Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за дренажен маркуч (на скутер)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за дренажен маркуч (на скутер)

    Здравейте колеги ще си позволя да се напъхам тука с малкия ми гестаповски скутер при големите мотори за да питам нещо знаещите, щото в форумите за скутери са само 15 годишни пубери и нищо не може да им се разбере
    Одеве докато слагах капака на скоростите все ми се мота из ръцете един дренажен маркуч от кутията на възд. филтър, на края му има тапичка и виси така на долу към земята. Викам тая тапа щом я има, чаи да я махна да видим ко ще стане, махнах я и от вътре изтече течност подобна на цвят и гъстота като рядка боза, миришеше на бензин доста, що за чудо е това и от де се е взела тая течност там в кутията на филтъра още повече как е влезла в маркуча като тои е доста на високо боднат в кутията, някъкъв конденз може би ама толкова много към 30-40 грама изтече ? Ето за този става дума http://prntscr.com/3jqjoj
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

  • #2
    От: Въпрос за дренажен маркуч (на скутер)

    Така нарисувана, кутията прилича на циклонен филтър. Ако е така, течността е улична кал с дъждовна вода, а мирише на бензин заради близостта с горивната уредба.

    Но може и да бъркам.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за дренажен маркуч (на скутер)

      Масълце с вода от отдушника и е там долу защото този маркуч е под отдушника .Няма нищо плашещо и нередно а и затова му е бурмата , от нея се източва мизерията при всяко пране и пръскане на филтъра .Не го махай защото влияе на работата на сушуара и може да почне да ти глъхне на високите
      Uaz 469 2.4 D MB
      KTM 600 ROTAX
      Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
      Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за дренажен маркуч (на скутер)

        И големите мотори имат такива дренажни маркучи. От време на време (аз го правех обикновенно два пъти в годината на Африката) вади тапата, изтакай утайките, които са се събрали там и пак запушвай маркуча с тапата.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за дренажен маркуч (на скутер)

          Мерси момци, аз одеве слезнах да видя тоя маркуч като е закачен там има ли излаз към кутията на филтъра и като го вирих на горе заради капака да не съм го излял при филтъра, но странно, няма връзка маркуча с пространството зад филтъра, уж там влиза в едно ушерено място но няма никви отвори към кутията, но на същото място има закачен друг маркуч които води към картерните газове, наистина това си е конденз от маслени пари ала бала и прочие, но явно никога не е отваряно и беше събрал доста, ще знам вече да го отварям чат пат
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за дренажен маркуч (на скутер)

            Поне научи нещо за обслужването днес. Споко, не се притеснявай и успешен сезон!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за дренажен маркуч (на скутер)

              Като го мернах тоя маркуч на моя мотор за сефте,помислих че имам фабричен скотойлер
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X