Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за топлозащитна лента за ауспуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за топлозащитна лента за ауспуси

    Здравейте на всички.
    Преди 2 години си направих подарък за Африката, Ремус ауспух ... но си направих мечешка услуга с него.

    Понеже премахнах цялата стара тръба , трябваше да махна и предпазителя за десния крак , и сега съм с дупка на десния крачол на панталона

    Миналото лято купих една лента 15м която уж държи да не си запалиш .... мартинките ако тръбата е близо до теб.

    Тъкмо се бях засилил да я слагам и видях в интернет клипчета как това чудо пуши , докато не се събере (или там каквото прави от жегата).
    Също така пише , че като се мокри също пушело след това.

    Някой има ли директен опит с такива ленти ... или да мисля как да си хваня топлинния щит където му е мястото.

    Отделно ми се ще на другия мотор от подписа и там да изолирам малко, че като кача гаджето да се возим вика , че и било топло от страната на ауспуха.
    Той вярно , че мотора претърпя трансформация от 75 на 110 кубика ... ама чак огън не хвърля

    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Мнения за топлозащитна лента за ауспуси

    На Трансалпа ми му бяха замотани тръбите с такава лента и наистина върши работа.
    Когато измивах мотора и се намокряха, просто се изпарява интензивно за няколко минути.

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за топлозащитна лента за ауспуси

      само имай предвид че има стъклена вата и ако си застържеш крак после ще се чешеш,а и по принцип предназначението и е друго.което теб не те бърка ако ще го слагаш на малък участък.моето мнение е да си сложиш оригиналния предпазител

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за топлозащитна лента за ауспуси

        Фаца, то пък не е чак такава философия да ти парнат две гайки с телочодаващо на новата тръба и да си сложиш оригиналния предпазител.

        Най добре завий гайките на предпазителя и тогава да ги заварят за да е лесно и бързо.
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за топлозащитна лента за ауспуси

          Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
          Фаца, то пък не е чак такава философия да ти парнат две гайки с телочодаващо на новата тръба и да си сложиш оригиналния предпазител.

          Най добре завий гайките на предпазителя и тогава да ги заварят за да е лесно и бързо.

          Знам , че не е философия, но просто като отида до някой с телоподаващо отговора ще е : Бите шьон , 40 Ойро!
          За дупка на ауспуха от няколко мм взеха на колегата 80 Ойро .... заварчик да си в тази държава...
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за топлозащитна лента за ауспуси

            Значи имало и полза да живееш в тази държава- адекватно заплащане , не било само високи глоби. Тази лента се ползва за да се повиши температурата на изгорелите газове , с цел по-добро продухване. В твоя случай също върши работа , но ако често се мокри лентата ,твоя ауспух ще ръждяса и загние под нея.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за топлозащитна лента за ауспуси

              Ако има дефицит,да се местя барабар с машините,ако идваш към Пловдив ще ти ги заваря на черно или неръждавейка няма значение
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за топлозащитна лента за ауспуси

                Тази лента наистина повишава температурата на газовете както и на самата тръба. Монтирал съм такава на АТВ . След няколко карания тръбата я нямаше. Беше изгоряла . Структурата на метала беше друга и се чупеше на парченца .

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X