Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова Верига Мотокрос Състезания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нова Верига Мотокрос Състезания

    Първоначално публикуван от poni Преглед на мнение
    Момчета по принцип съм за, но нека първо всичко се построи правилно, като идея организация пасване на календари с други състезания и т.н. Мисля, че няма да има пречки да си кара, който иска и шампионата на Федерацията. Дори сега ми идва една абривиатура на ум /Б А М А / Българска Аматьорска Мотоциклетна Асоциация . Мисля, че аматьорска ще е най-важното. А желаещи да карат ще има, важното е да се конкурират двете организации за да има развитие така да се каже. Също така нещо важно, което сте споменавали на др. места е да има орган, който да защитава правата на състезателите в клубовете в страната и чужбина. Особенно при децата или преминаването от клуб в клуб и т.н. Нещото на, което държа аз лично е ВСИЧКО да е БИСТРО и ЯСНО за ВСЕКИ.
    Идеята за втора федерация, асоциация или каквото и друго име, не е засягана директно тук досега.
    При всички положения смятам, че това е нещо, което предварително ще подлежи на широк анализ и дискусия от клубове и експерти.
    Само не виждам смисъла да се нарича АМАТЬОРСКА при положение, че с това зе захващат професионалисти и експерти от мотоспорта.

    Коментар


    • #17
      От: Нова Верига Мотокрос Състезания

      Тук не става въпрос за нова федерация или нещо такова.Просто нова Верига състезания.Името ще го измислим допълнително.Въпроса е да се обединят колкото се може повече за има на всички състезания повече участници.От там ще тръгне всичко.

      Коментар


      • #18
        От: Нова Верига Мотокрос Състезания

        Според мен,колкото повече по-добре!
        Доколкото съм запознат в Гърция,има три Мото Федерации.
        Право на избор за всички,които искат да участват на състезания,къде да бъдат.
        Например,никак не е маловажно,какви стимули ще има за тези млади момчета,които са участници.
        ТюркеДжиев старши
        sigpic

        Коментар


        • #19
          От: Нова Верига Мотокрос Състезания

          За нова федерация е малко рано и много трудно-без доста добри спонсори-аргументи колкото искаш.
          Първо ще трябва система за времеизмерване за да са легални състезанията-по груби сметки около 32000 евро това са транспондери,окото,софтуера и декодера.Май ще спра до тук,то това стига.За сега е по добре да се организират повече традиционни състезания с повече участници и класове и да се съобразят с календара на Републиканския и Източно Европейския календар,а дори и с Гръцкия,за да няма застъпване на мероприятия.Награди и грамоти за призьорите и стартови за останалите участници.Календара за 2012 го има публикуван вече,така че не е проблем да се предвиди от сега кои са свободните дати.Друго не по малко важно е и да се групират по райони самите състезания.По точно,ако тая седмица е на Самуилово-Петрич,следващата седмица да не е в Балчик,а пак в югозападния район-примерно Стефаново.
          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
          0885 660 613

          Коментар


          • #20
            От: Нова Верига Мотокрос Състезания

            Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
            За нова федерация е малко рано и много трудно-без доста добри спонсори-аргументи колкото искаш.
            Първо ще трябва система за времеизмерване за да са легални състезанията-по груби сметки около 32000 евро това са транспондери,окото,софтуера и декодера.Май ще спра до тук,то това стига.За сега е по добре да се организират повече традиционни състезания с повече участници и класове и да се съобразят с календара на Републиканския и Източно Европейския календар,а дори и с Гръцкия,за да няма застъпване на мероприятия.Награди и грамоти за призьорите и стартови за останалите участници.Календара за 2012 го има публикуван вече,така че не е проблем да се предвиди от сега кои са свободните дати.Друго не по малко важно е и да се групират по райони самите състезания.По точно,ако тая седмица е на Самуилово-Петрич,следващата седмица да не е в Балчик,а пак в югозападния район-примерно Стефаново.
            Тук не става въпрос за нова федерация.Това е нещо различно.Идеята е на всички традиционни да ходят повече състезатели за да е по интересно за публиката и от там някакво по голямо развитие за самите състезатели.А колкото до времеизмерването, можем и без него.Просто има и други начини.

            Коментар


            • #21
              От: Нова Верига Мотокрос Състезания

              Първоначално публикуван от m.x.t Преглед на мнение
              Куманов?
              Да

              Коментар


              • #22
                От: Нова Верига Мотокрос Състезания

                Първоначално публикуван от m.x.t Преглед на мнение
                Тук не става въпрос за нова федерация.Това е нещо различно.Идеята е на всички традиционни да ходят повече състезатели за да е по интересно за публиката и от там някакво по голямо развитие за самите състезатели.А колкото до времеизмерването, можем и без него.Просто има и други начини.

                Да така е напълно подкрепям Мартин.

                Коментар


                • #23
                  От: Нова Верига Мотокрос Състезания

                  до къде стигна идеята за нова верига състезания.питането е от Кнежа защото и ние бихме се вклю6или

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нова Верига Мотокрос Състезания

                    По-добре късно отколкото никога: говорих с организатора (кмета) на мотокроса във Васил Левски и той няма нищо против идеята. Доколкото познавам и кмета на Калофер и той няма да е против (ако изобщо организира нещо в това безпаричие).

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X