Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на верига и пиньони на Супер Тенерето с ТДМ- ски ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на верига и пиньони на Супер Тенерето с ТДМ- ски ?

    Здравейте колеги,

    Първо да честитя откриването Много страхотни и безаварийни километри на всички !!!

    И така на въпроса, понеже наскоро си купих атв 4х4 и с него си правя кефа оффроуд, реших да оставя Тенерето само за дълги преходи главно по асфалта и ако се наложи естествено леко встрани от пътя. Но нещото което ме притеснява и по скоро дразни е това, че Тенерето държи ужасно високи обороти спрямо км/ч. На пример при 100км/ч оборотите са 4100 а при 140км/ч над 6000, това е доста неприятно за дълги разстояния заради вибрациите, шума и самата мисъл за тях Един ден се бях зачел в разходката на един колега, който беше описал точно такава подмяна и колко по-добре е за дълъг път. Карал съм ТДМ и наистина там оборотите са с 1000/1500 по надолу спрямо скоростта. Така или иначе трябва да сменя веригата и пиньоните защото са износени, защо да не е с тези от ТДМ

    Има ли някой представа от кой модел ТДМ стават пиньоните и веригата, дали ще е толкова добър ефекта и от къде мога да почерпя още инфо ?

  • #2
    От: Смяна на верига и пиньони на Супер Тенерето с ТДМ- ски ?

    Мощността и въртящия момент при ТДМ-а са при по-ниски обороти , затова и предавките са различни. Супер Тенерето на първа предавка прави 90км.ч , може да му сложиш преден пиньон с един зъб повече , и това ще е предостатъчно , но внимавай къде се завираш. Веригата 520 е достатъчно здрава и не е нужно да минаваш на друга.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на верига и пиньони на Супер Тенерето с ТДМ- ски ?

      Благодаря ти !

      Относно веригата и пиньоните, имаш ли представа за точни размери защото, по моите няма и следа от надписи и няма как да ги купя без размери...

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на верига и пиньони на Супер Тенерето с ТДМ- ски ?

        Пиньоните може да си ги поръчаш в Карлово , казваш колко зъба и ти ги правят , аз съм с такъв отпред и съм доволен , мога да ти пратя телефона на човека. Верига DID или CZ , аз карам с втората и съм много доволен , има с различна якост.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на верига и пиньони на Супер Тенерето с ТДМ- ски ?

          Супер ако можеш ми прати номера

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на верига и пиньони на Супер Тенерето с ТДМ- ски ?

            Пратил съм ти го , но преди да поръчваш преброй зъбите на твоите , да не се окаже , че някой ги е сменял с различни от оригиналните.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на верига и пиньони на Супер Тенерето с ТДМ- ски ?

              Обезателно ще ги проверя,благодаря ти.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X