Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    ДА!!!
    Както и Сирак-а.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
      Някъде чух или четох ,че на пътя било ПОЧТИ НЕВЪЗМОЖНО да се разбортира тая гума (да се извади от каплата). До колко е вярно?Проблема ми е ,че съм с вътрешни и при евентуално спукване ,ще трябва да правя операцията.
      Принципно не би трябвало, да имаш проблем да я разбортираш като се има предвид че на африката каплите са за безкамерни гуми и нямат онзи специфичен борд който го има на каплите/джантите за безкамерните. На Трансалп-а беше супер лесно да се разбортира гумата, просто спадаш, стъпваш с ботуша и готово (аз съм към 100 кила и това помага :-) )

      На Варадерото обаче това е мисия невъзможна и за това си купих това:

      http://www.amazon.co.uk/Stanley-CLAM...+C+CLAMP+200MM

      Просто слагаш на гумата и почваш да навиваш докато се откачи от борда.
      Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
      Honda Varadero XL1000 SD03 2011

      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Централна стойка .. и три щангички. Нося си ги винаги.
        Свалям Анаки 2, Анаки 3 ...Мецер Туаранс.
        Друго не съм пробвал.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Някой има ли опит за Мишелин Сирак как се поставя/сваля/защипва 21' гума?
          Кошмар ми е, докато гледам как се борят в сервиза и изпадам в паника, като си помисля, че недай Боже може да ми се наложи сам...
          Зор, зор...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Единствено трябва да отлепи от каплата,нататък е лесно.Настъпваш гумата със стойката на мотора да отлепи.Правих го два пъти.Трябва да носиш обаче правилните инструменти за сваляне на каплите,при мен е 32 мм ключ отзад,и шестостен 12 мм отпред с дълго рамо.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              21 цола , си е тясна гума , и с настъпване ще е малко трудно , трябва да се подложи нещо под обръча. Аз ползвам подходяща щанга която завирам между гумата и борда на обръча , и малко по малко я разлепвам. А монтирането на гумата към каплата е значително по-лесно , ако се прави по правилният начин , може да стане и без инструмент , при 21 цола.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Michelin са пуснали ново изделие, на вид го докарва....
                http://moto.michelin.co.uk/tyres/michelin-anakee-wild
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d0130980_2030330.jpg
Прегледи:1
Размер:217.1 КБ
ID:5703033
                LZ1NDI
                DR650SE K8

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Абе Ники, те тука за пистови гуми си говорят, къде им навираш тия рошавите Взимай за новата африка!
                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Грешка. За триене.
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Чанев, тия ги мисля за DR-a, ако ги намеря....
                      LZ1NDI
                      DR650SE K8

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Темата е за гуми за тежко ендуро. Тия гуми стават идеално, ако ще караш повече по черно, Африка, Памир, Монголия, Аляска, Южна Америка и т.н. Единствените подобни гуми до сега бяха Контитентал ТКС 80. Тези Мишлени са идеална алтернатива.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Еее Владич и у нас има къде да се развъртят
                          Харесва ми името- Anakee Wild дали имат предвид, че са за дивото или че са за диваци?

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            У нас може и с по-евтини да се кара, а пък и пазарът, пак у нас е пълен с втора употреба офроуд гуми за мотори.
                            Аз специално, никога не бих си оборудвал мотора с чисто нови, последен модел гуми Мишлен Уайлд, само, за да мога се муша с мотора си из калта по деретата и из горите на България... Но светът е голям и шарен, и има хора, които могат да си ги позволят...
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              А някой карал ли е със
                              Kenda k270.
                              Чета по чуждите форуми,много добри отзиви,та се чудя дали да не ги пробвам.
                              Димитър Анастасов
                              d.anactacov@gmail.com

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Заинтригува ме с тая кенда, обаче отзивите не са еднопосочни, а противоречиви. И въобще не са за тежко ендуро. За моя ХТ и твоя ДР обаче стават.
                                BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                                LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                                Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X