Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с бензинова помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с бензинова помпа

    Колеги трябва ми съвет.
    Имам при нас два служебни мотора SUZUKI GSX 750 .И при двата се получава следния проблем при каране след известно време свършва бензина.Спирам махам маркуча от филтъра стартирвам и като тръгне бензина слагам маркуча.След три четири стартирвания явно се пълнят карбураторите и мотора тръгва.Бензиновя филтър/външен/ и той се пълни .След известно време пак свършва бензина и пак същата процедура.Най интересно е че няма определен период и ли изминати километри , някой път го прави по два три пъти на 100 километра някой път по веднъж.Пробвал съм и да карам и по бързо и по бавно пак същата работа , няма някакава цикличност.Съмнява ме нещо вакуума на бензиновата помпа , ама преди да и разкажа играта питам .Та ако някой сее сблъсквал с подобен проблем да не откривам топлата вода.И още нещо ако сложа едно обикновенно кранче дали ще стане.
    Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
    0889 619 319

  • #2
    От: проблем с бензинова помпа

    Развий малко капачката на резервоара.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: проблем с бензинова помпа

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Развий малко капачката на резервоара.
      +1
      Следващият път като ти го направи,пробвай да отвориш капачката на резервоара и тогава да пробваш да запалиш,без да махаш маркуча от филтъра.
      Сега - BMW R1200RT 2006 г
      Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
      По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
      По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

      Коментар


      • #4
        От: проблем с бензинова помпа

        Днес пробвах с развита капачка след около 40 км бензина пак свърши.Ще разглобявам помпата
        Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
        0889 619 319

        Коментар


        • #5
          От: проблем с бензинова помпа

          Няма ли някакъв бензинов филтър, който може да се е запушил, а да не е помпата?
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: проблем с бензинова помпа

            От бензиновата помпа маркуча влиза директно в карбураторите.Срязах маркуча и там сложих външен филтър,тъй като постоянно се запушваха жигльорите на празния ход. Забелязах и друго като работи на място бензиновия филтър е винаги пълен , като тръгна да карам /бързо или бавно няма значение/ филтъра се изпразва. Това ме навежда на мисълта че нещо с вакума на помпата не е уред.
            Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
            0889 619 319

            Коментар


            • #7
              От: проблем с бензинова помпа

              Почистихте ли резервоара или там цедка или мрежичка на помпата? След като ви е запушвала жигльорите? Да не би да е частично запушена помпата и да не и стига дебит?
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #8
                От: проблем с бензинова помпа

                sozi, на капачката на резервоара има малък отвор, много малък. Целта му е да влиза въздух в резервоара на мястото на източеният бензин. Иначе би се образувал вакуум от засмукването на бензина. Провери да не би този отвор да се е запушил и да не позволява въздухът да влезе. съответно след малко каране в резервоара става вакуум и затруднява изпомпването на бензина. Като отвориш капачката, изпускаш вакуума, след 40км. се образува отново.
                Обикновено на малкият отвор има някакво гумено клапанче или филтърче да не влиза прах. Виж дали функционира коректно.
                Ти спомена, че си карал с развита капачка. Дали беше рзвита достатъчно за да влиза въздух?
                Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с бензинова помпа

                  Миналата година писах за служебния мотор и ядовете покрай него.Последвах всички съвети но "макя му и матор" все един и същ проблем както върви и свършва бензина . Чистих карбуратори ,карах с отворена и полу-отворена капачка на резервоара все тая .Някой път минавам 100 км друг път 20 и спира. Днес като го разглобявах пак видях нещо което си мислех че е фабрично но се оказа добавено.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00229.jpg
Прегледи:1
Размер:155.6 КБ
ID:5707099Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00230.jpg
Прегледи:1
Размер:165.7 КБ
ID:5707100
                  обърнете внимание на дунапрена на маркуча. Маркуча е прекъснат и там имаше подобна снадка от порест материал ,но беше така ноправено че на мен ми се стори фабрично. Като разглеждах мануала видях че маркуча е цял и непрекъснат .Та сега въпроса ми е за какво е сложена тази снадка и може ли проблема със спирането на бензина да е от нея.
                  Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
                  0889 619 319

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем с бензинова помпа

                    При всички случаи според мен може и там да се крие разковничето.Вероятно някой някъде е окъсал със спукан маркуч и го е "поправил" с подръчни средства.Според мен при подобни интервенции е добре това да се направи с твърда връзка/примерно тръбичка някаква/, защото въпросната мека връзка може от вибрациите да се пречупва и като не може да осигури достатъчно дебит на гориво да се получава и вакуум и от там проблема.
                    Така или иначе...свалил си го и ком по мануала ти дават прав маркуч без снадка сменяй го.Има голям шанс темата да има край с ...хепиенд
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем с бензинова помпа

                      Този маркуч е за въздух , не е за гориво , не оказва влияние на захранването на карбураторите с гориво. Порестия материал служи да пречиства въздуха който влиза под мембраните. Маркуча не трябва да е цял , не трябва да се свързва с твърда връзка. Според мен , проблема не е в карбураторите.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблем с бензинова помпа

                        Преди седмица един приятел имаше сходен на твоя проблем на Suzuki DR 750.Оказа се ръжда в резервоара.Наложи се да смени и захранващите маркучи към помпата защото и те бяха набити с частици ръжда.И аз не мисля,че имаш проблем с карбураторите освен да искат почистване!Обърни внимание на дебита на гориво и помпата!
                        Успех!

                        Коментар


                        • #13
                          От: проблем с бензинова помпа

                          Предвид кафяфите утайки по парцала, и на мен ми се чини че става въпрос за ръжда в резервоара. Още повече, че на по-ръждясал цялостно отвътре резервоар от на GSX750 поне аз не съм попадал. Ако при източването на бензина от поплавковите камери е червеникаво кафяв значи това е проблема.
                          Gnome Rhone AX2 800 1938
                          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                          Husqvarna Te 510 1989
                          Argvmentvm ad novitatem

                          Коментар


                          • #14
                            От: проблем с бензинова помпа

                            Резервоара го чистих основно вътре е като стъкло всички бензинови маркучи са сменени с нови ,направих малко по голям отвора но капачката на резервоара за да не става вакуум , но проблема остана. Та за това си мислех за този маркуч.
                            Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
                            0889 619 319

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X