Обява

Свий
Няма добавени обяви.

нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    .... Завърших ДВГ , в техникума имахме три картинга , от всички инженери никой не можеше да ги накара да заработят , бяха царе на теорията , фазови диаграми и графики , но не бяха виждали на живо чукче и наковалня. Да ти казвам ли как изкарвах поправителните по химия , физика и руски? От 15г. , на целия ни отбор по мотокрос съм ремонтирал моторите , заварявал рамки и кормила като се наложи , механиците: един пиеше много бира , другия му беше ясна само теорията , трети беше ченге. А през 1984г. , за да ти дадат КТМ , трябваше да можеш да караш , да можеш да го ремонтираш сам , и да се пребориш с връзкарите които бяха много , в магазина не ги продаваха....
    Колега си ми, приятелю...
    Кой техникум?
    Може и да сме се срещали - картинг-клуба в ОТМТ - Пловдив ми израстна в ръцете., и това което пишеш, ми е болезнено познато..

    Коментар


    • #32
      От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

      В София завърших , картингите бяха на техникума , двигател МЗ. А мотокроса в ЦМК София и после Кремиковци , хубави времена бяха.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #33
        От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

        Пък моят мотор явно е развален! Вече е 20 годишен, от 10 години аз съм му собственика и откакто преди 10 години му налях охладителна течност на мотул и капчица не се е наложило да доливам! Ма то е сигурно щото нищо не разбирам ни от каране ни от оправяне на мотори! Та какво ще ме посъветват форумните велики специалисти - може би да му дупна някоя тайна дупчица на радиатора или да цепна някой маркуч, та да стане най-после нормален мотор и моя като другите?
        Може би трябва да ми е смешно, ама ми е тъжно, особенно като се сетя колко народ в милата ни родина страда и си хвърля грешните парички като попадне в ръчичките на самозвани майстори без елементарни познания, зорлен изкласили!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #34
          От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

          За Трансалпа-погледни между двата цилиндъра има една тръбичка, която свърва ризите между тях, при мен сълзеше оттам, докато изстиваше мотора, вижда се една струйка, бях се паникьосал че го издухва от главата, защото така изглежда. Оправя се със смяната на по един о-пръстен, консуматива е евтин, но работата е куца, аз на моя си го оставих така и спря да сълзи...
          Ясене, не знам дали си чувал как наричат старите двутактови мотори с галеното: "чайници", няма кросов мотор или от по-старите двутактови, който на третото биене на някой баир на втора в прекъсвач, август месец да не хвърли водата, някой я хвърлят ако ги оставиш 5 мин. на място дори!

          Коментар


          • #35
            От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

            Слави , написал съм , зависи кой какво е налял , освен това твоя мотор се охлажда и от нещо друго , системата на смазване е по-различна. Ама защо ли пиша , рано или късно ще останат в раздела четирима души за карти.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #36
              От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              Вече е 20 годишен, от 10 години аз съм му собственика и откакто преди 10 години му налях охладителна течност на мотул и капчица не се е наложило да доливам!
              Това малко ми прилича на рекламата "Двайсет години пиете сода заради киселини и мислите, че ви помага?!?"
              Да ти кажа не е много за фукане, че 10 години не си сменял охладителната течност, поне маслото и спирачната течност сменял ли си ги за тези години?

              Коментар


              • #37
                От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                Слави , написал съм , зависи кой какво е налял , освен това твоя мотор се охлажда и от нещо друго , системата на смазване е по-различна. Ама защо ли пиша , рано или късно ще останат в раздела четирима души за карти.
                Наливал съм на ЦРФ-а мотул, който кипи на 130-140 градуса(по спомен, че беше преди доста години), и допълнително някаква гняс, която вдига с още 10-15 градуса температурата на кипене и пак ми е завирал...доста по-късно няма спор, но се е случвало, пък аз не съм от карачите

                Коментар


                • #38
                  От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  ..Но спора премина в това дали работеща охладителна система на мотор може да загуби течност..
                  Всеки мотор с таралежки може да изсъхне за норматив, изпробвано многократно, даваш го на Трипера и му казваш:
                  - От тука няма да можеш да минеш.
                  Като мине му сменяш бутало, цилиндър ,глава, колянов вал, десен или ляв картер, комплект гарнитури, някой от радиаторите, кормило, опашка, нова задна гума и му пускаш обява.

                  Коментар


                  • #39
                    От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    ...от 10 години аз съм му собственика и откакто преди 10 години му налях охладителна течност на мотул и капчица не се е наложило да доливам! Ма то е сигурно щото нищо не разбирам ни от каране ни от оправяне на мотори!...
                    Ако е вярно горното - сигурен съм че разбираш от каране и особено от оправяне на мотори, но по поддръжката на мотори - нещо ти куца

                    Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                    Всеки мотор с таралежки може да изсъхне за норматив, изпробвано многократно, даваш го на Трипера и му казваш:
                    - От тука няма да можеш да минеш.
                    Като мине му сменяш бутало, цилиндър ,глава, колянов вал, десен или ляв картер, комплект гарнитури, някой от радиаторите, кормило, опашка, нова задна гума и му пускаш обява.
                    Ей, рядко съм съгласен с теб ама когато съм съгласен съм съгласен
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #40
                      От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                      Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                      Всеки мотор с таралежки може да изсъхне за норматив, изпробвано многократно, даваш го на Трипера и му казваш:
                      - От тука няма да можеш да минеш.
                      Като мине му сменяш бутало, цилиндър ,глава, колянов вал, десен или ляв картер, комплект гарнитури, някой от радиаторите, кормило, опашка, нова задна гума и му пускаш обява.
                      Ако цилиндрите са четири , и пак е с таралежки ?
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #41
                        От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                        Добре, че имам мотор с въздушно

                        Коментар


                        • #42
                          От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                          В наща група почти всички мотори губят охладителна течност от време на време,а лично моя често ми се случва сега в по топлите дни като го запъна някаде и постояно жарава до дупка на 1ва и 2ра няколко по-дългички и стръмни пътеки в балкана и като изляза и спра ми покапва от маркучето дето виси под двигатела.Моя мотор винаги съм се старал да е в максималко въжможна най-добра кондиция ...проверява се за всякакви течности и преди и след каране и както казват някои колеги нормално е при определен режим на работа и натоварване някой мотори да губят охладителна течност.Карам YZF но наблюдавам(и подържам) моторите и на останалите момчета от групата,а имаме от всички марки ...и това правило важи и при всички тях.Карал съм и ендура преди XT-то няма какво да го коментирам,но KLR-а за около година ми губеше г/д толкова 200-300мл. като да си кажа и той не виждаше много много равно.На Kawasaki-то 3 години преди да го дам му правих мотора че имаше неща за смяна ...верига баланс валове чисто нова,бутало+сегменти ремонтни 0.5,водачи на клапаните и гумички абе пълна ревизия на всичко което имаше нужда и си поръчах пълен комплект за целия двигател всички гарнитури от/до всичко от Kawasaki и смея да твърдя че на 100% гарнитурата на главата е била читава и не е нито "пил" антифриз,нито надувал в системата,капачката на радятора също я сменях че старата гъмичката на клапана беше залепнала и при едно отваряне още като го взех се прокъса малко и я смених ...но факт че ми искаше веднъж годишно да му доливам толкова 200-300грама.Yamaha-та също мотора ми е на 2ра смяна на масло от почти основен ремонт че още като я взех и малко след това ми закова в движение та сменях чоп+иглен лагер+биела и сегменти че не ми хареса масления как стоеше и пълна ревизия на главата и пак всичко с нови гарнитури.Та и при нея съм сигурен че всичко си е на 6,но няма как пържиш ли го здраво тоя мотор(и всеки друг) нормално е да се газирва лекичко на моменти и да поизхвърля охладителна през паровъздушния клапан на капачката ...ама доливаш и си караш и те така.

                          Ясене не се изказвай така неподготвен за такива неща ше вземе някой да се вкара в филми и да разпарчетоса напълно здрав мотор да търси несъществуващи проблеми ...има колеги с много повече акъл и опит в нещата от нас с тебе така че уважавай мненията и изказванията им ...просто съвет,нищо повече
                          ...само да не почна аз с термодинамичните свойствана водата и прегратата пара ...видове пара и състояния на насищане при едиси каква темперетура и едиси какво налягане със сичките процеси и тем подобни че ше стане "нещо страшно" ...Термодинамиката си ми беше слабост

                          Коментар


                          • #43
                            От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                            Вместо да се спори дали е нормално или не за конкретния мотор, що не погледне автора на темата какво казва "Мануел" (книжката за ремонт и експлоатация). Там трябав да пише дали е нормално да губи и колко.

                            П.П. Възможно е някой маркуч леко да сълзи, но при загрят двигател от високата температура всичко да се изпарява и да не се вижда "теча".
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #44
                              От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              от 10 години аз съм му собственика и откакто преди 10 години му налях охладителна течност на мотул и капчица не се е наложило да доливам
                              Стига бе да нЕмаш еврейса жилка?! Calgonit за миялна машина ше трябва да купуваш.

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Ей, рядко съм съгласен с теб ама когато съм съгласен съм съгласен
                              Освен да взема да се самопочерпа, така и така съм почнал.

                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              Ако цилиндрите са четири , и пак е с таралежки ?
                              Something gotta give.. ше дОнеса камера и Трипера, ти четворката.. и ще снимам.

                              Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                              Добре, че имам мотор с въздушно
                              Приключи я и тая тема..

                              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                              казва "Мануел"..
                              Хосе и Фернандо бяха заети на двора.

                              Коментар


                              • #45
                                От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                                Както казаха някои не професори, огледай си системата.
                                Щом е толкова малко, няма как да видиш теч - изпарява се.
                                При студен мотор, надуй системата с 1.5 атм, не повече.
                                Тогава ще видиш откъде сълзи. Ако трябва, остави я надута, докато забележиш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X