Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дали мога да облепя мотора с карбоново фолио ? Ще има ли нужда от нова регистрация ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дали мога да облепя мотора с карбоново фолио ? Ще има ли нужда от нова регистрация ?

    Здравейте колеги,

    Имам една идея да облепя всички части с основна боя на моето ХТЗ 750 с матирано карбоново фолио.
    Имам в предвид резервоара, корите, предния и задния спойлер и всички части, които имат нанесена в моя случай червена боя.

    Питанката ми към вас е дали ще трябва да регистрирам мотора с нов цвят в КАТ, защото общо взето това е една от причините да
    искам да направя промяната с фолио. В противен случай ще го боядисам направо в черно както съм планувал. Но и двата варианта ми
    харесват, не е просто форма в която да искам да мина тънко.

    Ще съм благодарен за вашите съвети и мнения !

  • #2
    От: Дали мога да облепя мотора с карбоново фолио ? Ще има ли нужда от нова регистраци

    Дали ще минеш тънко не знам - евтиното фолио се разлепва за няколко месеца, а ако вземеш скъпо + труда ще ти излезе повече отколкото сносно пребоядисване. И в двата случая ако цвета на мотора се промени ще трябва да смениш и талона - тоест 1 ден губиш във висене в КАТ. Защо по дяволите ще правиш това - искаш мотора да е красив ли? Тия мотори са по-красиви с кал и налепени мухи по тях
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • #3
      От: Дали мога да облепя мотора с карбоново фолио ? Ще има ли нужда от нова регистраци

      Ще започна с това , че черният цвят не му отива на този мотор , а от опит ще ти кажа , че черно матово карбоново фолио ,много прах събира , все си седи като мръсно. Другия проблем е формата на резервоара , капаците под седалката и челния спойлер , все сложни форми трудни за облепване и лесни за разлепване. Ако много държиш на този цвят и вид , поръчай всички елементи да ти ги направят от карбон , но цената ще е съвсем различна.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: Дали мога да облепя мотора с карбоново фолио ? Ще има ли нужда от нова регистраци

        Ето за това е хубаво човек да попита :-) Веско ти си го виждал и знаеш какъв гаден червен цвят е, пък и като цяло не обичам червеното, просто такъв намерих. Разбира се с мухите и калта винаги е по хубав, но мен червеното пак ще ме дразни ! Разгледах доста снимки и видове разцветки на този мотор, но все са лилави, червени, бели и т.н. Честно казано мен единствено ми хареса едно синьо но незнам дали на живо ще изглежда като на снимката :-) Приемам всякакви предложения за цвят или два цвята, както и снимки ако някой колега реши да покаже неговия как изглежда ! Защото в София съм виждал само още един като моя, но бял :-) Така или иначе ще трябва да сменям талона на мое име, защо направо да не го регистрирам с нов цвят

        Коментар


        • #5
          От: Дали мога да облепя мотора с карбоново фолио ? Ще има ли нужда от нова регистраци

          Според новата наредба НЯМАШ право да облепиш целия мотор. Можеш да го пребоядисаш и тогава да минеш през КАТ за пререгистрация! Изисква се превозното средство да бъде с ТРАЙНО покритие. А облепването не е такова.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Дали мога да облепя мотора с карбоново фолио ? Ще има ли нужда от нова регистраци

            Благодаря ти, значи направо ще го пребоядисам.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X