Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

    Малко развитие по моя въпрос. Миналата седмица минах през един сервиз, в който се занимаватпредимно с Хонди/мотоциклети и автомобили/, и едно от момчетата там, бивш механик от Бултрако/много отзивчив и възпитан човек/ прегледа мотора. Според него се е разбила кошницата на съединителя,заради бронзова втулка върху която тази кошница лагерува. Чували ли сте за този проблем/общ за Дювилите и Трансалпа, зарди еднаквите двигатели и скоростни кутии/. В нета компонентите се продават отделно, възможно ли е да сменя само втулката или заедно с нея се разбива и кошницата? Според механика може и да се кара така.
    Ети линк към сайта за оригинални части за Хонда/ не му правя реклама/.

    https://www.bike-parts-honda.com/pie...NSALP+650.html

    Коментар


    • #92
      От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

      Да освежим темата)
      Мотора почна да губи мощност от 4500 оборота. Или тоците изчезват или се дави, не мога да разбера. Придърпва постоянно.
      Карбураторите са синхронизирани, свещите са сменени, филтърът е чист.
      Остава проблема да е в CDI блока. Преди 4-5 години е препояван. Тогава купих друг, но не съм го слагал.
      Имате ли предположения, защо може да прави така?
      Ако все пак е от cdi-то, то ще трябва да се препрограмира, а аз не знам как. Ще съм благодарен за съвет и инструкции)
      HONDA XL650

      Коментар


      • #93
        От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

        Защо не прегледаш ауспуха?

        Коментар


        • #94
          От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

          Какво да търся там? Или това е шега?
          HONDA XL650

          Коментар


          • #95
            От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

            Един познат започна да му "гасне" на такива обороти, но друга хонда, заради накакъв останал силикон в карборатора, след като го е чистил. Само предавам опит. Дано е нещо лесно при теб.
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #96
              От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

              В момента имам същия проблем с придръпване на мотора на тези обороти.Проблема е в малките мембранки отстрани на самите карбуратори,които са свързани с вакуума на основните мембрани.При мен са започнали да се разпадат и са за смяна.
              Мотора ми е Африка 650.
              Не ме питай как ще ги намеря за да ги сменя.

              Коментар


              • #97
                От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                Няма да е от това, защото не пипам там, където мога да повредя нещо)
                HONDA XL650

                Коментар


                • #98
                  От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                  Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
                  Какво да търся там? Или това е шега?
                  Защо да е шега, като се задръсти и създава проблеми във високите обороти.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                    Вероятността баш при този мотоциклет да се запуши кюнецът е почти никаква. Според мен са или карбураторите, или бензиновата помпа.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Вероятността баш при този мотоциклет да се запуши кюнецът е почти никаква. Според мен са или карбураторите, или бензиновата помпа.
                      +1

                      Коментар


                      • От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                        Уточнявам симптомите. При мнооого бавно подаване на газ, мотора набира обороти, а ако усуча масура малко по-силно, започва да хълца и прекъсва. Това не се наблюдава до 4-4500 оборота. На малки обороти, колкото и да давам газ, набира.
                        HONDA XL650

                        Коментар


                        • От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                          Провери мембраните на шибрите в какво състояние са.
                          Gnome Rhone AX2 800 1938
                          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                          Husqvarna Te 510 1989
                          Argvmentvm ad novitatem

                          Коментар


                          • От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                            И аз бих заложил на мембраните ....... мисля, симптомите са подобни - go6o от форума се мъчеше с тях, последно мисля, че ги лепи, тъй като нови бяха много скъпи, а втора употреба почти липсват. Пак от форума Markovivo ги беше намерил от някъде от Англия на по- добра цена ........ ако те са проблема и при теб, мога да го питам и да пиша повече детайли.....

                            Поздрави и Успех


                            Коментар


                            • От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                              Мембраните ги сменях миналата година. Симптомите са малко по-различни. Един моторист от сибир се хвана да прави мембрани и продаде една камара за няколко години. Цената с доставката беше около 25 евро. На всички пращаше по 3, з да има резерва на всеки случай
                              HONDA XL650

                              Коментар


                              • От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                                Здравейте, най-накрая след дълги години отлагане и чакане си взех отново Маторь Такъв като темата... Трансалп 650. Карам го от 3 седмици, ходя на работа с него... навъртях някъде към 800 км. От два дена ми се появи едно леко "шумче" Като звук е нещо подсвиркващо..поскърцващо...не е силен звука и е "въртелив" но не е постоянен. Чува се под или пред резервоара..ама къде ) Пробвах на място мотора (дали е от самия двигател)...няма го. Появява се като се движи мотора дори и с ниска скорост. При увеличение на скоростта..звука се засилва като обороти но не и като децибели. Помислих, че е жилото на километража или той самият...откачих го от предната гума и тествах... същата работа. Мотора е на 22 000 км, 2007г. Работи нормално, мощност-разход 5 л/100км. Ако това помага за диагностициране. Много ще съм благодарен на колегите с повече опит от мен за съвет..какво друго да проверя..къде да търся и човъркам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X