Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Намаляване височината на Yamaha XTZ750 Super Tenere

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Намаляване височината на Yamaha XTZ750 Super Tenere

    Tъй като съм раснал само на хубост а не на височина реших да намаля височината на Тенерето , предполагам който се е сблъсквал с този модел на Ямаха височината и теглото му са му направели впечатление . И тъй като въпреки че го карам от една година и може да се каже че му посвикнах реших да го снижа , за да ми е по комфортно при маневрите на ниска скорост и по "криви" места , предприех следното , отдолу на окачването има две планки които държат амортисиора и така свалих ги и сега ще ги удължа със 7 мм , а отпред коловете ще снижа с около 2 см , четох за това в друг форум и хора които са го направили споделят че има полза височината се намаля без да се барат настройките на амортисйора , в момента планките са на стругар и чакам да ми направи новите !!! Свалянето им става лесно , с помоща на обикновен крик който подлагам между задната гума и седалката , гайките се развиват и после леко се отпуска или натяга крика за да няма напрежение в окачването и да могат лесно да излезнат планките !!!
    Ще направя снимки и ще ги пусна тук за да може да се види точно какво е нужно да се направи и разбира се да споделя и какво се е получило
    поздрави !!!

  • #2
    До: Намаляване височината на Yamaha XTZ750 Super Tenere

    Ето и снимките , на първата снимка са оригиналните планки , крика се поставя между гумата и седалката надига се леко , след това се развиват гайките които са от страната на лоста за скоростите , след като се развият леко се надига или сваля с крика за да охлабят планките и да излязат по лесно , гайките са 22 , след като се изкарат се слагат "новите" които са със 7мм по дълги (от център до център).Първо поставих горния болт , след това в зависимост от оттова как идват отворите на планките се отпуска или повдига , следва стягане и това е .В единия си край болта е с гресиорка после трябва да се гресира
    Това е процедурата , ефекта е поразителен , мотора се усеща по лек и вече за да го предвижа назад не е нужно да слизам по леко се менаврира и т.н. с две думи заслужаваше си
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: Намаляване височината на Yamaha XTZ750 Super Tenere

      Мерси много за информацията. Аз съм висок само 1,70 и ми е доста високо СТ-то. Четох в другия форум че е възможно да се намали височината като се сменят планките, ама все си мислех че ще е много сложно. Не се бях сетил че мога да сложа крик върху гумата. Много мерси за снимките, много полезна информация - ще сваля и аз мойто СТ малко по-ниско

      Коментар


      • #4
        От: До: Намаляване височината на Yamaha XTZ750 Super Tenere

        здравейте, и на мен ми предстои смъкване на тенерето, та какъв е резултата от тия 7мм ? с колко падна надолу?
        Страхът от оръжията е признак за забавено сексуално и емоционално съзряване --- YAMAHA XTZ 750---

        Коментар


        • #5
          От: Намаляване височината на Yamaha XTZ750 Super Tenere

          Явно ние ще бъдем първите , които ще посочат размери ... . Само да мина през КАТ , го разфасовам . И реле-регулатора ми е заминал със сигурност, то няма цяло парче от него .

          Коментар


          • #6
            От: Намаляване височината на Yamaha XTZ750 Super Tenere

            дааа, резултата е следния- удължаване на планките с 8 мм -спад на мотора с 3-4 см при седалката на водача...
            Страхът от оръжията е признак за забавено сексуално и емоционално съзряване --- YAMAHA XTZ 750---

            Коментар


            • #7
              От: Намаляване височината на Yamaha XTZ750 Super Tenere

              Удължени линкове на окачването ( 9 мм междуцентрово) за намаляване на височината + приплъзване 1 см от предните колове - намалена обща височина с 4 см (84 см седалка), това беше и целта - пак не стъпвам с цял крак , но е значително по-комфортно , управляемоста се запази , дори ми се струва че е по-добре, но това е субективно усещане.

              Коментар


              • #8
                От: Намаляване височината на Yamaha XTZ750 Super Tenere

                Здравейте, преди три дни си взех KTM EXC 125 Enduro от 2004, и бих искал да го направя тъй като съм нисък (160см) а седалката оригинално е около 90-95см. Ако знаете как бих могъл да извърша тази операция ще съм ви адски благодарен.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X