Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Пробвай ги на мокро в завой и ако не правиш спойлери после и аз ще си купя
    ..на мокро в завой с 5 км/ч се изтърсих и с Metzeler Tourans ,така ,че който може -го може При цена на ТКС80 от 320 лв само на задната гума . естествено е да не се и опитвам да ги сравнявам...
    Владич, за цената вероятно не съм попаднал на ,,верния'' търговец .Всъщност това се опитах и да обясня - от обещани 10 дена за доставка ,чаках 2 месеца...
    Подай жокер от къде си ги вземал
    Последно редактирано от churov; 21-12-10, 15:04.
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      В Пазарджик има магазин и дистрибутор на Митас и Хайденау. Факта, че Любо Африката, който е от Варна си купува гумите Митас за неговият мотор от Пазарджик, говори, че там при вас малко са надути цените.
      Аз миналата седмица говорих с дистрибутора в Пазарджик и той каза, че цените на гумите вече се вдигали малко. Самият доставчик за България вече ги получавал на по-високи цени, но не съм се интересувал, с колко по-високи. Аз моите ги взех преди месец на старите цени.
      Последно редактирано от ВладиЧ; 21-12-10, 16:52.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Гумата е или Мишелин или Бриджистоун. Другото е посредствено качество. Независимо да ли е тежко ендуро, кросов мотоциклет, пък да не говорим за пистов мотоциклет!

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Първоначално публикуван от bobimx Преглед на мнение
          Гумата е или Мишелин или Бриджистоун.
          Стефане, по това ти мнение доста ще поспорим с теб, но разбирасе не тук...!
          А някой ден като мина през магазина ти и се засечем...

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Ок нема проблем мини ще полафим

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Първоначално публикуван от bobimx Преглед на мнение
              Гумата е или Мишелин или Бриджистоун. Другото е посредствено качество. Независимо да ли е тежко ендуро...
              Стефане, добре, че не написа това преди три месеца. От как смених "Бриджстоун" с "Хайденау", доста по-уверено влизам в завои, особено на мокро.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Първоначално публикуван от bobimx Преглед на мнение
                Гумата е или Мишелин или Бриджистоун. Другото е посредствено качество. Независимо да ли е тежко ендуро, кросов мотоциклет, пък да не говорим за пистов мотоциклет!
                Човек, това не го пиши публично! Особено пък, ако това ти е част от бизнеса.
                Ако чуя нещо такова в какъвто и да било магазин, повече там не стъпвам.

                Пример: Bridgestone Trail Wings. Казват им "крилете на смъртта". Познай 'що...
                You'll never find out - I got no key hole....

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                  Стефане, добре, че не написа това преди три месеца. От как смених "Бриджстоун" с "Хайденау", доста по-уверено влизам в завои, особено на мокро.
                  Здравейте , мога ли да попитам с кой модел на Хайденау ? -благодаря.

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Първоначално публикуван от pepito Преглед на мнение
                    Здравейте , мога ли да попитам с кой модел на Хайденау ? -благодаря.
                    Исках да си обуя мотоциклетчето с Heidenau К60 Scout , но нямат подходящите за мен размери, та се задоволих с модела К76.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Попаднах на интересна информация за TKC80 в адвдайдър

                      http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=658519

                      Има и снимки как са се износвали на различните километри.

                      КТМ 990 Адвенчър, мъж и жена с много багаж.
                      70% от километража е по черни пътища.

                      Задна гума - 11909 километра!
                      Предна гума - 18347 километра!

                      Очевидно гумите са много добри, ако се ползват по предназначение.

                      В темата има и много които се чудят как пича е изкарал толкова много. Явно си зависи много колко нервно караш.
                      Последно редактирано от sabin; 09-02-11, 21:10.

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                        Попаднах на интересна информация за TKC80 в адвдайдър

                        http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=658519

                        Има и снимки как са се износвали на различните километри.

                        КТМ 990 Адвенчър, мъж и жена с много багаж.
                        70% от километража е по черни пътища.

                        Задна гума - 11909 километра!
                        Предна гума - 18347 километра!

                        Очевидно гумите са много добри, ако се ползват по предназначение.

                        В темата има и много които се чудят как пича е изкарал толкова много. Явно си зависи много колко нервно караш.
                        Събине,
                        зависи и по какъв асфалт ще караш.Например,аз до Норд Кап направих с предна и задна чисто нови 11,000 км.,докато миналата година през Афика само по 9,000км.,но тук трябва да се има предвид,че асфалта в Турция и арабските държави,Малави и Замбия е едрозърнест и буквално ги "яде" като халва,като се сложи в допълнение и силно каменистия терен в северна Кения нещата стават "брутални" за тази иначе перфектна гума....

                        Поздрави,
                        търся си подписа....

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Доста хора споделят мнението, че по-натоварената задница удължава живота на задната гума. По-малко приплъзва при рязко ускорение и отпускане на газта.
                          You'll never find out - I got no key hole....

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                            Човек, това не го пиши публично! Особено пък, ако това ти е част от бизнеса.
                            Ако чуя нещо такова в какъвто и да било магазин, повече там не стъпвам.

                            Пример: Bridgestone Trail Wings. Казват им "крилете на смъртта". Познай 'що...
                            От 4 год. насм от Bridgestone нищо не став( мног ги развалиха). Но за пистовите мотори мислех, че всички знаят, че гумата е само Dunlop.

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              Исках да си обуя мотоциклетчето с Heidenau К60 Scout , но нямат подходящите за мен размери, та се задоволих с модела К76.
                              Мисля, че тук сте в грешка господине, незнам какъв мотор карате но истинската гума е К76, а алтернативата е К60. Вие сам казвате, че мног даржат. Е малко са по-шумни но на вода са държат мног добре>
                              Аз карам едно малко ендуро 450 и съм избрал за задна Dunlop D952, а за предна Metzeler 6 дни екстрим. Но аз мисля, че гумите се изпират според мотора а не марката. За моята кола много четох по форомите и накрая си купих предни Michelin Alpin 3, а за задни Kleber Krisalp HP2, но от прочетенот разбрах, че за моята клоа (фолксваген шаран) немците препоръчват това. И да Ви кажа супер мног съм доволен, позволявах си зимата в сняг и киша да карам с 130-140 не мърда, даже сам се опитвал на картинг пистата в Бухово да и пързулна задницата но не марда.И от тогава разбрах, че дали за мотор или кола много неща имат заначение при избора на гуми.
                              Последно редактирано от niki_kisimov; 10-02-11, 22:40.

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Първоначално публикуван от niki_kisimov Преглед на мнение
                                Мисля, че тук сте в грешка господине, незнам какъв мотор карате но истинската гума е К76, а алтернативата е К60
                                K76 изглежда доста по асфалтова от К60. Странно как е по шумна, да не бъркаш нещо? К60 е гумата според много пътешественици и я чакам с нетърпение да се появи при Сашо от Далко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X