Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Може да ви се стори извратено, но карам METZELER TOURANCE предна и задна вече 25 000 км.
    Сложих ги Март 2009, та до сега. От тогава една обиколка в Турция, до планината Арарат, 1 по Балканите, 1 ходене до Червено море и обратно, много возене в България и няколко кратки разходки в Сърбия.

    Предната е за смяна и според мен е за смяна поне от преди 2000 км. което пак си е полезен пробег от 23 0000 км.
    Задната има още понееее... да кажем 5000 км. и ако вземе, че се сличи току виж чукнала 30 000 км

    Мотора го карам почти винаги натоварен. Повечето пъти с втори човек.
    В нормалният срок на експлоатация не съм имал нито веднъж поднасяне върху асфалт, на мокро и на сухо.
    В последните 1000 км ми приплъзна на два пъти предната гума НО както казах трябваше да я сменя поне преди 2000 и това си е чиста ненормална експлоатация.

    На мен също ми звучи извратено и ако не беше моя мотор, просто нямаше да повярвам
    Последно редактирано от Ilarioncho; 16-02-11, 20:01.
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Ilarioncho, ти "преби рибата"

      Интересно е с каква скорост караш по разните различни терени. Очевидно е че караш много "гладко" за да изминеш такива километри.

      Разкажи малко повече по въпроса

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Не съм съгласен. Всяка марка си има добри и лоши модели. За горска гума мога да кажа, че все още не съм намерил по добра гума от Дънлоп 752, която за съжаление не се произвежда вече. Michelin АС10 е пълен болкук сравнена с 752-ката, вярно че и цената и е по ниска. Мисля че дънлоп също бяха номер едно при сликовете за писта.
        AC10 никога не се е сравнявала с D752! Това е съвсем друг тип гума за съвсем друго каране Виж S12XC бих казал, че ще задмине 752-ката. С такава карал ли си?

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
          Може да ви се стори извратено, но карам METZELER TOURANCE предна и задна вече 25 000 км.
          Сложих ги Март 2009, та до сега. От тогава една обиколка в Турция, до планината Арарат, 1 по Балканите, 1 ходене до Червено море и обратно, много возене в България и няколко кратки разходки в Сърбия.

          Предната е за смяна и според мен е за смяна поне от преди 2000 км. което пак си е полезен пробег от 23 0000 км.
          Задната има още понееее... да кажем 5000 км. и ако вземе, че се сличи току виж чукнала 30 000 км

          Мотора го карам почти винаги натоварен. Повечето пъти с втори човек.
          В нормалният срок на експлоатация не съм имал нито веднъж поднасяне върху асфалт, на мокро и на сухо.
          В последните 1000 км ми приплъзна на два пъти предната гума НО както казах трябваше да я сменя поне преди 2000 и това си е чиста ненормална експлоатация.

          На мен също ми звучи извратено и ако не беше моя мотор, просто нямаше да повярвам
          А да не би да си ги сменил и да си забравил ? Направо ме утрепа, но това неизносване на гумата означава, че отдавна си е заминала. Не стои ли като от пластмаса ? Аз пък ако го беше написал друг нямаше да повярвам.

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Първоначално публикуван от bobimx Преглед на мнение
            AC10 никога не се е сравнявала с D752! Това е съвсем друг тип гума за съвсем друго каране Виж S12XC бих казал, че ще задмине 752-ката. С такава карал ли си?
            Не, но ще я пробвам с удоволствие. Да минем на лични да не спапим темата.

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Стефчо, S 12 ХС е супер гума за софт, но далеч не е толкова универсална като 752. На макадам мотора въобще не седи в пътя, докато на меко ме е вадила от невероятни места-двете гуми са несравними - и аз не съм намерил заместител на 752 !
              offroad фен
              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Гълъбине прав си. Лятото излиза нов модел на Мишел MS4, който трябва да е точно в този сегмент между MS3 и MH3. Ще доживеем да видим

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Tази година май от тук ще се пазарува, по-добри са им офертите от barzgumve.com

                  http://www.bggumi.com/eshop/search/?...B5%D0%BD%D0%B5
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Егати и минималните цени на този първият сайт barzgumve.com ... Митаса 140/80/17 69Т, който си купих за 116 лева от Благо, тук е 213 лева... А в този новият сайт същият Митас Е07 140/80/17 69Т е 175 лева.
                    Метцелера в този новият сайт е по-скъп от Мишлена, еднакви гуми с еднакъв индекс и размер. Всеки си слага, каквито цени му скимне в тази държава...
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                      Сигурни ли сте, че тези гуми Хайденау са толкова добри, колкото Мишлена, Метцелера и Дънлопа?
                      Това е така ! Мога да споделя опит с Шинко на Кава ZX12 трябваше да пътувам една Неделя ( не планирано ) и единствената нова гума моя размер ( 200/50/17 ) която намерих бе Шинко . Разбира се веднага я сложиш и мотора с нея го покарах 2-3 месеца докато свърши ! Ами гумата си държеше прилично и на висока скорост и на завои ( не екстремно ) но слайдерите ми на коленете са изтъркани ! Единствения недостатък бе когато е много жега +38,40 градуса става лигава но такива дни са 2-3 в годината !
                      Веднага след нея сложих Дънлоп НОВ разбира се който след 2000км. свърши така :
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:007533845.jpg
Прегледи:1
Размер:28.3 КБ
ID:5253814
                      Така ,че марката не е гаранция за качество ( вече ).
                      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Ясно Дънлоп си имат някакви проблеми с недоизпечени гуми. Имали сме няколко случая при горските ендура.

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          barzgumve.bg е reifendirekt.de и там цените са нормални но доставката от 45лв за всяка гума идва в повече.
                          BMW F800GS

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                            Имат гуми MICHELIN Anakee C, ама май само те са чували за тях
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Някой да има опит с тези http://www.savatech.eu/catalogues/sava-tyres/ ?
                              Много ме заинтригува RockRider,мисля че Michelin имаха подобна шарка.

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                                А да не би да си ги сменил и да си забравил ? Направо ме утрепа, но това неизносване на гумата означава, че отдавна си е заминала. Не стои ли като от пластмаса ? Аз пък ако го беше написал друг нямаше да повярвам.
                                Не съм ги сменял. Като купих мотора, договорката включваше и две нови гуми. Drivera ми прeдложи Avon, но тъй като твърдо не съм самоубиец се съгласи на Metzeler Tourance. Донесе ми ги 2-3 месеца по-късно и затова врътнах първите около 1000 км със старите. От тогава не съм сменял гуми. Миналата година, като започнах да се стягам за Червено море се замислих да ги подменя. След оглед обаче беше очевидно, че имат ресурс за това пътешествие. Тогава се и замислих за първи път, че май нещо от доста ги търкалям и като направих сметката на колко съм взел мотора и на колко беше тогава не ми се вярваше. Е, отидохме до Акаба и се върнахме, изкарах и сезона до края (не важи за предната, нали). Последният ден от Аксарай до Раднево ни валя през целия ден и никъде не поднесе грам. Каучука си е нормално мек/твърд. Ако не се лъжа DOT-а е някъде от първите седмици на 2009, така че срока на експлоатация си е съвсем нормален.

                                Уточнявам изрично, че не ги пиша тия неща за да "ударя гъ*а в тавана" и не се опитвам да правя някакви измислени сензации. Аз също съм изненадан не по-малко от вас.

                                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                                Ilarioncho, ти "преби рибата"

                                Интересно е с каква скорост караш по разните различни терени. Очевидно е че караш много "гладко" за да изминеш такива километри.

                                Разкажи малко повече по въпроса
                                По магистрали карам около 120-130,
                                първокласни пътища 110-120,
                                кофти пътища според зависи,
                                на черно пълзя като мравка, за да не се изтърся а и Tourance никакви ги няма там.

                                Както казах горе тоя мотор почти не излиза от гаража без да е натоварен. На повечето дълги дестинации пътуваме двама.

                                Ключа към загадкат сигурно е, че на повечето пътешествия, където се трупа големия километраж, се движим в група, в която има и кола. Това е довело до по-равномерно движение без резки изблици и вероятно дори ми се е отразило на стила на каране. Сигурно и без кола малко или много пак карам равномерно. Предполагам... макар, че ако питате Дидка, ще ви каже противното
                                Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X