Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Ямаха Супер Тенере

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Ямаха Супер Тенере

    Здравейте колеги,

    Наскоро се сдобих с Тенере-то на бързо още на втория ден, разбрах от първо лице за проблема с реле-регулатора,
    които за съжаление смених по спешност във Враца и то в проливен дъжд, срещу скромните 160 лева и търсене от 2 часа.
    Но да премина на проблема:

    1-во- Тревожи ме, че при тръгване или превключване на скоростите (в двете посоки) има един голям луфт след пускането на съединителя и когато вече е подадена газта се усеща солиден удар или да го наречем (придърпване).Когато се кара внимателно и плавно е лесно да се избегне с по плавно пускане на съединителя и подаване на газта плавно и леко.Но това не е вариант според мен ?!? Моля ако имате някакви идеи как да го оправя споделете

    2-ро- Има едно наистина досадно скърцане в задния амортисьор, има ли начин да се избегне ?

    Благодаря Ви, лек и безавариен път

  • #2
    От: Проблем с Ямаха Супер Тенере

    Отваряй темата за СуперТенере в мотофорума и започвай да четеш.
    Писали сме доста.
    За луфта - свали задната гума и ще откриеш проблема

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Ямаха Супер Тенере

      Вярно сте понаписали някоя страница Утре ще сваля гумата и мисля да разгадая мистиката Благодаря !

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Ямаха Супер Тенере

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Отваряй темата за СуперТенере в мотофорума и започвай да четеш.
        Писали сме доста.
        За луфта - свали задната гума и ще откриеш проблема
        Защо караш човека да чете и глупостите на Чефо , за инструмента с 12 еднакви стени като на шестограм , ама 12, че няма технологично счупване при лагера на амортисьора , ...... , не го наказвай така.
        По темата: единствено сверичния лагер на амортисьора няма гресьорка , обикновено скърцането е там. Луфта може да е от няколко неща , лагера на задния пиньон , демпфера на пиньона , проблем с веригата , лагерите на шарнира , касета на съединителя. Почваш от лагерите , и свършваш с касетата , ако имаш проблеми питай.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Ямаха Супер Тенере

          Прочети пак описанието и касетата я махни от списъка
          Нека да чете, ако успее да отдели ценното от плявата, ще може сам да си оправи мотора, то си е школа

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Ямаха Супер Тенере

            Затова съм я сложил на последно място , но да я има в случай , че не е описал точно проблема.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Ямаха Супер Тенере

              Днес пак разрових моторетката и според мен е лагера, защото има и лек луфт в него. Но сега имам друго и то по-сериозно притеснение, което е :

              Вчера оправих ауспуха и генерацията на мотора защото беше доста шумничък и в последствие след като оправихме всичко и от ауспуха започна да се чува само хубавото "тупкане" се появи доста притеснителен чукащ шум в двигателя, които се засилва дори и при подаване на газ и завишаване на оборотите ! Скоростите също се превключват със солидно прищракване. Общо взето не съм карал такъв тип мотор досега и не знам кое е нормално и кое не ! Ако има начин някой да го погледне или да ми дадете съвет за да съм спокоен ще съм много благодарен ! Все пак взех този хубав голям мотор за да минавам дълги разстояния и да пътувам спокойно с девойката. Благодаря за съветите !!!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Ямаха Супер Тенере

                Кажи от кой квартал си , като ми е на път ще мина да го погледна , другия вариант е да го докараш в Панчарево.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Ямаха Супер Тенере

                  Аз съм от Младост 4, но ще мина да го видиш. Само кажи как мога да те намеря ? Днес също така му смених маслото и масления филтър, но пак ми се струва, че трака много и не както трябва !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Ямаха Супер Тенере

                    Ти си наблизо , пратих ти тел. да се обадиш. Маслото се източва от две места , от картера и от масления резервоар. Погледнахте ли филтъра и маслото за наличието на стружки?
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Ямаха Супер Тенере

                      Тези мотори са идеални за пътешествия, но много малко от тях са останали в добро здраве. Повечето на младини са карани като пистарки, без нужната поддръжка. Купуваме ги по 1500лв и си мислим, че имаме мотор, който ще ни закара до края на света. Да, ама не. Иска си да се налеят поне още толкова, за да стане. И крайната цена пак е по-добра от продажните цени на конкурентните марки.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Ямаха Супер Тенере

                        вАко мога за тези пари да го направя в прилежен вид ще съм много доволен. Ясно е, че няма как за 1500 лв да се вземе нещо здраво, все пак това са 700 евро, а до колкото видях в чужбина най-евтините са по 1500 евро. Но естествено там и хората са други, както и техните машини ! Мотора е хубав лично на мен много ми допада, решен съм да го направя като хората пък ако по натам във времето излязат пари за нещо ново и хубаво, този ще го оставя на бащата да го кътка още 20 години

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Ямаха Супер Тенере

                          Колега, ай да качиш някоя снимка?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Ямаха Супер Тенере

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10338705_551887521603850_2633475855049696427_n.jpg
Прегледи:1
Размер:124.6 КБ
ID:5602154Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10462558_551887244937211_9000449362198442371_n.jpg
Прегледи:1
Размер:127.8 КБ
ID:5602155Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10500493_551887428270526_8344986564885184800_n.jpg
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:5602156Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10537176_551887498270519_3455332872334144245_n.jpg
Прегледи:1
Размер:115.6 КБ
ID:5602157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10489886_551887191603883_1184021176979571487_n.jpg
Прегледи:1
Размер:128.8 КБ
ID:5602158Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10441398_550330521759550_4601846429330372627_n.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5602159Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10300017_550330665092869_8311764506782233769_n.jpg
Прегледи:1
Размер:174.1 КБ
ID:5602160

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Ямаха Супер Тенере

                              Това са снимките които имам за момента Специално внимание може да обърнете на ТОП КАСАТА (раница) Но лека полека ще бъде приведен в добър вид Хората които са го карали преди мен общо взето са били експлоататори от висша класа и не са вложили стотинка в машинката След като се срещнах с Мотор мен, за което му благодаря ! Той ми разясни общо взето всичко по мотора и намери доста забележки които аз нямаше да видя Веригата е за смяна заедно с пинйоните; водачите и ролките също; предни дискове( може и заден); ангренажна верига и гуми. И по външния вид има доста работа. Резервоара е боядисван с гъба за чинии (магично) и общо взето всички крепежни материали са за смяна Но аз съм оптимист и малко по малко ще го наглася ( с помощ разбира се)

                              Хубава седмица

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X