Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решение на проблема с пластмасовите водачи на дроселната клапа на BWM с боксеров двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Решение на проблема с пластмасовите водачи на дроселната клапа на BWM с боксеров двигател


    Отварям тази тема за да бъда полезен към останалите колеги които карат BMW с боксеровия двигател. Преди съм се занимавал с ремонт на мотоциклети сега обаче ремонтирам покриви на сгради та искам да кажа, че ми е ясно че има части които се правят, така че да се счупят все пак и те трябва да ядът хляб . Мой колега имаше проблем с водачите на дроселните клапи (на мотоциклет BMW GS Adventure R1200 2010г.). Понеже са изработени от пластмаса и с времето топлината от двигателя я опича и започва да се чупи. Както си караш без да разбереш се чупи. Порових се малко из интернет и намерих един американски сайт в който продават самия водач направен от алуминий. Линк 1 към сайта . Идеята е страхотна става много здраво, но цената е много дебела и като прибавиш таксите на митницата, по добре да си закупиш целия дросел  . От скоро ми се върти една реклама на подобни водачи в OLX. В Aliexpress реших да ги потърся там уж за по тънкаж цена обаче нищо не открих. И решихме да вземем от тези в OLX линк2 към сайта . Доста изненадан останах колко лесно се сменя и става като нов. За сега няма проблеми мотора върви перфектно и затова реших да ви споделя тази информация надявам се да съм ви помогнал.




    http://www.beemerbits.com/catalog/pr...XSYYeJEZrBhZU0


    https://www.olx.bg/ad/vodach-za-dros...j-H3hjqH_v0_AI

    Поздрави, Ивелин Митев


  • #2
    Това чудо се прави с поглед на лазер и последващо слепване/спояване и/или нитоване на 2-3-4 слоя. МНОГО пъти съм правил подобни детайли за какво ли не, някои издържащи на значително по-високи натоварвания (примерно 30-50-100 килограма усилие). Ако е например от черна стомана и нитоване не трябва - след спояване на слоевете става практически монолитен детайл.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X