Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Халогенни фарове за GS-a

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Халогенни фарове за GS-a

    Здравейте,
    искам да ви покажа как сложих ''фарчета за мъгла" на моторетката и да попитам няколко работи едновременно.
    Изнамерих от някъде едни стари фарчета на Hella, които бяха в много лошо състояние, но забравих да ги снимам в началото.
    Бяха много клеясали и даже в единия имаше поникнала тревица! Обаче аз като се хванах и си викам ще станат. То не можеше да се отвие нито един от болтовете, ама с тъпотия и упоритост успях.
    Разглобих ги, изчистих ги с телена чека, после с шкурка и накрая си викам това трябва да се боядиса няма как. Дадох ги на един познат бояджия да ги пръсне, а аз през това време се занимавах с рефлекторите и крушките.
    Изнамерих един спрей за рефлектори и ги пръснах. Бях много негативно настроен към спрейчето ма то взе че свърши работа. Купих крушки Н3 и след боята започнах да сглобявам.
    Станаха горе долу хубави измислих им стойка и закрепване.
    Сега с въпросите, от тез крушки си има жица за +, но трябва и жичка за -, а тези които аз съм сложил са тънички дали ще е проблем за масата?
    Интересува ме какъв бушон и какво реле трябва да им сложа?

    Ето малко снимки как изглеждат:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23062012200.jpg
Прегледи:1
Размер:116.1 КБ
ID:5976356Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23062012201.jpg
Прегледи:1
Размер:128.8 КБ
ID:5976357Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23062012202.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5976358Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23062012203.jpg
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:5976359Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23062012204.jpg
Прегледи:1
Размер:130.3 КБ
ID:5976360Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23062012205.jpg
Прегледи:1
Размер:119.3 КБ
ID:5976361Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23062012206.jpg
Прегледи:1
Размер:64.0 КБ
ID:5976362Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23062012207.jpg
Прегледи:1
Размер:117.0 КБ
ID:5976363Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23062012208.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5976364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23062012209.jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:5976365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23062012210.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5976366Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28062012211.jpg
Прегледи:1
Размер:80.0 КБ
ID:5976367Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28062012212.jpg
Прегледи:1
Размер:142.3 КБ
ID:5976368Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28062012213.jpg
Прегледи:1
Размер:128.0 КБ
ID:5976369Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28062012215.jpg
Прегледи:1
Размер:136.2 КБ
ID:5976370Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28062012216.jpg
Прегледи:1
Размер:81.7 КБ
ID:5976371Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28062012217.jpg
Прегледи:1
Размер:67.4 КБ
ID:5976372Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28062012218.jpg
Прегледи:1
Размер:96.2 КБ
ID:5976373Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28062012219.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5976374
    Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

  • #2
    От: Халогенни фарове за GS-a

    Н3 стандартните крушки са 55вата и 2-те фарчета ти правят 110 вата консумация. Виж колко ток ти произвежда алтернатора. Може и да не стигне и да не можеш да ги ползваш ЗАЕДНО с основните си фарове. Аз също съм с едни такива подобни с Н3 крушки и на практика не ги пускам , когато са ми включени основните фарове. Иначе ги пробвах - светят супер и мисля , че предназначението им е да служат за резервно осветление , ако се наложи. Иначе минусът не пречи да ти е свързан заедно на двете фарчета. Имай в предвид , че ако се объркат кабелите и не светят. Трябва да се върже плюс с плюс и минус с минус. 10 ампера ти е достатъчен предпазител. Моите фарчета съм им пуснал кабелите съвсем независимо от инсталацията на мотора-т.е. : фарове, ключ(взех едно ключе от бойлер отгоре с найлон-около 3лв беше и ми свърши перфектна работа. Добре са станали фарчетата на БМВ-то , ама чак сега забелязвам , че ти вече си ги пуснал да светят. УСПЕХ!

    Коментар


    • #3
      От: Халогенни фарове за GS-a

      Благодаря за инфото !
      Не съм ги пуснал колега това от светкавицата така изглежда !
      А въпроса ми за " - " беше дали е проблем, че жиците са по тънки или трябва да ги сменя с по дебелшки?
      Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

      Коментар


      • #4
        От: Халогенни фарове за GS-a

        За тези около 10А си трябва поне 2.5мм2

        Коментар


        • #5
          От: Халогенни фарове за GS-a

          Ами значи ще сменям !
          Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

          Коментар


          • #6
            От: Халогенни фарове за GS-a

            Айййй...забравих..не се сменя нищо...просто се купува едно реленце за фарове от лека кола (малко е и струва 3лв) и се вързва по схема преди фаровете. Иначе със сигурност трябва да сменяш кабели , а и не е много сигурно до къде ще издържат тия 2 и половина квадрата. Схемата на вързването на релето я знае всеки елтехник . Накарай някой приятел да ти я начертае и ще си ги свържеш сам. Аз както почти нищо не разбирам от тоци успях и нямах никакъв проблем - фаровете ми светнаха от раз

            Коментар


            • #7
              От: Халогенни фарове за GS-a

              Това е схемата до колкот знам ? -Натиснете снимката за да я уголемите

Име:foglite.jpg
Прегледи:4
Размер:33.2 КБ
ID:5386937
              Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

              Коментар


              • #8
                От: Халогенни фарове за GS-a

                Да.

                Коментар


                • #9
                  От: Халогенни фарове за GS-a

                  Точно тази е схемата. Ако искаш частта за ИНДИКАТОР я пропусни- трябва да се чудиш къде да си слагаш лампичка. Не знам дали си заслужава. Като си сложиш ЦК ключето на видно място и няма нужда да дупчиш , че да слагаш лампичка , дето да ти показва дали са ти включени фаровете. Ако ти се играе , можеш и да си играеш де

                  Коментар


                  • #10
                    От: Халогенни фарове за GS-a

                    Ок, благодаря !
                    Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Халогенни фарове за GS-a

                      Първоначално публикуван от Stefchev Преглед на мнение
                      Това е схемата до колкот знам ? -[ATTACH=CONFIG]466740[/ATTACH]
                      Искам да питам какво значи това от Оф на ключа към бушоните. не трябва ли от този Оф а ходи на маса ??? Почнах да ги връзвам вчера и това ме озадъчи !
                      Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Халогенни фарове за GS-a

                        На маса трябва да отиде накрая след релето да затвори веригата, от бушонното табло взимаш плюс минава през прекъсвача после през релето 85-86 и на маса
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • #13
                          От: Халогенни фарове за GS-a

                          Аха ама защо от бушонното табло взимаш плюс не може ли от някъде другаде да си го хвана + са ? От там ли трябва, да минава през бушон или ?
                          Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Халогенни фарове за GS-a

                            Трябва да вземеш + след контакт, независимо откъде, стига да не е около запалването или инжекцията. Най-добре е от габаритната светлина.
                            Минусите на фаровете най-вероятно са през корпус, но е добре да имат отделен кабел към маса, а най-добре към акумулатора.
                            Ако оригиналния ти фар няма релета, сложи му и ще захвърлиш допълнителните

                            Коментар


                            • #15
                              От: Халогенни фарове за GS-a

                              Това е управляващия плюс !През бушон задължително! Може да ползваш този бушон на габарита така щом загасиш габарита ще изгаснат и допълнителните фарове! така се връзва обикновено ! Изглеждат добре !Успех
                              Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X