Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Какви лепенки се слагат от вътре на външна гума,питам понеже фамилията караме лятото много колела и аз съм персоналния гумаджия,дали лепенките за гумите на коли-мотори са същите като за колелата, когато бях малък, си спомням че, се навиваха едни стяги,и се палеше отгоре в една ваничка един картон, който кади бавно,вероятно нагрява каучук ...топло вулканизиране,може би и от там идва думата вулканизатор вероятно ?
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
      Вече съм си поръчал нови бутилки от Ебей….. в България търсих, но не намерих никъде…. като цяло има два варианта – 12 и 16г – аз си поръчах от по- големите.
      В декатлон има 4 бр. по 16 гр. на много изгодна цена. Продават се за велосипедните "помпачки". Има ги и по всички читави магазини за колелета, но по-добра цена от декатлона не съм виждал. Аз също имам такъв комплект на няколко години, и съм се замислил, че трябва да сменя фитилите и лепилото. Иначе никога не ми се е налагало да го ползвам, с такива патрончета си помпя гумите на колелото при спукване, но там е малко по-сложен преходника, понеже не трябва да изпускаш цялото патронче в гумата.
      LZ2NKM

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        В тази връзка от къде може да се купи лепило и лепенки за вътрешни гуми в София, защото масово по гумаджийниците няма лепенки и предлагат такива за колело, а те са прекалено тънки и малки?

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Далкомоторс.

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
            В декатлон има 4 бр. по 16 гр. на много изгодна цена. Продават се за велосипедните "помпачки"
            Тия "помпачки" приложими ли са и при моторите?
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
              В тази връзка от къде може да се купи лепило и лепенки за вътрешни гуми в София, защото масово по гумаджийниците няма лепенки и предлагат такива за колело, а те са прекалено тънки и малки?
              Аз съм си взимал от практигер навремето (преди около 2 години) на ТipТop. На щанда за вело аксесоарите бяха, на кутията има и мотор. Ползвал съм ги и според ме са добри. Всъщност за последните 25 години съм ползвал само ТipТop и никога не съм имал проблем. Последно си лепих вътрешната гума на Трансалпа на две места с тези от практикер и 20 хиляди км все още държат.

              Относно темата избор на гума:

              Тази година задната ми Heidenau K60 Scout окончателно замина (под 1.6 мм грайфер.) Това се 2 пълни сезона и малко от третия. Общо близо 25 хиляди километра. Чудих се каква гума да си взема, чудих се и накрая пак си поръчах Heidenau K60 Scout.

              Ще кача снимки по късно довечера на двете гуми.
              Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
              Honda Varadero XL1000 SD03 2011

              Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Ето ги и снимките:
                ftp://ftp.offroad-bulgaria.com/Heide...t/IMAG0320.jpg
                ftp://ftp.offroad-bulgaria.com/Heide...t/IMAG0321.jpg
                ftp://ftp.offroad-bulgaria.com/Heide...t/IMAG0322.jpg
                ftp://ftp.offroad-bulgaria.com/Heide...t/IMAG0323.jpg
                Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Gary, иска ми логин за да ги видя,
                  Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Хммм... Сори за това. Довечера ще го оправя. Мислех че като са на FTP-то на форума няма да иска парола.


                    Едит: Втори опит след препрочитане на темата "Как се качват снимки" За съжаление пак неуспешен. Ще ги кача по старомодния начин.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0320.jpg
Прегледи:1
Размер:56.3 КБ
ID:5649965

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0321.jpg
Прегледи:1
Размер:49.0 КБ
ID:5649966

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0322.jpg
Прегледи:1
Размер:124.6 КБ
ID:5649967

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0323.jpg
Прегледи:1
Размер:132.3 КБ
ID:5649968
                    Последно редактирано от Grayfox; 23-03-15, 14:22.
                    Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                    Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      На Пегасото бях с такива гуми, наистина разликата на черно в сравнение с Туранса например е все едно съм сменил мотора, но за каране предимно по асфалт не си заслужават, при по-бързите завои изпуска, но пък как променят цялостната визия на мотор...безценно . А и нещо друго-не знам къде ги мерят размерите на гумите(дали на балона с грайфера или без), но с тези гуми клиренса ми се вдигна значително!
                      Тип топ комплектите и аз ги ползвам, но малко ми малеят лепенеките, не съм намирал по-големи като за мотор, повечето комлекти са за колела. Сега съм взел 5мм предна вътрешна гума, мисля да я монтирам, макар че предна гума като се замисля май не ми се е случвало да пукам досега.

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Три пъти предна и два пъти задна миналото лято,за един ден и предна и задна в Казанлък
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Хаха, е нормално аз като видях до какво състояние на грайфера ги караш

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Аз не съм имал проблеми по завойте на Петрохан, Витиня (стария път) Арабаконак и така нататък през цяла Европа, но пък и аз не карам супер бързо. 130 км/ч ми е максималната скорост като обикновенно съм около 110 -120 км/ч.

                            >Режим кълняща бабичка - активиран

                            Дано сега обаче да изпуснат на някой завой и боклука които ми открадна Трансалпа с чисто новата гума да се прибие като куче и от тук нататък да сменява гуми само на инвалидната си количка данооооооо.....

                            >Режим кълняща бабичка - деактивиран.
                            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Аз имам един (може би тъп но все пак) въпрос - когато си взех моторетката попитах момчето дали е с безкамерни гуми и той категорично заяви, че това било ендуро и с безкамерни няма как. Закупих си 2 бр. вътрешни за смяна "ако нещо все пак се случи" на път според размерите. При едно от помпенията на бензиностанция виждам надписа tubeless и на предната и на задната гума. Вентилите са изцяло метални, в тази част, която се вижда над каплата. Каплите са със спици.
                              Та сега на кое да вярвам:
                              - на предишния собственик,
                              - на надписа на гумата,
                              - на възможно изпълнение безкамерни гуми с вътрешна, (мога ли да го установя само по модела на вентила?)
                              - или просто да отида в един от центровете за смяна на мото гуми и там с демонтаж да установя истината - това ми се струва най-реално.

                              Въпроса идва от там, че не ми се е налагало на път да сменям гума, а искам да съм подготвен с фитили или вътрешни.
                              LZ1NIM/P
                              B pos

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Би трябвало да си с вътрешни гуми, още повече пък при метални вентили. По спесификация си с вътрешни гуми, но какво е слагал предишният собственик ще трябва да демонтираш поне едната гума и да провериш. Хем ще направиш тренировка как стават нещата при този мотор. Не е трудно и не е голяма философия.
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X