Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дръжки с подгряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дръжки с подгряване

    Търсих такава тема с търсачката, но излезе само една не особенно полезна ми, в раздела за хард ендуро! Мисля че тука е по-подходящо място за такова обсъждане, та затова пускам тука тема, а не пиша в онази!
    Та бръмнала ми е една такава муха в главата от известно време, но съм стиснат и ми се ще да реша въпроса с минимум пари, а и не харесах гумената част на нито едни от готовите. Също страдам от предубеждение че бързо ще я скапя тая гумена част, та затова съм се загледал в едни продавани в ибей фолиа (не знам точно как да ги нарека) с вградени нагреватели, окабелени и включващи се с це-ка ключе, които по принцип ги показват че се намотават върху старите гумени дръжки и отгоре им се слага термосвиваема шлауфка вървяща в комплекта. Аз мисля вместо по препоръчания начин, да намотая тия нагреватели върху тръбата на кормилото отляво и съответно върху масура на газта отдясно, и върху тях да сложа ефтини силиконови дръжки! Въпроса ми е - някой пробвал ли ги е тия китайски уйдурми и дали вършат работа? Евентуално бих могъл дори да им присадя копче със степени за усилване и намаляване (пак мярнах някъде в ибей да се продава), но не знам има ли смисъл или да си остане с це-ка ключето!?
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

  • #2
    От: Дръжки с подгряване

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Търсих такава тема с търсачката, но излезе само една не особенно полезна ми, в раздела за хард ендуро! Мисля че тука е по-подходящо място за такова обсъждане, та затова пускам тука тема, а не пиша в онази!
    Та бръмнала ми е една такава муха в главата от известно време, но съм стиснат и ми се ще да реша въпроса с минимум пари, а и не харесах гумената част на нито едни от готовите. Също страдам от предубеждение че бързо ще я скапя тая гумена част, та затова съм се загледал в едни продавани в ибей фолиа (не знам точно как да ги нарека) с вградени нагреватели, окабелени и включващи се с це-ка ключе, които по принцип ги показват че се намотават върху старите гумени дръжки и отгоре им се слага термосвиваема шлауфка вървяща в комплекта. Аз мисля вместо по препоръчания начин, да намотая тия нагреватели върху тръбата на кормилото отляво и съответно върху масура на газта отдясно, и върху тях да сложа ефтини силиконови дръжки! Въпроса ми е - някой пробвал ли ги е тия китайски уйдурми и дали вършат работа? Евентуално бих могъл дори да им присадя копче със степени за усилване и намаляване (пак мярнах някъде в ибей да се продава), но не знам има ли смисъл или да си остане с це-ка ключето!?
    Аз имам /имах/ ,но тази зима не проработиха..Все нямам време да проверя къде е проблема. Не е от предпазетеля и поне от това което изчетох от други форуми слабото място е ключа. Иначе вършат много добра работа!
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Дръжки с подгряване

      Поръчах нагревателите. За 5 лв. с доставката барабар поне ще има какво да чопля по мотора ако не друго. Дават им мощност 2х10W. Бушон ще им сложа задължително на плюсовия кабел при монтажа.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #4
        От: Дръжки с подгряване

        Ей това чудо на техниката си поръчах аз
        Излезе ми 25 лв. с доставката. Невероятно лесен монтаж и топлят много сериозно !

        Единствения недостатък - китайците са сгрешили обозначението и на I топли повече от II


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0126.jpg
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:5576403Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0128.jpg
Прегледи:1
Размер:106.1 КБ
ID:5576404

        Коментар


        • #5
          От: Дръжки с подгряване

          Гледах ги тия, ама не ми пасват! Като се развият тия никелираните капачки отстрани и няма да мога да си сложа оригиналните краш тапи. Т.е. ще мога ама резбата ще се вижда и ще е грозно. Освен това съм поръчал силиконови дръжки още преди 3 седмици! А ти пробвай да размениш кабелите и може І и ІІ да си дойдат по местата.
          Ся друго се чудя - дали да ръгна нагревателите под силиконовите дръжки и да стане красив работа , ама не се знае колко топлещи, или да си спазя схемата показана от китайците (нагревателя намотан върху дръжките и отгоре термосвиваемата шлауфка) и да стане циганска работа ама топлещи!?
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #6
            От: Дръжки с подгряване

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Ся друго се чудя - дали да ръгна нагревателите под силиконовите дръжки и да стане красив работа , ама не се знае колко топлещи, или да си спазя схемата показана от китайците (нагревателя намотан върху дръжките и отгоре термосвиваемата шлауфка) и да стане циганска работа ама топлещи!?
            Направи ги както си намислил, под дръжките. По-голямата част от топлината ще бъде отнета от металното кормило (в лявата страна), но все пак нагревателите ще се усещат осезаемо. Ако не ти харесва как работят или изглеждат, винаги можеш да ги преправиш, стига да не лепиш с лепило.

            Коментар


            • #7
              От: Дръжки с подгряване

              Ще ги видя като дойдат първо колко са дебели тия нагреватели. Ако размера позволява ще сложа дори изолация отдолу!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #8
                От: Дръжки с подгряване

                Според мен също ще се губи много топлина в тръбата на кормилото. Ако можеш да подложиш някаква изолация ще е по-добре. Щракни по някоя снимка, ще е интересно да видим изпълненито. Особено след като видях какви пари искат за "оригинални" парчета гума с малко кантал в тях
                Калин - О88 б579I9I
                Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                Коментар


                • #9
                  От: Дръжки с подгряване

                  Като (ако) дойдат, но предполагам че няма да мога да ги монтирам преди средата на Май, за съжаление!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дръжки с подгряване

                    А аз мисля, че ако 2х10В означава всяка да е по 10, си е доста слабо. Особено пък монтирани директно върху металната тръба (доста добър проводник на топлина -> бързо ще я отвежда към въздуха около откритите части), и под силиконовите ръкохватки (те пък са добър изолатор)...
                    Моите са сравнително стар модел на Saito с две степени на мощност - 10 и 30В и първта степен почти не я усещам в хладно време през дебелите ръкавици. Ползвам я евентуално за летните вечери, когато съм и с тънки ръкавици.
                    А тук ми идва и обяснението и за уж обърканите степени на китайчето - на доста такива подгреви първо положение е примерно "Start" - най-мощното, след това "On", или "Low" и "Hi", т.е. първоначално да загрее на най-силната степен, а след това си пускаш вече както ти е комфотно.
                    SUZUKI V-STROM 1000
                    Jeep Cherokee 2.5CRD
                    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                    о889 525 о74 - Владо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дръжки с подгряване

                      Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                      А аз мисля, че ако 2х10В означава всяка да е по 10, си е доста слабо. Особено пък монтирани директно върху металната тръба (доста добър проводник на топлина -> бързо ще я отвежда към въздуха около откритите части), и под силиконовите ръкохватки (те пък са добър изолатор)...
                      Моите са сравнително стар модел на Saito с две степени на мощност - 10 и 30В и първта степен почти не я усещам в хладно време през дебелите ръкавици. Ползвам я евентуално за летните вечери, когато съм и с тънки ръкавици.
                      А тук ми идва и обяснението и за уж обърканите степени на китайчето - на доста такива подгреви първо положение е примерно "Start" - най-мощното, след това "On", или "Low" и "Hi", т.е. първоначално да загрее на най-силната степен, а след това си пускаш вече както ти е комфотно.
                      2х10 или 2х12 щото буквално е написано че всяка е по 10 вата а общо са 24 вата та не е много ясно, а твоите са 2х5 вата на слабо и 2х15 вата на силно! Аз като не съм наясно с нещо ще ми върши ли работа или не, преглеждам подробно всички обяви дори и тези от по 300$ и нагоре, и сравнявам показателите. Та проверих и видях че дръжките с по 2 степени са 2х5 , 2х15 обикновенно дори и модели по над 40 $. По нагоре тези дето ги хвали колегата с никелираните капачки са също максимално 24 вата общо като тия които съм поръчал! Сега , съвсем друг въпрос е пък колко може да се вярва на китайците за това дето са го писали, но като пристигнат преди да ги монтирам ще ги пробвам колко греят и ще си направя сметката! А въобще пък никога не съм мислил да ги плясна директно върху алуминия дори и само заради това че като/ако се протрие изолацията им , ще окъсят и ще стане авария! Най-малкото ще сложа термошлауфката отдолу за електро изолация, а ако размерите ми позволят (зависи колко разтегливи ще са силиконовите дръжки) ще сложа и термоизолация (примерно корк). Ако разтегливоста на дръжките не ми позволява друго, ще ги монтирам върху дръжките както и препоръчват китайците!

                      П.П. Аз винаги карам с тънки ръкавици за мотокрос, през най-студените зимни месеци въобще не карам, та подгрева ми трябва за пролет/есен и за студени утринни карания.
                      Последно редактирано от sl.daskalov; 07-04-14, 18:39.
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дръжки с подгряване

                        Пичове,имам няколко километра плосък кантал 2,5х0,15 мм.Мисля че беше 4 ома на метър.Цена - бира на киловат(кат се видим).
                        @ sl.daskalov,утре пътувам за Гърция,само че на отиване ще бързам.На връщане мога да ти оставя няколко метра,да експериментираш.Кофтито е,че няма как да ми го платиш,щото ще съм с колата...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дръжки с подгряване

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          2х10 или 2х12 щото буквално е написано че всяка е по 10 вата а общо са 24 вата та не е много ясно, а твоите са 2х5 вата на слабо и 2х15 вата на силно!
                          Да - прав си, че моите дори са по-слаби на ниската степен - не го бях взел предвид... И силиконовите дръжки не са кой знае колко дебели, та може и да проработи идеята - само да успеят да се нахлузят върху леко удебелената тръба...
                          А ако и толят добре - е възможно да използвам "know-how"-то, че моите са поизтъркани вече - очаквам скоро да се покажат реотаните.
                          SUZUKI V-STROM 1000
                          Jeep Cherokee 2.5CRD
                          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                          о889 525 о74 - Владо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дръжки с подгряване

                            Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                            Пичове,имам няколко километра плосък кантал 2,5х0,15 мм.Мисля че беше 4 ома на метър.Цена - бира на киловат(кат се видим).
                            @ sl.daskalov,утре пътувам за Гърция,само че на отиване ще бързам.На връщане мога да ти оставя няколко метра,да експериментираш.Кофтито е,че няма как да ми го платиш,щото ще съм с колата...
                            Благодаря за предложението но не се чувствам достатъчно грамотен за тоците, та да рискувам да се възползвам! Пък никак няма да е културно от моя страна, по време на движение да ми пламнат дръжките и да се тресна някъде, или да ми пламне инсталацията на мотора, което ще е още по-лошо!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дръжки с подгряване

                              Дръжките и нагревателите от чайна-майна са пристигнали (поне жената докладва че е пристигнал "някакъв пакет с кабели") , та ся остава и аз да се прибера в къщи благополучно след 9-и май, да монтирам всичко и да се похваля (или оплача) тука със снимки, разбира се!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X