Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Това пак там ли, или на друго място?
    Аз по правило съм на принципа "Не знаеш ли по добре си кажи откровено и попитай". В случая се получи добре за мен - смениха ми гумата без да чакам и също за тях - научиха как се сваля/монтира задна гума на Africa. Всички сме доволни.
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Друго място, не уточних, извинявам се...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Един въпрос - на пътя ако спукате гума, кво праим?
        Аз се научих да си сменям сам гумите и ми прави кеф. Определено не ми отнема 20 мин за предна! Тя се прави с поглед. Отлепянето на задната е малко по-бавен процес, но с двете щанги за 2-3 минути и тя се предава.
        Миналта седмица сложих отзад Митас Е09, колкото и да съм против тази марка, но трябва да се пробва. Странното е, че при лежерно каране по селски пътища, с двама, гумата загрява много, гореща на пипане.
        Имам чувството, че ако натоваря яко мотора и дам газ на магистралата, ще се взриви. Добре че не го практикувам.
        П.П. Гумата не беше мека.

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          Един въпрос - на пътя ако спукате гума, кво праим?
          Въпроса е актуален и не е за подценяване.
          Предвид неголемият ми опит, попитах един познат, който кара от бая време, дали да си взема спрей за "лепене" на гуми, върши ли работа? Отговаора му бе, че никога не е пукал... Това естествено не е успокоение...
          Разказвали са ми и за каране със спукана гума до най-близкото място, където могат да я оправят...
          Предната гума, след като бях свидетел какво "разпъване" и борба беше, на тезгяха при това и двама яки мъже... не си правя илюзия, че ще мога най-малкото да я сваля...
          Та си нося от вълшебния спрей и помпа...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            21" гума се сменя за 5мин без напъване, ако знаеш какво да правиш.
            В началото и на мен ми се запъваха, но основно задни и по-широки от стандартната.
            Но като хванах чалъма, всичко си дойде на мястото. Номерът е при монтажа бордът, намиращ се на 180гр срещу този, който вкарваме, да е вътре в най-дълбоката част на обръча. И внимателно с вътрешната.
            Също така е жизнено важно да се ползват качествени лепенки, китайска ми се е отлепяла в движение, точно след като го пробвах колко вдига. Добре че не е много
            За късмет при последното пукане на пътя, се оказа, че лепилото ми е изсъхнало.
            Спрей не върши работа за вътрешни.

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Последните две мнения май са за тази тема:
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=125837
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                И аз избрах!

                Топли-топли, парят още, не се барат!

                Metzeler Tourance Next

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140623_003.jpg
Прегледи:1
Размер:58.4 КБ
ID:5595578

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Първоначално публикуван от sivanov Преглед на мнение
                  И аз избрах!

                  Топли-топли, парят още, не се барат!

                  Metzeler Tourance Next

                  [ATTACH=CONFIG]721174[/ATTACH]
                  Честито..и много километри с новите гуми! Хубава шарка!
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    комплект Сирак... 80/20 асвфалт/черно
                    За 5000+ км впечатлението е следното:

                    1. Мокър асвалт (оранжев код, порой, лятото) - държат се добре, без да се насилва късмета
                    2. Не стават за кал, мокра трева (2 подхлъзвания с падане) - нормално
                    3. Не са шумни до поне 130 км/ч...
                    4. На сух асвалт си се ляга без притеснение. В града ми е хлъзгала 2-3 пъти при излъскана настилка...
                    5. Не знам дали е важно и от какво е, но винаги има повторно/потретно "напасване" при монтаж на предната. Казват, че била "твърда" гумата...
                    6. Вибрации само при неправилен монтаж, иначе никакви усеащания..
                    7. Сигурно е рано да се прецени за износване - поне видимо ми харесват как изглеждат...
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                      За 5000+ км впечатлението е следното:

                      1. Мокър асвалт (оранжев код, порой, лятото) - държат се добре, без да се насилва късмета
                      2. Не стават за кал, мокра трева (2 подхлъзвания с падане) - нормално
                      3. Не са шумни до поне 130 км/ч...
                      4. На сух асвалт си се ляга без притеснение. В града ми е хлъзгала 2-3 пъти при излъскана настилка...
                      5. Не знам дали е важно и от какво е, но винаги има повторно/потретно "напасване" при монтаж на предната. Казват, че била "твърда" гумата...
                      6. Вибрации само при неправилен монтаж, иначе никакви усеащания..
                      7. Сигурно е рано да се прецени за износване - поне видимо ми харесват как изглеждат...
                      Това са най-добрите гуми с които съм карал.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
                        Коя гума да избера карам 99% "он роуд - Хасфалт"

                        1. Michelin - Pilot Road 4 Trail
                        2. Metzeler -Tourance Next

                        Хора с преки впечатления от конкретните гуми биха ми били от по-голяма полза!
                        Благодаря предварително.


                        Предлагат ми и доста модели Bridgestone .....
                        Ако все още се колебаеш, взимай Туранса. Това е гума 90/10, точно като за твоето каране, с двоен слой в центъра за по дълъг живот. Става за леки черни пътища и утъпкани пътеки. Кал и пясък-забрави.
                        Чудни са на асфалт-сух и/или мокър.
                        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
                          Ако все още се колебаеш, взимай Туранса. Това е гума 90/10, точно като за твоето каране, с двоен слой в центъра за по дълъг живот. Става за леки черни пътища и утъпкани пътеки. Кал и пясък-забрави.
                          Чудни са на асфалт-сух и/или мокър.
                          Много отдавна спрях да се чудя - взех Metzeler -Tourance Next !
                          За по-дългият живот може да се поспори ..... 11 000 км Едно не може да им се отрече МНОГО държът, е като се износиха взеха да приплъзват, но в рамките на нормалното ....
                          Пак си поръчах
                          Metzeler -Tourance Next

                          0887 246718

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Купих мотора с нови мишлин power pilot,до сега съм минал над 8000 км.На външен оглед няма разлика от преди и сега,визирам задната
                            В нета чета както хвалби,така и силни негативи,не мога да дам оценка но за кал и пясък не стават, както и мокра трева,на асфалт нямам забележки,лягам до ръбовете,спира отлично,на асфалт и пясък също е зле.
                            За пробега аз ли съм късметлия ...
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
                              Много отдавна спрях да се чудя - взех Metzeler -Tourance Next !
                              За по-дългият живот може да се поспори ..... 11 000 км Едно не може да им се отрече МНОГО държът, е като се износиха взеха да приплъзват, но в рамките на нормалното ....
                              Пак си поръчах
                              Metzeler -Tourance Next

                              Добър избор.
                              От друга страна 11000км е притеснително малко за тази гума. 16-18 да.
                              С какво налягане ги караш? Агресивен ли си на пътя? Мотора натоварен ли е много поне 80% от времето?
                              The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
                                Добър избор.
                                От друга страна 11000км е притеснително малко за тази гума. 16-18 да.
                                С какво налягане ги караш? Агресивен ли си на пътя? Мотора натоварен ли е много поне 80% от времето?
                                Налягането в гумите е както следва:
                                предна:2,5 атм
                                задна:2,9 атм
                                За агресивен - не бих казал, е от време на време развинтвам газта, но по скоро е прецедент от колкото стил на каране!
                                Карам сам с багаж за един човек (мах - 130 кг.) ...... най-големите преходи са за по 5-6 дни (2-3 000 км).
                                На 11 000 км. грайфера на задната гума е достигнал "протектора", че и него е закачил. На завоите започна да приплъзва .......
                                Ако се кара внимателно, не се претоварва мотора то тогава гумата ще изкара 15 000 км, но къде отива удоволствието от карането тогава?
                                0887 246718

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X