Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

    Здравейте колеги,
    Имам теч на спирачна течност от предната спирачка. Преди година сълзеше и аз си мислех, че ще изкарам по дълго време така, но вече теча е по голям. Разглобих "машинката" без да я свалям и стигнах до извода, че идва от това цилиндърче /номер 20 на снимката/. Формата я виждате почти като макара като в двата края има по един гумен семеринг. Продава се комплект с една пружина и болт за закрепване на цена към 45 паунда. Преди да го поръчам искам да попитам дали някой не е сменял тази "джаджа" и дали не е възможно да се намерят само гумените семиринги?
    А си имам планове...и сезона си тече.....и изтича ...по бързо от спирачна течност


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:spirachka.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:6057436
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

    Обикновенно такива възли се правят така че едновременно с уплътненията се износва и буталцето! Не случайно се продават в комплект! Пробвал съм да ремонтирам спирачни помпи на кола със смяна само на уплътненията. В Сандански има сервиз за такива помпи и човека работи с маркови и доста скъпи комплекти уплътнения, но въпреки това ремонтираните помпи при мене изкараха около месец ! Та по добре си вземи комплект с буталце и уплътнения! Аз също си поръчах преди няколко дни, но за моя мотор успях да намеря от тайландски търговец, който продава доста по евтино от европейските!

    П.П. Поразгледах цените в ибей! Настръхна ми косъма! Аз на твое место бих си купил и присадил цяла помпа с резервоара и ръчката но от някой японски мотор и ще излезе по-ефтино от ремонтния комплект за БМВ!
    Последно редактирано от sl.daskalov; 18-05-14, 21:08.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      От: BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Обикновенно такива възли се правят така че едновременно с уплътненията се износва и буталцето! Не случайно се продават в комплект! Пробвал съм да ремонтирам спирачни помпи на кола със смяна само на уплътненията. В Сандански има сервиз за такива помпи и човека работи с маркови и доста скъпи комплекти уплътнения, но въпреки това ремонтираните помпи при мене изкараха около месец ! Та по добре си вземи комплект с буталце и уплътнения! Аз също си поръчах преди няколко дни, но за моя мотор успях да намеря от тайландски търговец, който продава доста по евтино от европейските!

      П.П. Поразгледах цените в ибей! Настръхна ми косъма! Аз на твое место бих си купил и присадил цяла помпа с резервоара и ръчката но от някой японски мотор и ще излезе по-ефтино от ремонтния комплект за БМВ!
      Това с присаждането не ми е ясно Ще поръчам комплекта...няма начин спирачната течност засега ми свали цялата боя от "машинката" ...а цената на комплекта няистина е "пази боже"....
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

        Е какво има да ти е неясно - кормилото ти е стандартно и всеки комплект предназначен за мотор с 2 диска отпред ще пасне! Но дори оригинална за БМВ помпа цяла (втора употреба) пак е по-евтина от тоя комплект!
        Не знам, за мене това е извиване на ръце! Казвам го като бивш инженер, който има представа колко може да е реалната производствена стойност на такива чаркулки !
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Е какво има да ти е неясно - кормилото ти е стандартно и всеки комплект предназначен за мотор с 2 диска отпред ще пасне! Но дори оригинална за БМВ помпа цяла (втора употреба) пак е по-евтина от тоя комплект!
          Не знам, за мене това е извиване на ръце! Казвам го като бивш инженер, който има представа колко може да е реалната производствена стойност на такива чаркулки !
          Машинката е свързана със бутона за стартиране ...няма как да напасне
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #6
            От: BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

            Ако искаш изчакай, утре ще се замъкна до оня сервиз и ще питам майстора дали може да поръча само уплътнения за тая помпа! Поне да знаех размерите на буталото или на уплътненията! Може и да пасват от нещо друго! Не вярвам уплътненията да са произведени единственно и само за БМВ.
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #7
              От: BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

              Офтопик. От къде е тази картинка? От скоро и аз имам едно БМВ и ще ми е от полза, ако имам нещо такова.
              Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
              BMW F650CS
              Радо о885 5о 59 5о

              Коментар


              • #8
                От: BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

                Буталото не се износва,само маншетите заминават.Преди две години взех от Дару Кар ново бутало комплект за 120лв,личеше че металната част не е нова,а само маншетите нови.БМВ искат да им се връщат старите бутала.
                Търсих само гумичките,но не успях да намеря.

                Коментар


                • #9
                  От: BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

                  Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
                  Офтопик. От къде е тази картинка? От скоро и аз имам едно БМВ и ще ми е от полза, ако имам нещо такова.
                  http://www.realoem.com/bmw/select.do

                  Коментар


                  • #10
                    От: BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

                    БМВ сами ли си произвеждат спирачните помпи?
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      От: BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

                      Първоначално публикуван от Sev Преглед на мнение
                      Благодаря.
                      Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                      BMW F650CS
                      Радо о885 5о 59 5о

                      Коментар


                      • #12
                        От: BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        БМВ сами ли си произвеждат спирачните помпи?
                        Не, на magura са,апаратите от Брембо,маркучите не знам кой ги прави,но на 1100 серията се пукат(не е майтап) .

                        Коментар


                        • #13
                          От: BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

                          Благодаря за отговорите! Маркуч още нямам спукан Картинките ги вадя ей от тук :

                          http://www.ascycles.com/Illustrated_...indCat=11_1834

                          Тя поръчката няма да я бърза..Сега измислям да източа течността да не разяжда където мине...
                          А някой да знае с каква смазка се маже..В сайта продават някаква "специална" за този механизъм ама си мисля , че не може да е тооолкова специална.
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • #14
                            От: BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

                            Първоначално публикуван от Sev Преглед на мнение
                            Буталото не се износва,само маншетите заминават.Преди две години взех от Дару Кар ново бутало комплект за 120лв,личеше че металната част не е нова,а само маншетите нови.БМВ искат да им се връщат старите бутала.
                            Търсих само гумичките,но не успях да намеря.
                            Колега към комплекта каква има? Пружината и болчето за смяна ли?
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • #15
                              От: BMW R1100GS смяна на "мастер цилиндър" на предна спирачка?

                              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                              Колега към комплекта каква има? Пружината и болчето за смяна ли?
                              Точно така,води се ремонтен комплект.Към болтчето има и уплътнителна шайба.

                              Бях забравил,едно момче от Румъния продава само маншети - http://boxer-upgrades.webs.com/apps/...s/show/4770280
                              Последно редактирано от Sev; 19-05-14, 08:18.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X