Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нещо като асистент при паркиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нещо като асистент при паркиране

    Интересна тема
    Аз също се бях запалил преди няколко месеца и си поръчах стойка като от клипа по- долу.

    Лични впечатления от първата проба:
    - стойката е немска.... изработката изглежда добра.
    - тъй като плащах транспорта от Германия до България, през Габко (3,40 лв./кг.).....тежичка ми се стори.....около 11 кг.
    - при моя мотор "петата" на централната стойка, която се натиска с крака, леко пречи на "спирачката" на стойката.
    - това което се вижда на клипа, като възможност за въртене е върху паркет.... когато я пробвах върху бетон (без замаска), въртенето няма нищо общо.... не че е невъзможно, но е доста трудно. Въпреки, че очаквах повече- на мен като че ли ми върши работа..... казвам "като че ли", тъй като я пробвах само един път като я получих, за да прибера мотора максимално до стената и от тогава мотора си стои там и чака
    - обръщам внимание на последното, тъй като ако погледнете добре, повечето клипчета показват стойките върху доста гладки подове....според мен съвсем умишлено...... т.е. ако пода ви не е такъв, стойката не работи както на видеото
    - за подобен вариант, може би стойката на колегата automax би била по- интересна... тъй като колелата са първо повече и второ тъй като са поставени в двата края, се получава по- голямо рамо...... просто предполагам
    - според мен би било по- добре, ако колелата да са една идея по- големи.....може би нещо подобно на това, което е показал колегата kirilkirilow

    П.п.
    Илко,
    ако ти е интересно, може да ти я дам да я пробваш... аз я поръчах от Еbay....

    Коментар


    • #17
      От: Нещо като асистент при паркиране

      Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
      от второто видео държи мотора изправен и пести още повече място

      От моя опит а и паркирам мотора в коридор в гаража изправен мотора заема повече място от колкото на пачи крак,сложих две стойки да стои прав и немога да мина зад него
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Нещо като асистент при паркиране

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        От моя опит а и паркирам мотора в коридор в гаража изправен мотора заема повече място от колкото на пачи крак,сложих две стойки да стои прав и немога да мина зад него
        Ако така ти е по-удобно, супер.
        Аз без да съм спец, съм чел, гледал и слушал, че при зазимяване, т.е. 3-4-5 месеца паркинг, мотора трябва да е вертикален, ако разбира се това е възможно и гумите да са ако не във въздуха , то поне с минимално сцепление с подовата настилка.
        За боксер двигателите са изписани романи, как трябва да са вертикални, или нещо с маслото в цилиндрите.... абе не си спомням, ама всичките ми приятвли с ГС-и ги вдигат на стойките дори и за 30 минути паркинг.
        По-важното е, че след има - няма 2 месеца откриваме сезона и темата за зазимяването ще я оставиме за догодина
        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

        Коментар


        • #19
          От: Нещо като асистент при паркиране

          Стойката би свършила работа и когато искаш да "човъркаш" нещо по мотора.Изтегляш на по удобно място,а през останалото време,плътно до стената.Така няма да се налага да се правят досадните маневри в гаража.
          Сега - BMW R1200RT 2006 г
          Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
          По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
          По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

          Коментар


          • #20
            От: Нещо като асистент при паркиране

            Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
            Интересна тема
            Аз също се бях запалил преди няколко месеца и си поръчах стойка като от клипа по- долу.

            Лични впечатления от първата проба:
            - стойката е немска.... изработката изглежда добра.
            - тъй като плащах транспорта от Германия до България, през Габко (3,40 лв./кг.).....тежичка ми се стори.....около 11 кг.
            - при моя мотор "петата" на централната стойка, която се натиска с крака, леко пречи на "спирачката" на стойката.
            - това което се вижда на клипа, като възможност за въртене е върху паркет.... когато я пробвах върху бетон (без замаска), въртенето няма нищо общо.... не че е невъзможно, но е доста трудно. Въпреки, че очаквах повече- на мен като че ли ми върши работа..... казвам "като че ли", тъй като я пробвах само един път като я получих, за да прибера мотора максимално до стената и от тогава мотора си стои там и чака
            - обръщам внимание на последното, тъй като ако погледнете добре, повечето клипчета показват стойките върху доста гладки подове....според мен съвсем умишлено...... т.е. ако пода ви не е такъв, стойката не работи както на видеото
            - за подобен вариант, може би стойката на колегата automax би била по- интересна... тъй като колелата са първо повече и второ тъй като са поставени в двата края, се получава по- голямо рамо...... просто предполагам
            - според мен би било по- добре, ако колелата да са една идея по- големи.....може би нещо подобно на това, което е показал колегата kirilkirilow

            П.п.
            Илко,
            ако ти е интересно, може да ти я дам да я пробваш... аз я поръчах от Еbay....

            За гладкия под определено си прав. При мен, въпреки деветте колелца пак се движи трудно. Мисля частично да ги заменя с по-големи.
            Днес ще пробваме в гаража на един приятел неговия Hornet "как се движи, как се мята".

            Коментар


            • #21
              От: Нещо като асистент при паркиране

              Вдигнат мотор на стойка ,без гумите да допират пода , няма да имат корем и да бият първите няколко километра.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Нещо като асистент при паркиране

                Аз също мога да кажа, че маневрирането със стойката, която имам (нещо подобно на по-компактната, но не същата) беше предизвикателство. Това върху бетонов под, без големи грапавини, но не беше шлайфан бетон. С малкия мотор имаше опасност да падне, като го бутам, защото искаше сериозен натиск, а с големият едвам успявах да го преместя. Стойката определено става да се завърти и придвижи леко мотора в ъгъла, но подобнини "танци" с него са доста пресилени в реалността.
                Мисля, че много удачно би било, да се направи стойка с по-големи, гумени колелца, нещо като на складова количка. Би трябвало да е възможно, ако шините на които се захващат колелата са по-дълги и по-високи. Вероятно ще трябва да са и малко по-отдалечени от мотора, за да не закачат. Ако станат много високи и не минават под мотора би трябвало да стане, като се вкара единият край под наклон. Въпрос на експеримент и в зависимост колко високи са колелата. В случаят с нашите мотори не би трябвало да е проблем, защото са доста високи. Преди време бях на път да докарам споменатите размисли до експеримент, но в момента не ползвам гараж, който да изисква ползването на стойка.
                Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                Коментар


                • #23
                  От: Нещо като асистент при паркиране

                  И аз съм в клуба "направи си сам" преди почти 5год. При мен проблема е. че колелцата не издържат, а вече не намирам в "кварталния" магазин.
                  Ето к'о аз направих: КОЛИЧКА

                  Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
                  Интересна тема
                  ....
                  П.п.
                  Илко,
                  ако ти е интересно, може да ти я дам да я пробваш... аз я поръчах от Еbay....
                  ....
                  Да разбирам ли, че я продаваш? Ако е така, да попишем на лични
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нещо като асистент при паркиране

                    Да. Колелата са проблем. При мен след бутане напред -назад забелязах признаци на деформация в едно от колелата. Причината най-вероятно е в повърхноста на пода в гаража. Тези дни ще проверя пазара за по-здрави колелца.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нещо като асистент при паркиране

                      По-здрави има, но са по високи и вдигането става все по-трудно. Залитне ли мотора да пада, нещата стават много груби и скъпи в тесния гараж с кола вътре (личен опит.) Цените им не са безобидни.
                      При мен потдава П-профила около колелото и отказва да се завърта около оста си.
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нещо като асистент при паркиране

                        Мисля да увелича броя на колелцата с още две на основната рампа. Частта под степенката се води от четири броя и там няма проблеми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нещо като асистент при паркиране

                          На някой от клиповете количката е направена така,че средната част където стъпва мотора е доста ниско,а самите колелца са поставени на държачи който са по високо и така могат да се поставят по големи/здрави колелца.Не знам дали го обясних правилно най добре се вижда на вторият клип от мнение 9.( самата заглавна снимка на клипа )Според мен така е по добре.
                          Дали вместо колелца няма да е възможно да се поставят лагери,дали няма да е по здраво ?
                          Сега - BMW R1200RT 2006 г
                          Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                          По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                          По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нещо като асистент при паркиране

                            Горното си го мисля, но без лагерите за колелца.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нещо като асистент при паркиране

                              И аз прибегнах до направа след като немците от constands ми потвърдиха категорично, че не правят доставка до БГ. Направих го от 5-6мм. плътен материал и здрави колела. като остане време юе кача и някоя снимка.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нещо като асистент при паркиране

                                Първоначално публикуван от astrolet Преглед на мнение
                                И аз прибегнах до направа след като немците от constands ми потвърдиха категорично, че не правят доставка до БГ. Направих го от 5-6мм. плътен материал и здрави колела. като остане време юе кача и някоя снимка.
                                Покажия де. Здрави , колко? за колко? от къде?
                                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X