Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

    Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
    Тези спрейове, които са за спукана гума- навива се на винтила, напомпва и в същото време запушва леки пробойни- винаги нося такъв, но не ми се е налагало да ползвам. Дали някой е пробвал Ще свърши ли работа за вътрешна гума
    Надявам се да не се приеме като тотален оф-топик:
    Аз съм ползвал няколко пъти - общо взето върши работа за няколко километра (веднъж успях да изляза от Кара Дере до Горица - и там вече носих гумата на ремонт с друг мотор; веднъж спуках задна с около 130км/ч около с. Кичево - напомпих и стигнах до Г. Трака, откъдето ме прибра бус; веднъж в дълбоките калища покрай р. Дунав - минах няколко метра и започна голямото бутане, дърпане и борба с мотора...) - едва ли само при мене, когато вътрешната се спука, причината за спукването си остава във външната гума и при всяко завъртане става нова дупчица на друго място?!? (Като изкарам вътрешната - все едно има тегел от шевна машина - но е факт, че почти винаги успявам да навътря по още някой километър, два, три...)

    Ефекта от спрея през моите очи е по-скоро успокоителен - за да не си носиш резервна гума и инструменти...

    За безкамерните "специалистите" казват, че помагал, но гумата после не ставала за ремонт. Аз - откакто съм с безкамерни - си нося ремонтен комплект с фитили и се опавям на пътя, но (от личен опит, отново) гумата трябва да се вулканизира с истинска лепенка рано, или късно...

    П.п. Иначе, като ви слушам (чета) в София сте зле - тук при нас има няколко вулканизатора на сравнително централно място, които работят 24/7...

    Опс... Димо е дал правилната тема...
    Последно редактирано от Shider; 23-10-09, 12:48.
    SUZUKI V-STROM 1000
    Jeep Cherokee 2.5CRD
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

    Коментар


    • #17
      До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

      Давах акъли, а забравих да напиша за помпата. Ако нямате помпа цялата работа със самостоятелният демонтаж и лепене губи смисъл. Аз имам много добра крачна помпа с манометър от КТМ, която нося на по-дълги пътувания и пътешествия. Но с мен на мотора ми винаги има една велосипедна помпа за високо налягане, която е с две бутала едно в друго. В затворено положение е дълга, около 25 см и е дебела малко повече от палец. Закрепил съм я със свински опашки от долу на скарата за задният ми куфар. Тази помпа изглежда малка, но върши много добра работа когато се наложи. Сигурен съм, че даже на кола ще напомпи гумата, но за малко повечко време.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #18
        До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

        Владич, ама не всички имаме толкова място по моторите....а и идеята е да бръмнеш из града за малко ..уж

        Коментар


        • #19
          От: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

          Примекс, Ботевградско шосе (не знам кой номер) , но имам телефон на монтьора който прави само мотори: 0878721630 (но единствено на джанти със спици!!)

          Коментар


          • #20
            От: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

            След последния път когато една пътна помощ ми взе 50 левчета за 15 километра, ВИНАГИ имам всичко необходимо да си сваля и залепя гумата. Това включва ключовете за демонтиране на предно/задно колело, лепило и лепенки, 3 щанги (една от мотоциклет "балкан" от тея кривите дето се закачат за спиците и 2х25см на гедоре) и помпа от велосипед на някаква фирма купена от веломания. На дълъг път задължително предна и задна вътрешна защото в случая с пътната помощ външната гума беше залепнала за вътрешната и като е превъртяла, вентила се беше откъснал (разбрах го чак като демонтирах гумата защото на външен вид, вентила стоеше като "жив" заради гайката която го държи)

            За спрея мога да кажа, че първоначално си помислих че е пълен боклук, тъй като след като го изпразних целия в гумата успях да мина само около 1-2 километра. После като демонтирах гумата и установих че съм откъснал вентила бях поразен, че въобще съм успял да мина повече от 100 метра. Предполагам, че ако беше обикновенна дупчица, а не отпран вентил щях да си карам поне още 50 км или дори повече. В общи линии го препоръчвам на всеки който няма уменията или инструмента сам да си смени гумата на път. Дори и да не помогне в даден случай, то няма да попречи (все пак размера му е колкото на един дезодорант да му се не знае пък и цената е само 10 лв.)

            Поуката която си взех е, че не трябва да се слагат гайките на вентилите за да може ако превърти гумата вентила да се измъкне а не да се скъса.

            Между другото това което е от спрея успях да го почистя много лесно след това с най-обикновен сух парцал.

            Другото което се сещам да добавя е:
            Вземете си 2 пакетчета талк (важи за тези с вътрешните гуми) по едно на колело и ръсете обилно с него, намажете и вътрешната и външната (само от вътрешната страна) гуми преди да монтирате. Така дори и външната гума да превърти, вътрешната няма да е залепнала (талка е като смазка за гумите) за нея и няма да превърти заедно с външната и да откъснете вентила (поне риска се намалява многократно)

            Лека нощ и безаварийно каране от мен
            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


            • #21
              От: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

              Доста полезна тема. Днес обиколих всички вулканизатори по бул. Сливница, от Сточна гара до Костантин Величков(става дума за София). Навсякъде ми се мръщят като им кажа, че гумата е вътрешна и от мотор, даже на 1-2 места ме посъветваха да си купя нова. Но почти всички се съгласяват да я залепят, ако е дупка. Обаче моята е с полуоткъснат винтил и това никой не иска да го залепи/смени, не искам да си хвърлям гумата, защото е бая дебела, но не мога да намеря къде в София лепят винтили на мотогуми, някакви идеи? Гореспоменатите фирми извършват ли тази услуга?

              Коментар


              • #22
                От: До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

                Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                Тези спрейове, които са за спукана гума- навива се на винтила, напомпва и в същото време запушва леки пробойни- винаги нося такъв, но не ми се е налагало да ползвам. Дали някой е пробвал Ще свърши ли работа за вътрешна гума
                На мен ми свърши работа такъв спреи даже беше за колело и гумата 6ти месец не е мръднала.Но все пак гумата спадаше за около час, дупчицата е била малка.(вътрешна гума)
                Последно редактирано от Иво Томов; 17-03-13, 12:53.
                Honda CRF 250 X
                Touareg 3.0 TDI

                Коментар


                • #23
                  От: До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

                  Здравейте,търся сервиз в Пловдив където да закарам скутера и да ми сменят гумите с нови.Ако някой има някаква информация нека я сподели,защото наистина виждам зор в намирането на сервиз за скутери в Пловдив.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

                    За София,ако на някой му се налага може да заповяда и при мен. В кв."Манастирски ливади" ,ул."Боянски водопад" 104 . Често идват момчета,които обясняват,че никой не се наемал да им лепи гумите,а аз често лепя гуми на мотори.Предпочитам гумата да е свалена,защото не обичам да пипам чужди мотори,но ако неможете да се правите ще Ви я направя.
                    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

                      Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                      За София,ако на някой му се налага може да заповяда и при мен. В кв."Манастирски ливади" ,ул."Боянски водопад" 104 . Често идват момчета,които обясняват,че никой не се наемал да им лепи гумите,а аз често лепя гуми на мотори.Предпочитам гумата да е свалена,защото не обичам да пипам чужди мотори,но ако неможете да се правите ще Ви я направя.
                      Емо , проблема е баланса и изправяне на джантите.За София знам само две места.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        Емо , проблема е баланса и изправяне на джантите.За София знам само две места.
                        Това ясно,но няколко момчета ми се оплакват,че им взимали по 30лв за демонтаж и монтаж на една моторна гума,което ме изуми. Нямам файда да купя фланец за баланс на мотори и за машината за изправяне,защото незнам дали ще го избия някога.
                        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X