Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Износване на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Износване на гуми

    Ползвам същите дисаги Каппа
    Именно същия багаж само , че с приятелката ми отзад и си лягаме по завоите почти по показания начин горе
    Аз си падам по спортния туризъм и затова ползвам този мотор !
    аз 120кг. и приятелката ми около 60 и тя е с голяма раница с около 20-тина кг. багаж ! така , че знам за какво става въпрос !
    Всяко лято правя карания за по минимум седмица надалеко
    Прикачени файлове
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

    Коментар


    • #32
      До: Износване на гуми

      Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
      Ползвам същите дисаги Каппа
      Именно същия багаж само , че с приятелката ми отзад и си лягаме по завоите почти по показания начин горе
      Аз си падам по спортния туризъм и затова ползвам този мотор !
      аз 120кг. и приятелката ми около 60 и тя е с голяма раница с около 20-тина кг. багаж ! така , че знам за какво става въпрос !
      Всяко лято правя карания за по минимум седмица надалеко
      Браво на хора като теб които се забавляват докато пътуват,показвам снимките защото не съм от хората дето си чешат само езиците по форумите, ане че се заяждам.Търсех просто съвет за модел гума която ще е добра за завои и ще издържи повече километри от Росото.
      P.S. благодаря на всички за споделеното.
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #33
        До: Износване на гуми

        Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
        Браво на хора като теб които се забавляват докато пътуват,показвам снимките защото не съм от хората дето си чешат само езиците по форумите, ане че се заяждам.....
        Ми то всички сме така, само дето някой нямат навика да се снимат и нямат какво да показват. Ние не сме много по снимките. А лошо няма да се ходи в петък вечер по кръчми, а в скучната неделя по завойчета или на магистралата и това няма нищо общо с организираното пътуване до някъде си. Не ги бъркай работите.

        Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
        Търсех просто съвет за модел гума която ще е добра за завои и ще издържи повече километри от Росото.
        P.S. благодаря на всички за споделеното.
        За тежък спортно туристически мотоциклет аз лично съм много доволен от сцеплението и поведението на Бриджстон батлакс БТ21, но все още не мога да кажа колко км издържат просто защото още не са свършили. Като свършат ще ти кажа. За тежко ендуро XTZ-750 съм много доволен от Дънлоп. Изкараха ми 10К и предната имаше още бая живот, но аз взех та смених и двете тъй, като се спрях на друг модел с по агресивна шарка с по-висок % офроуд но пак Дънлоп. После предната я подарих на приятел и той още бая я потъркаля. Втория комплект дънлопки заминаха с мотора и не можах да ги изтъркам.
        "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

        Коментар


        • #34
          До: Износване на гуми

          Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
          По просто е да намери някой приятел с карданен мотор , все някой в компанията ще има и да покара 10-15км. и ще разбере . Няма смисъл да пишем стотици редове след като ще го усети точно за 3 мин.


          А за гумите ! Тук е снимано на така нареченото "Кантарджиево" снимката съм я правил аз а кара един приятел ! При това лягане на целия завой остава черна линия от предната гума,даже ако се вгледаш внимателно в снимките чертите се забелязват

          Павка ,а на този твой приятел ,минало ли му е през главата още колко такива завойчета ще успее да направи? Вероятно няма през какво да му мине. Това геройство ли е или безрасъден идиотизъм? Според мен е второто .

          Относно гумите преди дългото пътуване сложих гуми Континентал ( ще проверя модела) ,оказаха доста по-меки -страхотно се дърхат по завоите ,но.... докато се върна ,свърши - 6000 км
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #35
            До: Износване на гуми

            Янко всички гуми имат горе долу толкова живот с тези нашите тежки мотори е нормално !

            А за карането и аз карам така ................. когато обстановката позволява !!! Всеки сам си носи камъка
            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

            Коментар


            • #36
              До: Износване на гуми

              Така си е Павка, ама на пътя не си сам и камъка почва да касае и други....
              Айде ,че се отплеснахме
              С гумите се примирих
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #37
                До: Износване на гуми

                Аз пък така и не разбрах при какви условия предната гума на мотор ще се износи ПО - БЪРЗО от задната - питането ми е съвсем сериозно и не е заяждане.

                До момента не ми се е случвало да сложа комплект гуми и предната да свърши преди задната, не знаех и при някой друг да се е получавало така, затова ми стана интересно как е станало при Драго.

                Понеже смятам, че карането на писта натоварва в най - голяма степен мотоциклета, затова го посочих като контра - аргумент.

                Единственото обяснение за мен е предната и задната гуми да са различни - тогава съм склонен да приема подобно развитие на нещата.

                Коментар


                • #38
                  До: Износване на гуми

                  Ами, не. И двете му гуми са една марка и модел. Дънлоп но не помня какъв модел. По принцип гледаме да ги спазваме тия работи. За пистата не мога да кажа нищо. Просто си нямам идея и за това не искам да коментирам. Аз не карам по писта и Павел също. Признавам, че това с бързото износване звучи странно, но аз съм свидетел на този факт, макар на мен лично да не ми се е случвало никога. Аз си го обяснявам по споменатия от мен начин. Не намирам друго обяснение.
                  "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                  Коментар


                  • #39
                    До: Износване на гуми

                    Първо: гумите ми бяха еднакви и двете, Пирели Диабло Росо 2008, а не Дънлоп,тях мисля да ги пробвам що за стока са.
                    Второ: питах кои гуми ще издържат повече километри от тези дето ги търкалях(много меки и с много добро сцепление)но не че не съм доволен от тях,а не ми е по джоба толкова честа смяна на гумите.
                    Трето:знам защо си хабя по този начин гумите,но трябва да караш мотор над 230кг и да използваш по често предната спирачка от колкото задната за да ти се случва (говорим за високо скоростно каране не само по магистралата).Моя мотор пак ще го кажа е 285кг без товар и моторист на него,центъра на теглото му е на пред и от там идва всичко.Подобен проблем го имат и собствениците на R1200GS но ако се кара извън България,защото в страната асфалта не е абразивен и не хаби гумите толкова много.
                    P.S.не се заяждам искам да остана разбран най накрая.
                    P.S. CJ ще се вслушам в съвета ти и ти благодаря за което.
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Износване на гуми

                      След вчерашната среща си позволявам да пусна част от информацията, публикувана в последния каталог на Dunlop. Често срещана и много пренебрегвана, тя е важна при определянето на точния тип гума за натоварването, което го очаква. Освен скоростния индекс, важен фактор е и товарния.

                      Както каза Драго: "Научихме се да четем DOT-а, нека сега се научим да четем и останалите показания".









                      Per aspera ad astra.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Износване на гуми

                        Много благодаря Тануцо,тази информация я има във всеки каталог на гуми но дано тук се прочете.Вижте си точните инициали на гумите, които ви се препоръчват от завода производител на вашия мотор.Моята грешка беше че сложих много добра гума,но за CBR 1000RR,GSXR1000,R1 или нещо подобно ,на които теглото на мотора не е повече от 280кг( със моториста и багажа по мотора),а аз както вече казах,много ги надвишавам.
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Износване на гуми

                          Да съживя малко темата,...интересното в този сайт е ,че ако поръчаш една гума си плащаш доставката,но ако вземеш две или повече, доставката е фри.
                          http://www.barzgumve.com/mototsikletni_gumi.html
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Износване на гуми

                            Драго, търси друкомпонентни спорт-туристически гуми. За мотора с твоето тегло, може би "Мишлен Пилот Роад 2", "Дънлъп Роадсмарт" (май само задната е двукомпонентна) с подходящия теглови индекс. Хем ще имаш добро сцепление в завой, хем трябва да издържи повече магистрално каране в средата.
                            Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Износване на гуми

                              Аз си поръчах Bridgestone BT 021 предна и задна и ги чакам да дойдат.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Износване на гуми

                                Направил си добър избор,онзи ден сложих на Хаябусата Michelin Pilot power 2CT,в последния момент реших да сложа тези иначе се бях спрял на Pilot Road 2.Ще видим колко ще изкарат,а на какви пари поръча Bridgestona ако не е публична тайна .Според мен много зависи и от атмосферите с който караш едни гуми за степента на износване.
                                Поздрави на всички.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X