Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    ако ще е Michelin, не е ли по-добре да е примерно Anakee III ?!? Иначе като шарка и мен туранса ме кефи повече....
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      ако ще е Michelin, не е ли по-добре да е примерно Anakee III ?!? Иначе като шарка и мен туранса ме кефи повече....
      Той си е с Анаке 3
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Карам с мишелин power pilot от както ги купих съм минал около 5000 км. И ги смятам за чисто нови без следи от износване,все едно съм ги сложил вчера, средна скорост 140-200 км. като 160 ми е най комфортно без да тормозя двигателя и разхода е около 5/100 дали са добри незнам,извън асфалта за мен са много зле,особенно на мокър пясък и кал мотора е неконтрулируем дори и с 20 км.На асфалт лягам в завоите до ръбовете на гумата и имам доверие,пазя се само на усойни места или лъскав асфалт
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
          Коя гума да избера карам 99% "он роуд - Хасфалт"

          1. Michelin - Pilot Road 4 Trail
          2. Metzeler -Tourance Next

          Хора с преки впечатления от конкретните гуми биха ми били от по-голяма полза!
          Благодаря предварително.


          Предлагат ми и доста модели Bridgestone .....

          Ползвал съм Metzeler Tourance и Metzeler EXP по няколко чифта, не зная нищо за Metzeler Tourance Next.

          Мнението ми е, че и двата модела са прекрасни асфалтови гуми, които при моят начин на каране и употреба издържат между 12 000км и 15 000км. Предната изкарва повече (примерно 18-20 000). С тях се чувствам отлично и не се притеснявам да ползвам пълните възможности на мотора (по отношение на скорост), включително и на мокро.

          Последните три чифта са Heidenau K60, с които на асфалт нещата, които мога да си позволя са по-малко. Мечтая си да кача Metzeler Tourans за "малко", колкото отново мотора ми да стане мазен, тих и бърз ... но доколкото напоследък маршрутите ми включват все по-малко асфалт и това ме радва го възприемам, като неоправдан лукс.
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
            Той си е с Анаке 3
            Страхотна гума, но на пазара няма задна в момента!
            Държи на сухо, мокро ....... много съм доволен.
            Моторът ми не ги износва равномерно - на 7300 км предна 50%, задна 85%.
            Май се ориентирам към Metzeler -Tourance Next ......
            0887 246718

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              [QUOTE
              Май се ориентирам към Metzeler -Tourance Next ......[/QUOTE]
              Ще видиш, че Туаранса ще замине още по- бързо. Ама нищо , после ще споделиш впечатление.Карам с Туаранс (до сега съм карал и трите модела без тоя , който искаш да вземеш. Много съм доволен , държат , не са шумни (като махнеш рошавия естествено ) , но заминават бързо.Аз пък съм се загледал в Анаке 3, ама май не произвеждат 140 за задна

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Metzeler съм карал стария Tourance. 25k km, нямам забележки на мокро и на сухо.
                Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                  [QUOTE
                  Май се ориентирам към Metzeler -Tourance Next ......
                  Ще видиш, че Туаранса ще замине още по- бързо. Ама нищо , после ще споделиш впечатление.Карам с Туаранс (до сега съм карал и трите модела без тоя , който искаш да вземеш. Много съм доволен , държат , не са шумни (като махнеш рошавия естествено ) , но заминават бързо.Аз пък съм се загледал в Анаке 3, ама май не произвеждат 140 за задна[/QUOTE]
                  ......... аз това търся, да заминава бързо!!!
                  Защото за мен това означава само едно - гумата държи! Все пак гумите са единственото нещо което ме държи на пътя ..... там компромиси не бива да се правят!
                  Лошото според мен е, че няма наличности във България, а когато ги има то няма избор.
                  0887 246718

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                    Аз пък съм се загледал в Анаке 3, ама май не произвеждат 140 за задна
                    Произвеждат, аз съм с такава.
                    Човекът е човек, когато е на път...

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      ......... аз това търся, да заминава бързо!!!
                      Защото за мен това означава само едно - гумата държи! [/QUOTE]

                      Вземи си Хайденау К60 M+S
                      За мен е рекордьор - след няма и 1000км, задна гума вече е над 50% износена.
                      А при 20 гр. хлъзга по завоите.

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        ......... аз това търся, да заминава бързо!!!
                        Защото за мен това означава само едно - гумата държи!
                        Вземи си Хайденау К60 M+S
                        За мен е рекордьор - след няма и 1000км, задна гума вече е над 50% износена.
                        А при 20 гр. хлъзга по завоите.[/QUOTE]

                        Във всяко правило има изключения!!!
                        За щастие изключенията са по-малко от правилата
                        В този случай - хвърляш и не повтаряш!
                        0887 246718

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          В петък смених задната гума Metzeler Enduro 3 Sahara с Metzeler Tourance. Старата имаше достатъчно грайфер, но DOT-a нещо започна да ме изнервя. Направиха ми впечатление няколко неща:
                          - При спиране не смеех да натисна задната спирачка, защото пързаляше без предупреждение. Сега започва да пищи предупреждаващо, като прекаля със спирачката но въпреки това не изпуска.
                          - Започнах да завивам с лягане на мотора, а не със свито сърце и приплъзваща задница (нещо, което на кола бих определил, като "завиване с вратите" само където на мотор е доста неприятно )
                          - "Тишината вали от прозореца" (в случая каската). Преди все едно имах тайфун до задният си номер и дори си мислихю че лагера на главината е заминал. Сега все едно нямам задница.
                          - Старата гума се държеше осезателно по-лошо на по-топло време, отколкото на по-хладно (изненадващо за мен).
                          - Каучука на старата гума до последно си беше мек и еластичен въпреки лошото поведение и стария DOT (всички останал, които съм виждал да се държат така са били твърди на пластмаса).
                          Пиша го това не за друго, ами някой ако вземе да се усетию че кара без да натиска задна спирачка и е забравил, че в завоите се ляга да вземе да си хвърли гумата и да си купи нова
                          Иначе съм карал Tourance и преди. Както писах горе нямам забележки, но не я взех заради това, а защото такава имаше в момемта с най-нов DOT и като се изключат всички шитове от типа Mitas, Avon, Maxiss и т. н. Щеше ми се да пробвам Anakee 3, но явно ще е другият път, като изтъркам тази. Дано да е още тоя сезон.
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Днес ме пердаши страшен дъжд от Казанлък до Пловдив,преди Калофер пътя беше река, за мое учудване мотора не правеше разлика има ли вода или е сухо,с колата не бих минавал така,мишелин пилот,минус за сега само на кал и пясък
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Апропо смениха гумата в "Диана" на околовръстното (София). Първо се дръпнаха, че не се чувствали комфортно със свалянето на гумата от мотора, но се разбрахме аз да ги напътствам със свалянето, а те да си свършат гумаджийската работа. Справиха се бързо и качествено, отне 20 минути, накрая дори казаха да поканя всеки, който знае как му се сваля гумата и може да ги напътства да ходи смело при тях. Търсете Радо и Пешо.

                              Ако модераторите преценят, че е реклама да го изтрият, но смятам, че е добре и полезно да имаме още една опция. Ако трябваше да чакам експертите по мото-гуми, там където си купих моята, трябваше да вися 4 часа.
                              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                                Ако трябваше да чакам експертите по мото-гуми, там където си купих моята, трябваше да вися 4 часа.
                                Не е лошо да се напътстват хората, когато имат желание за това де... Michelin Sirac 21'-ца, се бориха повече от 20 минути да я вкарат в каплата, да я защипят.. Видимо се изнерви обстановката и почнаха предположения: то не бе DOT, то не бе марка... Дойде време за задната и и казвам: "Момчета, аз съм от кръжока и акъл не искам да ви давам, ама няма ли да е по-лесно леко да надуете вътрешната гумата и после да пробвате...". В отчаянието си и за моя изненада го направиха и задната за 5-6 мин. бе готова. Наложи се по друга причина пак да я сваляме и монтираме и движението с препомпването бе усвоено без подсещане...
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X