Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Transalp пиньони?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda Transalp пиньони?

    здравейте интересувам се на хонда трансалп 600v 89 година, колко зъба са оригиналните пиниони малкия и големия,и оригинално веригата 520 ли е ,мерси за инфото
    от кал не се пази:)

  • #2
    До: honda transalp пиниони?

    Първоначално публикуван от wheell Преглед на мнение
    здравейте интересувам се на хонда трансалп 600v 89 година, колко зъба са оригиналните пиниони малкия и големия,и оригинално веригата 520 ли е ,мерси за инфото
    Стандартните са- преден 15, заден 47 и верига 525/118.
    [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

    Коментар


    • #3
      До: Honda Transalp пиньони?

      благодаря много
      от кал не се пази:)

      Коментар


      • #4
        До: Honda Transalp пиньони?

        Доста хора предпочитат 16 зъба за преден пиньон, нищо не се променя, освен потеглянето и по-ниските обороти за същите скорости.

        Аз лично ще тествам за себе си, взел съм си и двата. Подмяната им е лесна, дори и на път.

        Иво
        Черпете ме, не ме щадете!
        _________________
        (\__/)o*******_
        (='.'=)*O*.--._.=.\-.
        ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

        Коментар


        • #5
          До: Honda Transalp пиньони?

          Един зъб в повече отпред се равнява, на около 2,5 зъба по-малко отзад. Ефекта е абсолютно същият, ако отпред си е с 15 зъба, а сложиш 45 зъба отзад. Мотора става малко по-шосеен. Иска малко повече газ при потегляне, но пък върви с по-висока скорост на по-ниски обороти. Около 400-500 об/мин по-малко.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            До: Honda Transalp пиньони?

            Ако трябва да сме точни при съотношението на Транса 15/47 - един зъб от пред се равнява точно на 3,13 зъба от задния венец.

            Коментар


            • #7
              До: Honda Transalp пиньони?

              Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
              Ако трябва да сме точни при съотношението на Транса 15/47 - един зъб от пред се равнява точно на 3,13 зъба от задния венец.
              Точно, но при 3-4 зъба по-малко отзад ще трябва човек да скъси веригата с 2 прешленчета (с един не може), а един зъб отпред не води до промени в дължината и.

              Също така, според мен, най-голямото предимство в това да смениш предният а не задният пиньон е в това, че при 16 зъба веригата минава по по-голям радиус, т.е. "завива" по-малко и съответно би трябвало да печели няколко % живот. Триенето в пластмасовият "плъзгач" (chain slider) също ще се намали.







              Иво
              Последно редактирано от markovivo; 24-04-09, 14:24.
              Черпете ме, не ме щадете!
              _________________
              (\__/)o*******_
              (='.'=)*O*.--._.=.\-.
              ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X