Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотокрос треньор..?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотокрос треньор..?

    Здравейте колеги,
    Замислих се по един въпрос: От близо година имам хубав кросов мотор yamaha yz250f 2005 година. Имам екипировката и желанието.. Карал съм до сега само по горите /ендуро/ и от време на време на мотописта... Напълно самоук съм.. Никой от семейстово ми не е карал мотори и когато бях на 16 едвам навих баща ми за едно кавазаки 85 спомням си как го чаках от щатите моторчето 3 месеца не спах спокойно..И като пристигна зимно време отне ми един ден на студа докато схвана как се пали и тръгва ..И от тогава сам... Скокове ,бабуни , остри завой , но винаги примерно при наближаването на скок се чуствам супер несигурен в действията си и ако успея да го направя успешно имам чуството , че е на чист късмет... Та въпроса ми- мога ли да си намеря треньор /или школа/ където да ходя при положение ,че имам всичко нужно/мотор,екипировка и ЖЕЛАНИЕ/. Нямам предвит да се готвя професионално.. твърде ми е късно вече почти на 19 съм...Просто ми е много интересно и ми е кеф на мотора . И ако има какво е горе долу заплащането? От София съм.
    [COLOR=RoyalBlue][I][IMG]http://www.pro-manuals.com/images/yamaha_logo-small.gif[/IMG] [COLOR=RoyalBlue]YZ250F 2005[/COLOR][/I][/COLOR]

  • #2
    От: Мотокрос треньор..?

    Отговор ще намериш тук:
    http://www.balkansorangeadventures.com/bg/home/
    П.П.-ако модераторите сметнат че изкаването ми не е по правилата-гумичка(опитвам се да съм полезен).

    Коментар


    • #3
      От: Мотокрос треньор..?

      Аз пък ще ти дам друг отговор.Отиваш и караш по пистите из вашия район.Сигурен съм че сигурно всяка събота и неделя има хора по тамошните писти.Отиваш, запознавате се, карате и така.Като видиш кой е по напред с материала питаш го за това което те интересува.За да станеш уверен просто трябва ... летателен стаж.

      Ако не си чел или гледал учебни статии и филмчета за мотокроса биха ти били много полезни.Тук във форума има също много информация.

      Естествено подготовката в BOA е от друго ниво и също може да ти бъде полезна, но не съм сигурен дали предлагат и мотокрос обучение.При интерес трябва да се свържеш с тях все пак.
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #4
        От: Мотокрос треньор..?

        Знам, че на Коко Куманов баща му тренира хора от народа Пиши на лс, за да те свържа

        Коментар


        • #5
          Re: От: Мотокрос треньор..?

          Първоначално публикуван от project-x Преглед на мнение
          Знам, че на Коко Куманов баща му тренира хора от народа Пиши на лс, за да те свържа
          Младши участник си и нямаш право на лс..

          Коментар


          • #6
            От: Мотокрос треньор..?

            Свързах се с BOA. Доста соленичко ще ми излезне но все пак мисля да отида да видя как е. Но едва ли ще мога да си позволя повече от три тренировки... Затова мисля да намеря някой мотокросист по опитен /ако някой е такъв или познава да предлага/ една каса бира от мен и отиваме на кроспистата
            [COLOR=RoyalBlue][I][IMG]http://www.pro-manuals.com/images/yamaha_logo-small.gif[/IMG] [COLOR=RoyalBlue]YZ250F 2005[/COLOR][/I][/COLOR]

            Коментар


            • #7
              От: Мотокрос треньор..?

              Първоначално публикуван от project-x Преглед на мнение
              Знам, че на Коко Куманов баща му тренира хора от народа Пиши на лс, за да те свържа
              Тъй като нямаш право на лс свържи се с мен на email: junk_mail_@abv.bg
              [COLOR=RoyalBlue][I][IMG]http://www.pro-manuals.com/images/yamaha_logo-small.gif[/IMG] [COLOR=RoyalBlue]YZ250F 2005[/COLOR][/I][/COLOR]

              Коментар


              • #8
                От: Мотокрос треньор..?

                Извинете ама какво е ВОА?
                Аа да видях.Извинявам се но колко излиза една тренировка там?
                Последно редактирано от m.x.t; 18-01-11, 21:15.

                Коментар


                • #9
                  От: Мотокрос треньор..?

                  В момента има промоция до 3 март 59 лв за полигона + инструктор иначе .. 100 лв
                  [COLOR=RoyalBlue][I][IMG]http://www.pro-manuals.com/images/yamaha_logo-small.gif[/IMG] [COLOR=RoyalBlue]YZ250F 2005[/COLOR][/I][/COLOR]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мотокрос треньор..?

                    не че нещо, но тези цени са ми леко странни.... Ако поровиш малко в Испания ще ти е по-евтино и то при "хора", които тренират про-състезатели (да не споменавам имена)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мотокрос треньор..?

                      59лв, като извадиш пътните на инструктора, ползването на трасето, други разходи - за колко мислите, че ще работи този човек? Та един арматурист-самоук не иска да работи за 50лв ден.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мотокрос треньор..?

                        Добре нека все пак научим и тук какви са цените в Испания?

                        За САЩ знам че Шон Уотс взема по 360-400$ за уикенд от "ученик".В предвид това че там спорта е доста по популярен има и доста ученици и до последната седмица на февруари няма свободни места за записване при него.Също така и той обикаля цялата страна и прави школи навсякъде което се надявам и BOA да постигнат след време и искрено им го желая.
                        Иван Маринов
                        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                        ЕНДУРО ВАРНА

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мотокрос треньор..?

                          Първоначално публикуван от project-x Преглед на мнение
                          не че нещо, но тези цени са ми леко странни.... Ако поровиш малко в Испания ще ти е по-евтино и то при "хора", които тренират про-състезатели (да не споменавам имена)
                          Колега грешка си с цените. 6 дена тренировки + хотел + закуска е 530 евро, което не е хич евтино. Сметни си пътя до там, смени и механик, защото сам няма да се смогнеш (240 евро е за 6 дена хотел и закуска) и ядене още имаш и цената става много голяма. И да кажем, че за него му трябва месец за да свикне с доста неща. Това са цени на Джон Ван Ден Берк http://www.johnvandenberk.com/eng/home.html . В момента там има 3-4 българи и още 1-2 има при Хари Еверст където цените са същите.

                          Ако пък не ти се ходи до Испания, може да пробваш Февруари при Джони (както го наричат) в Белгия и Холандия, където тренировка е над 150 Евро на ден, без такса на пистата и т.н. Или ако пък се чувсташ на ниво даваш 10 000 Евро и цял сезон тренираш при Джони (мин 2 пъти седмично) с група от 10 човека, които Джони е селектирал. Всичките карат световно по мотокрос

                          Според мен 100 лв. на ден е в нормите, ако треньора си заслужава. В момента има и треньори по мотокрос в България, които вземат над 100 лв на ден и са много добри и имат резултати. Дори съм чувал, че преди 2 години мизата беше 200 лв. тренировката и т.н.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мотокрос треньор..?

                            Аз мисля че 60 лева въобще не са много въпреки че в момента работя за по малко.В момента единия от състезателите които тренирам е в Испания при Джон Ван Ден Берк и за по малко от месец всичко ще излезе около 10 000 лева.С другия тренираме тук и мисля че ще похарчим около 2000 лева за същия период.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мотокрос треньор..?

                              С извинение, друго имах предвид под по-евтино не толкова конкретните цифри. Явно не съм се изразил правилно, така че извинявам се пак и някой да да ми тегли del на поста.
                              Мисля, че flashMX вече има доста яснота по въпроса, което е важното

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X