на мнение
                        Мотора вече е разглобен и проблема идва от биелата - затегнала е
                        Сега въпросът е каква биела да си взема прокс или хот ротс, има ли някакво значение... ?
                        Другото нещо което направи впечатление е че ангренажната верига се сгъва доста плътно в смисъл като я огъваш се движи стегнато но не прекалено много, така ли трябва да бъде или и тя е за смяна, иначе клапани, бутало цилиндър са наред нямат никакви забележки
                        Има значение - правилния избор е Hot Rods , сменяй и веригата , прешлените трябва да се движат свободно .
                        "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

                          Когато купуваш биелата вземи и старата с теб, имат разлика между годините. Веригата трябва да се движи лесно, ако затяга и остава права като въже на фокусник е за кофата.
                          EXC TPI 2019

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

                            Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
                            Има значение - правилния избор е Hot Rods , сменяй и веригата , прешлените трябва да се движат свободно .
                            Hot Rods изкара 30 часа преди да започне да чука на двигател на Ямаха yz450f около 2004 беше. Аз съм за оригинална биела!
                            Non scholae sed vitae discimus.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Yamaha yz250f 2005г.

                              Първоначално публикуван от Преслав Василев - preskata Преглед на мнение
                              Hot Rods изкара 30 часа преди да започне да чука на двигател на Ямаха yz450f около 2004 беше. Аз съм за оригинална биела!
                              Ясно, но не успявам да намеря, колко ли ще е разликата в цената от тези за който попитах по горе и такава от магазин на Ямаха

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X