Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Има значение и кой кога кара. Хората които не обичат да карат в големите жеги пък студа не ги плаши изкарват много повече километри с едни гуми.
    Последно редактирано от sabin; 30-10-14, 20:47.

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Да се коригирам предното мнение,минал лично 9500 км.собственоръчно,+ максимум 3000 км. Не от мен.Отстрани е идеално,в средата е почти до стоперите.
      Прикачени файлове
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Тази гума вече си е заминала. Не разчитай на нея. Освен ако не искаш да караш на писта със сликове. И то само в сухо време.
        BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
        LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
        Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Здравейте,
          като фен на Michelin Anakee 2, упорито си търсих точно този модел гуми, въпреки че на няколко места вече бях прочел, че не се произвеждат..... по същата причина в процеса на търсене коментирах с доставчиците, че желая ДОТ-а да е 2014-та година.
          Тъй като никой не можеше да ми обещае въпросния ДОТ, почти се бях отказал от този модел, но от БГ Гуми все пак поеха ангажимент за ДОТ-а и поръчах гумите.... след 2 седмици за доставка днес гумите пристигнаха, като с ДОТ-а бях изненадан изключително приятно:
          Предна => 110/80/R19 => ДОТ 4414 => 193.00 лв
          Задна => 150/70/R17 => ДОТ 0115 => 205.00 лв

          Коментиарахме, че и те са имали информация че въпросната гума се спира от производство, но според тях това е третия модел гуми на различни производители, за които това се чува, но явно поради това че има търсене продължават да ги произвеждат.....

          С оглед на ДОТ-товете на въпросните гуми, очевидно все още се произвеждат

          П.п.
          За първи път купувам от БГ Гуми, но останах много доволен от отношението като цяло, а също така и от цените

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00496.jpg
Прегледи:1
Размер:91.3 КБ
ID:5646377

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00497.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5646378

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Ей побъркали са се всички с този ДОТ, и какво ако бяха 2013 нямаше да могат да завиват или спират ли? Нали гуми се сменят всяка година, освен на кафеджийските мотори, които минават по 1500-2000км. Аз никога не карам "до конци", особенно пък мишелина има един момент до който като стигне и започва да пързаля много, но друг за същите гуми ще каже, че минава 25000км. и дори конците не се показват и спира като нова. В Европейският съюз е приета наредба за гумите-Гуми до 5 години да се смятат за нови, гуми до 9 години са нови със забележка(в зависимост от съхранението) Сложи и 2015 година гума, дръж мотора на слънце 2 седмици, не го мий след кално/прашно каране, прегрей я един-два пъти и гумата вече не е нова...

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              За 205 лева чисто нова задна 150х17 и то Мишленка, че даже и с ДОТ 2015, направо си я откраднал тая гума... С такава задна минах точно 30 000 км с моето БМВ преди да я сменя. А с предната такава минах 28 000 км.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                Ей побъркали са се всички с този ДОТ, и какво ако бяха 2013 нямаше да могат да завиват или спират ли? Нали гуми се сменят всяка година, освен на кафеджийските мотори, които минават по 1500-2000км. Аз никога не карам "до конци", особенно пък мишелина има един момент до който като стигне и започва да пързаля много, но друг за същите гуми ще каже, че минава 25000км. и дори конците не се показват и спира като нова. В Европейският съюз е приета наредба за гумите-Гуми до 5 години да се смятат за нови, гуми до 9 години са нови със забележка(в зависимост от съхранението) Сложи и 2015 година гума, дръж мотора на слънце 2 седмици, не го мий след кално/прашно каране, прегрей я един-два пъти и гумата вече не е нова...
                +1

                Едно време имаше едни дънлопи 752 за кросаците, които до ден днешен са ненадминато добри. Имах една такава в сервиза качена на високо (топло), където лятото става 40C. Слънцето я печеше всеки ден по 4-5 часа. Гумата седеше там от 10 години, понеже беше на клиент и не му трябваше, но не беше моя и не я пипах.
                При поредната закъсвация за гуми я спазарихме и я сложих на мотора и гумата пак преби всичко на пазара, т.е. беше по добра от всичи нови дот-ове които можеше да се намерят.

                Така че качествената гума си е качествена и след 10 години, просто трябва да има каучук в нея...

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  като фен на Michelin Anakee 2, упорито си търсих точно този модел гуми, въпреки че на няколко места вече бях прочел, че не се произвеждат..... по същата причина в процеса на търсене коментирах с доставчиците, че желая ДОТ-а да е 2014-та година.
                  Тъй като никой не можеше да ми обещае въпросния ДОТ, почти се бях отказал от този модел, но от БГ Гуми все пак поеха ангажимент за ДОТ-а и поръчах гумите.... след 2 седмици за доставка днес гумите пристигнаха, като с ДОТ-а бях изненадан изключително приятно:
                  Предна => 110/80/R19 => ДОТ 4414 => 193.00 лв
                  Задна => 150/70/R17 => ДОТ 0115 => 205.00 лв

                  Коментиарахме, че и те са имали информация че въпросната гума се спира от производство, но според тях това е третия модел гуми на различни производители, за които това се чува, но явно поради това че има търсене продължават да ги произвеждат.....

                  С оглед на ДОТ-товете на въпросните гуми, очевидно все още се произвеждат

                  П.п.
                  За първи път купувам от БГ Гуми, но останах много доволен от отношението като цяло, а също така и от цените

                  [ATTACH=CONFIG]783291[/ATTACH]

                  [ATTACH=CONFIG]783292[/ATTACH]
                  Моите Anakee 2 са на около 8000 км. за една година и не са мръднали. Много съм доволен от тях. Преди бях с метцелер и ми загряваха по-бавно.
                  С кеф и безаварийно да си ги караш. Честити.

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    От две седмици вече се оборудвах и аз с нова задна Сирак. Още не съм я монтирал но изглежда добре и ще видим колко ще изкара.
                    Аз също я поръчах от Бг гуми и доволно изчаках десетина дни.
                    По добре късно от колкото никога .
                    Нула89781нула019

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      За първи път виждам наистина зимна гума за мотор

                      http://www.conti-online.com/www/moto...ove365_de.html
                      Последно редактирано от damon; 07-03-15, 17:55. Причина: линк към търговски сайт
                      ------------------

                      ... когда кто то тупой, это навсегда !

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Надявам се след няколко часа да пресрещна колега от форума идващ от Германия
                        с нови гуменетки
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          С мотора ли ще го срещаш?
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Първоначално публикуван от flippo Преглед на мнение
                            За първи път виждам наистина зимна гума за мотор

                            http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/5/15130707/
                            Това не е ли скутерска гума?Вярно ,че има ламели като на зимна за кола.

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Първоначално публикуван от flippo Преглед на мнение
                              За първи път виждам наистина зимна гума за мотор

                              http://www.conti-online.com/www/moto...ove365_de.html
                              Toва е за скутер! Heidenau имат и за скутери и за мотори: http://en.reifenwerk-heidenau.com/mo...oint=5&rtyp=17
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                И моята е зимна M+S
                                Днес трябваше да я пробвам .
                                По добре късно от колкото никога .
                                Нула89781нула019

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X