Обява

Свий
Няма добавени обяви.

R1200GS 2004 странен ел.проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • R1200GS 2004 странен ел.проблем

    Здравейте,

    Ще споделя с вас много странен проблем, за който надявам се някой може да даде акъл как да се разреши.

    Проблема се появи в последните 2-3 месеца, като след рестартиране на двигателя изчеваше. Сега обаче стана постоянен.

    Ето за какво става въпрос - като стартирам двигателя всичко по кормилото отказва да работи - мигачи, превключвателя за дълги светлини, подгряващите ръкохватки, клаксона, trip бутона, бутона за аварийни светлини, абсолютно нищо не може да се включи.

    Двигателя си работи нормално, акумулатора е зареден, няма прекъсвания, късите светлини работят, стопа, таблото, не дава никакви грешки на дисплея, абе всичко е ОК.

    Когато изгася двигателя и дам само на контакт всичко си работи нормално - дълги, мигачи, аварийни, клаксон. Натисна ли стар бутона и двигателя да заработи, всичко отказва на момента и край - нито един от бутоните по кормилото не работи.

    Направих си експеримент и както съм на контакт включих аварийните мигачи да светят, стартирах двигателя и след това аварийните останаха да мигат постоянно и не могат да се изключат.

    Доста се рових по чуждите форуми, но нищо не откривам....

    Ще се радвам, ако някой може да даде съвет какво да се направи, защото така без мигачи особено не може да се кара.

    Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: R1200GS 2004 странен ел.проблем

    Ъпдейт по темата: Проблема е решен!
    След дълго ровене по форуми оттук-оттам стигнах до извода, че моделите като моя GS явно са доста чувствителни към силата на акумулатора, заради сервото на спирачките, което било доста голям консуматор. Това ме накара да проверя акумулатора отново и установих, като го сложих на зарядното, че е недостатъчно зареден.

    Това не му пречеше да пали без проблем, но си го обяснявам, че явно при диагностиката след като запаля, компютъра установява по-ниско напрежение и "реже" някои от консуматорите, за да се осигури достатъчно напрежение за сервото. Това обясява и факта, че проблема не беше постоянен, а се получаваше най-често след като запаля мотора ако не е каран 1-2 седмици и после по някое време през деня всичко си работеше.
    Оставих акумулатора цяла нощ на зарядното и днес след си запалих нормално и всичко си работеше без проблеми цял ден.

    Измерих зареждането, което мисля, че е ОК, показва 14 - 14.3V. Акумулатора е стар, с него купих мотора, и е на около 4-5 години, и явно вече е взел да сдава багажа.

    Ще следя да е постоянно зареден ако не карам мотора и ще видя дали ще се появи проблема отново.

    Поздрави на всички и много безаварийни км!

    Коментар


    • #3
      От: R1200GS 2004 странен ел.проблем

      Да ги таковам и модерните мотори.

      п.п. Абе добре, че си открил проблема. Тоя акумулатор не е ли гелов? Щото, ако е такъв няма какво да го чакаш.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: R1200GS 2004 странен ел.проблем

        Заради "ЕКСПЕРТИЯ" коментар на предния ще добавя мнения. - ДА гелов е.

        Не искам да сте разочаровам, но не съм убеден, че това е проблема. Ако РС усети слабия акумулатор, ще светне на таблото. Над 1-сезон карах с вече "смъртно болния" (7-годишен) аку.., но такива аномалии, не съм имал, дори вече не въртеше стартера. От форума има и други юнаци дето са го "яли" с акумулатора, но за такова нещо аз сефте чувам.
        Надявам се свалянето и последвалото монтиране да са излекували проблема следствие на отстраняване на лоша връзка в масата или + -са.
        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

        Коментар


        • #5
          От: R1200GS 2004 странен ел.проблем

          Ще докладвам какво е положението в движение
          Предстои ми доста пътуване с мотора от събота, когато ще тръгвам малко на обиколка и ще видим какво ще стане.

          @fozy и твоя ли е бил модела със сервото ( ако говориш за GS1200 )

          Поздрави!

          Коментар


          • #6
            От: R1200GS 2004 странен ел.проблем

            Първоначално публикуван от sivanov Преглед на мнение

            @fozy и твоя ли е бил модела със сервото ( ако говориш за GS1200 )

            Поздрави!
            Аз имам същия модел мотор със серво. При мене също мина акумулатор, който сдаваше багажа но мотора не се е държал така. Според мене серво помпата си отива (моторчето), съжалявам за лошата прогноза дано не се сбъдне.


            Последно редактирано от gulemetov; 05-08-14, 00:00.
            Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

            Коментар


            • #7
              От: R1200GS 2004 странен ел.проблем

              Update:
              Изминах 3700км безпроблемни в чужбинско миналата седмица, всичко си работи нормално. Само веднъж ми изчезнаха мигачите и другите контроли по кормилото, но загасяне на двигателя и повторно стартиране, и всичко си проработи.
              Ще ми се да имам полезната джаджа GS-911 подръка за да видя какво ще покаже диагностиката. Имам съмнение, че някакви грешки може да има натрупани в ECU-то.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X