Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двоен фар за GS-а

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двоен фар за GS-а

    Много време гледам тоз фар на Wunderlich (и му се дразня) и все ми се струва скъп - http://www.wunderlich.de/shop/en/dou...-dl03-evo.html ! А то май си е така.
    Та реших да си направя сам такъв.

    Вече започнах с основата и направих на 3д принтер маската за отпред.Но още не е точно готова. Като стане ще я снимам и кача и нея.
    Планката е от алумин така, че е лека и мека !

    Фаровете вече са купени - два халогена на Валео май бяха, на които имам идея да насадя Н4 крушки LED с къси и дълги светлини. Незнам как ще стане още но ... ще видим.
    Знам че халогените нямат хубави рефлектори но е пробвам.

    Ето малко снимки до къде я докарах:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150314_154844.jpg
Прегледи:1
Размер:149.7 КБ
ID:6083695 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150314_170251.jpg
Прегледи:1
Размер:143.9 КБ
ID:6083696 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150314_180057.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:6083697 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150314_180105.jpg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:6083698 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150314_180127_BURST2 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:135.1 КБ
ID:6083699

    Следва продължение....
    Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

  • #2
    От: Двоен фар за GS-а

    Браво! Ще следя темата, че и на мен ми харесват. Оригиналният ,както казва Владича е като от автобус "Чавдар"
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Двоен фар за GS-а

      Ей .. кво ли не правите за да докарате визията на Африката ...
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        От: Двоен фар за GS-а

        Първоначално публикуван от Stefchev Преглед на мнение
        Много време гледам тоз фар на Wunderlich (и му се дразня) и все ми се струва скъп - http://www.wunderlich.de/shop/en/dou...-dl03-evo.html ! А то май си е така.
        .......
        Вече започнах с основата и направих на 3д принтер маската за отпред.Но още не е точно готова. Като стане ще я снимам и кача и нея.
        .......
        Ако този ти се струва скъп, погледни на последния модел LED изпълнението (първо седни удобно с облегалка).
        Моя опит с 3Д принтер показва, че материала е доста крехък, не разчитай на него да носи нещо, да издържа на вибрации и т.н.!
        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

        Коментар


        • #5
          От: Двоен фар за GS-а

          Фаровете вече са купени - два халогена на Валео май бяха, на които имам идея да насадя Н4 крушки LED с къси и дълги светлини.
          Н4 изисква съответен рефлектор и съответно стъкло.
          Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

          Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

          Коментар


          • #6
            От: Двоен фар за GS-а

            Хахахаха сигурно е така Африката е култ !
            Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

            Коментар


            • #7
              От: Двоен фар за GS-а

              Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
              Ако този ти се струва скъп, погледни на последния модел LED изпълнението (първо седни удобно с облегалка).
              Моя опит с 3Д принтер показва, че материала е доста крехък, не разчитай на него да носи нещо, да издържа на вибрации и т.н.!
              Не не разчитам на него то е само маска без да е носещ елемент.
              Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

              Коментар


              • #8
                От: Двоен фар за GS-а

                Първоначално публикуван от Stefchev Преглед на мнение
                Не не разчитам на него то е само маска без да е носещ елемент.
                3Д-то може да е за калъп и по него да се направи със стъклоплатно!
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #9
                  От: Двоен фар за GS-а

                  Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
                  Н4 изисква съответен рефлектор и съответно стъкло.
                  Ако рефлекторите не стават добре с H4, може да сложиш крушките за които е предвиден рефлектора и да регулираш единият фар да работи на къси, другият на дълги (просто идея ).
                  Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                  Коментар


                  • #10
                    От: Двоен фар за GS-а

                    Споко, няма да стане с LED - освен за дневни светлини. Също няма да стане и да "регулираш" единия фар за къси - оптиката за къси е коренно различна.

                    Не че познавам много мотористи които ползват късите де.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Двоен фар за GS-а

                      Според мен по-добре е и двата да светят, и на къси, и на дълги, за да се подобри осветяемостта, като цяло. Макар, че този оригиналният фар, правоъгълният си свети много хубаво според мен. Иначе, ако при двата фара единият свети само на къси, а другият само на дълги аз не виждам смисъл от това упражнение с двата фара, освен като някакво подобрение на дизайна на мотора.
                      Трябва да се помисли и как ще се регулират тези два фара, за да се насочи правилно светлинният им поток. На предложението на Вундерлич сигурно е помислено за това, ама то и за това цената му е 219 евро. Освен това, както е видно от снимките, които те са дали при тяхното предложение и двата им фара светят синхронно, и на къси, и на дълги.
                      Последно редактирано от ВладиЧ; 18-03-15, 07:11.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #12
                        От: Двоен фар за GS-а

                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        Според мен по-добре е и двата да светят, и на къси, и на дълги, за да се подобри осветяемостта, като цяло. Макар, че този оригиналният фар, правоъгълният си свети много хубаво според мен. Иначе, ако при двата фара единият свети само на къси, а другият само на дълги аз не виждам смисъл от това упражнение с двата фара, освен като някакво подобрение на дизайна на мотора.
                        Трябва да се помисли и как ще се регулират тези два фара, за да се насочи правилно светлинният им поток. На предложението на Вундерлич сигурно е помислено за това, ама то и за това цената му е 219 евро. Освен това, както е видно от снимките, които те са дали при тяхното предложение и двата им фара светят синхронно, и на къси, и на дълги.
                        Да точно това ми е идеята да светят и двата на къси и отделно на дълги.
                        Иначе да оригиналния фар си е много добър, но просто искам да си направя и такъв двоен.
                        Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Двоен фар за GS-а

                          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                          3Д-то може да е за калъп и по него да се направи със стъклоплатно!
                          Ами аз направих подсилване на изделието от 3д принтера всъщност.
                          Вътре излях стабилно количество стъкломат - смола за да държи, надявам се да е здраво, за сега изглежда доста стабилно дано се задържи така.
                          Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Двоен фар за GS-а

                            Ето и снимки от 3д -то:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0680.jpg
Прегледи:1
Размер:89.9 КБ
ID:5649042 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0678.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5649043 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0681.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5649044 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0682.jpg
Прегледи:1
Размер:154.1 КБ
ID:5649045 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0684.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5649046 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0688.jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5649047

                            След стъкломата и кит , боя и тн. изглежда така -
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150318_081346_BURST2.jpg
Прегледи:1
Размер:84.6 КБ
ID:5649048 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150318_081351_BURST4.jpg
Прегледи:1
Размер:85.5 КБ
ID:5649049 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150318_081402.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5649050 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150318_081406.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5649051 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150318_081419.jpg
Прегледи:1
Размер:85.8 КБ
ID:5649052 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150318_081425 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:74.1 КБ
ID:5649053
                            Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Двоен фар за GS-а

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Споко, няма да стане с LED - освен за дневни светлини. Също няма да стане и да "регулираш" единия фар за къси - оптиката за къси е коренно различна.

                              Не че познавам много мотористи които ползват късите де.
                              Всъщност LED-a е за да не нотоваря инсталацията и да не слагам едно чудо релета и бушони и тн.. двете крушки са общо 40 Вата.
                              Иначе съм на ясно че няма да стамне като заводско но ще видиме.
                              Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X