Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на CDI-блок на Хонда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

    Колега пак го прави този номер но много по рядко явно наистина е това SDI и ще се наложи да го отварям само не знам на кои как ще го запоявам аз , че мене не ме бива много в това.След като го отворя и видя какво му е ще ви пиша.
    JEEP Grand Cherokee ZJ 4.0

    Коментар


    • #47
      От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

      Има едно момче, което ги прави тези CDI-та, даже по-добри от оригиналните. Който се е обърнал към него е доволен. Казва се Ангел Николов 0887 467 687 Говорете с него може да помогне.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #48
        От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

        Мерси за информацията
        JEEP Grand Cherokee ZJ 4.0

        Коментар


        • #49
          От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

          А някой да сподели от къде мога да намеря ново? Поне за резерва някакво да имам до като реша да спра и да дам моите за евентуален ремонт? При мерене нищо не излезе като проблем - но сутрините ми прави понякога изненади... Докато стигна до майстора и мотора си пее - иди, че доказвай проблеми...

          Коментар


          • #50
            От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

            Ново купвах скоро за моя катър - към 220-230 с доставката. На по новия модел е по тънко - към 170-180. От една фирма - Благоевград - ще я намериш в нета. Трябва много да се внимава с разкачането на буксата на тия CDI, щото мойто здравото от разкачане и закачане даде фира и после минах с процедурата по презапояване и сега уж съм го закрепил, ма нещо тая цигания не ми вдъхна доверие и по натам ще изваждам за още едно.

            Коментар


            • #51
              От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              Има едно момче, което ги прави тези CDI-та, даже по-добри от оригиналните. Който се е обърнал към него е доволен. Казва се Ангел Николов 0887 467 687 Говорете с него може да помогне.
              ВладиЧ, моля те за повече детайли защо на Ангел CDI юнитите са по-добри от оригиналните?


              Трябва да уточня, че допускам като напълно реална възможност да са по-добри, просто искам да знам в какво. Вариантите са много, може да са по-здрави механично, по-леки, по-силна искра, по... някои от евентуалните предимства биха изисквали смяна и на двата CDI юнита (разчичен мапинг и т.н.). Моля за обосновка.
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • #52
                От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                Може и да е по-добро от оригиналното ако е изкопирано (или проектирано) например от това тук:

                http://www.motorbike-shop.de/index.php?a=2892&lang=eng

                Обяснението е, че оригиналното е предвидено за работа с 87 октана бензин а новото е оптимизирано за работа с 91 октана, което позволява друго предварение на искрата, освен това искрата се контролира от микропроцесор, който изчислява предварението според оборотите. Твърдят, че подобрението е доказано на диностенд.

                Още не съм решил обаче дали ми се дават 500 лева за двете. То е ясно, че с инвестицийте ми до сега по този толкова остарял мотор, го правят непродаваем и "вечно мой" та може и да си заслужава да ги взема, но все си мисля че ще карам докато не се повредят тотално и тогава ще сменям.
                Последно редактирано от Grayfox; 04-11-13, 11:55. Причина: синтаксис
                Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                Коментар


                • #53
                  От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                  Тези които ги прави Ангел са с по-модерни компоненти и са за по-високо октанов бензин. Това за бензина не го знаех.... Освен това са по-евтини от тези, които доставя Бултрако. Не съм чул някой да се е оплакал от неговите (на Ангел) СДИ-та. Той между другото прави доста електронни компоненти за най-различни мотори, а не само тези блокове за Хонда.
                  Последно редактирано от ВладиЧ; 04-11-13, 14:25.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #54
                    От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                    Това, че са по-модерни е и добро и лошо. Лошо е, защото мапинга е различен от оригиналния и ще трябва да се сменят и двата модула, в комплект, дори да е проблемен само единия.
                    Добро е, защото предварението ще се изменя плавно, според оборотите. Не знам със сигурност как е при нашите Хонди, но преди време бях чел при повечето мотори от това поколение има две намотки на различен ъгъл спрямо ГМТ. По-близката до ГМТ (по-малко предварение) се ползва при ниски обороти. След определени обороти CDI-я започва да взема момента от по-далечната (по-голямо предварение). Т.е. има само 2 възможни стойности на предварението, които се превключват, ЦЪК-ЦЪК, на определени обороти. Това, погледнато от днешна гледна точка си е доста примитивно.
                    От трета страна на тия изтерзани двигатели едва ли ще им се отрази кой-знае колко напомпващо модерната технология. Имайки предвид също цената и факта, че оригиналното все пак работи и е лесно за отремонтиране...
                    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                      Да освежа темата.
                      Небях палил мотора няколко дена. Запалих го и се оказа, че предният цилиндър не работи. свалих свеща, няма ток. Смених свеща, пак няма. Откачих CDI-то от мотора (без да го изключвам), запалих маторя и чукнах с пръст CDI-то. Мотора огасна. Така 2-3 пъти.
                      Сега га го отварям и перезапоявам или друго може да е???
                      XL 650
                      HONDA XL650

                      Коментар


                      • #56
                        От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                        Най-добре ще да се пробва със ЦДИ,което със сигурност е работещо.От някой приятел,и чак тогава да отваряш и евентуално да презапояваш.

                        П.п От диагностиката която си му направил с пръста най-вероятно е той ,но провери и за прекъснати кабелчета в обувките на ЦДИ-то.
                        HONDA DOMINATOR 650
                        ОРЕЛ ASTRA
                        РСПБЗН-Приморско

                        Коментар


                        • #57
                          От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                          Отворих го, включих го паки HISS лампата не гасне. Омацах работата май...
                          HONDA XL650

                          Коментар


                          • #58
                            От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                            Нещо хич не мога да намеря къде се продават тея комутатори. Колеги, помагайте
                            HONDA XL650

                            Коментар


                            • #59
                              От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                              Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
                              Нещо хич не мога да намеря къде се продават тея комутатори. Колеги, помагайте
                              Не знам къде си в момента(Москва или в БГ),но в Сливен имам един адаш който ги прави по-добри и от оригиналните,такива поне са отзивите!Виж пост 47,53 и дано номера е актуален!Ако не БУЛТРАКО с поръчка (Цък) по телефона!
                              HONDA DOMINATOR 650
                              ОРЕЛ ASTRA
                              РСПБЗН-Приморско

                              Коментар


                              • #60
                                От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                                На сайта няма търсачка и не мога да се оправя. В Сливен не мога да сеобадя, ама ако дадеш скайп ще черпя. Другият вариант е да се поръча, а аз края на май ще идвам в БГ и ще го взема. Тоя твой адаш за 600 ли прави или за 650? Щото моя 650 и не е аналогов...
                                HONDA XL650

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X