Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

    Явно си решил да влезеш във "филма", така че дръж ни в течение

    Коментар


    • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

      Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
      По скоро неудачен подбор на материал. Видно е по новото решение да бъде от стомана. Защо са го направили по-тесен от алуминиевия не е много ясно, сигурно да се запази теглото в предписаните граници. Остава и термообработката на шлиците на по-стария модел да е съобразена със стоманения артикул, да не излезне някоя изненада и по това направление.
      На по-старите модели- 1100 и 1150 има ли подобен проблем?? Или е присъщ само за 1200.
      Днес излезе recall за този фланец който беше дискутиран преди време във този форум.BMW ще замени безплатно на 300 000 мотора от сериите К и R
      подробности тук
      http://www.visordown.com/motorcycle-...kes/26384.html

      Засегнати модели:
      R 1200 GS (K25)
      R 1200 GS Adventure (K25/02)
      R 1200 GS (K25/11)
      R 1200 GS Adventure (K25/12)
      R 1200 GS (K25/31)
      R 1200 GS Adventure (K25/32)
      HP2 Mega Moto (K25/03)
      HP2 Enduro (K25/HP)
      R 1200 RT (K26)
      R 900 RT (K26)
      R 1200 RT (K26/11)
      R 900 RT (K26/11)
      R 1200 R (K27)
      R 1200 R (K27/11)
      R 1200 ST (K2
      R 1200 S (K29)
      HP2 Sport (K29/HP)
      K 1200 S (K40)
      K 1200 R Sport (K43/HV)
      K 1200 R (K43)
      K 1200 GT (K44)
      K 1300 S (K40/11)
      K 1300 R (K43/11)
      K 1300 GT (K44/31)

      Успех на късметлиите.

      Последно редактирано от gulemetov; 12-03-15, 20:56.
      Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

      Коментар


      • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

        Първоначално публикуван от gulemetov Преглед на мнение
        Днес излезе recall за този фланец който беше дискутиран преди време във този форум.BMW ще замени безплатно на 300 000 мотора от сериите К и R
        подробности тук
        http://www.visordown.com/motorcycle-...kes/26384.html
        И аз днес го прочетох във ФБ "BMW R1200GS Adventure (motorcycle)" групата
        Сега остава само и БМВ дилърите да научат за тази акция..... аз днес бях в Ауто Бавария, за да си взема крайното предаване със сменените лагери и си говорихме доста, но не ми споменаха нищо, пък въпросното крайно предаване е заедно с въпросния фланец

        П.п.
        Поздравления на БМВ за акцията..... въпреки, че на мен ми се струва леко закъсняла, все пак показва отношение

        Коментар


        • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

          Да разбирам ли, че ще мога да го подменя след като моя се води R1200GS ADV (K255) ?
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

            Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
            Да разбирам ли, че ще мога да го подменя след като моя се води R1200GS ADV (K255) ?
            Привет,
            аз вчера пак минах през Ауто Бавария, тъй като са ми съвсем близо защото работя в Бизнес Парка и на обяд така или иначе ходим до Арена...... и вече знаеха официално за акцията за фланеца.... остава само да стартира
            Според мен трябва да включва и твоя мотор

            Друга важна информация е, че може би не е зле да си провериш (както може би и други Колеги) мотора в БМВ (Ауто Бавария), тъй като за нашите мотори тече и друга акция за подмяна на някакви щуцери на бензиновата помпа, което някъде из нета пише, че може да те остави на път...... ако не стане с щуцерите, се сменява помпата и разхода се покрива от БМВ.
            Моя мотор е включен в кампанията и за помпата, като аз проверих (по номер на рама) и на 3-ма други приятели и въпросната кампания за помпата беше активна и за тях..... т.е. много вероятно е да се отнася и за теб

            Коментар


            • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

              Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
              Ще пиша допълнително, когато имам ново развитие
              Здравейте отново,
              Включвам се по темата за крайното предаване, което коментирах по- горе.

              Както бях споменал, насочих се към Ауто Бавария- реално операцията е отговорна, пък и изисква употребата на 3-4 специални инструмента, без които няма как да бъде направен ремонта.
              Оставих крайното предаване, като уговорката беше след като бъде разглобено да се ми се обадят за да погледна и аз в какво състояние е и да решим заедно за ремонта:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00466.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5648420

              След като отвориха предаването, проблема се оказа точно такъв, какъвто и предполагах(ме) – малкия иглен лагер на оста на пиньона – позиция 7 от схемата по- долу:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:20.4 КБ
ID:5648421

              Прилагам и снимка от лагера, въпреки че не може да се види много добре, но въпросни иглен лагер имаше леко потъмняване по ролките:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00467.jpg
Прегледи:1
Размер:140.2 КБ
ID:5648422

              Въпреки, че големия лагер не даваше никакви признаци за проблем, решихме да бъде сменено абсолютно всичко по оста на пиньона от схемата по- горе.
              Сашо от Ауто Бавария прегледа и лагерите по оста на короната основно, но според него бяха перфектни, като допълнително и мотора нямаше никакъв луфт на гумата, който аз бях проверявал. Пиньона и короната изглеждаха супер, т.е. ремонта отиваше на това, което и очаквах.

              След поръчването и смяната на частите, се мери луфта съгласно инструкциите по- долу, като микрометъра трябва да е на около 60мм от центъра на оста.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:5648423

              След това, ако е необходимо се играе с дистанционните шайби от позиция 11 по- долу:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.JPG
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:5648424

              При мен допуска е бил по- малък и след съответната корекция е бил направен на 0.17мм.

              Като резултат, след като се взех крайното предаване, вече нямаше никакъв радиален луфт в оста на пиньона, който може да бъде усетен на ръка, т.е. всичко изглежда супер

              Цялата тази операция в Ауто Бавария ми струва, точно колкото бяхме коментирали, т.е. 506 лева (около „300+“ лева за части и около „200-„ лева за труд). Аз лично останах много доволен от отношението и ако сега трябваше да правя тази операция отново, щях пак да избера този вариант. За частите от БМВ дават 2 години гаранция, аз труда който е вложен + специалните инструменти, които са необходими, може би дори и аз на себе си не бих си взел по- малко пари

              Вчера след работа монтирах всичко обратно, като единствено имах дилема за това колко масло да сипя в крайното предаване……. В ръководството на БМВ в Ауто Бавария пише 180мл., докато в Hynes хартиеното ръководството, което имам пише 220мл. …..сипах 190мл.
              Друго важно нещо е, че Сашо от Ауто Бавария ми препоръча да сменя маслото след 1000км, тъй като все пак имало нови части…. Ще гледам да го направя и без това имам цяла литър масло

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00549.jpg
Прегледи:1
Размер:120.2 КБ
ID:5648425

              В заключение мога да каже, че при мен нещата тръгнаха от смяната на един маншон между скоростната кутия и кожуха на кардана, а пък преминаха през ремонт и на каретата на кардана и през смяна на лагерите на крайното предаване и въпреки, че целия ремонт излезе към 750 лева (500 крайно предаване, 170 кардан, 70 маншон), то поне сега съм по- спокоен за тези възли. С монтирането и на нови гуми, нещата добиват съвсем завършен вид

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00552.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5648426

              П.п.
              Ще ми бъде любопитно да чуя и мнения за това какво масло се налива в крайното предаване и в скоростната кутия?
              Тъй като аз за мотора имам пълна сервизна документация от както е купен, в BMW в Швейцария са му сипвали следните масла:
              -Крайно предаване: CASTROL LONGLIFE 75W/90 KARDAN 0.2L
              -Скоростна кутия: CASTROL SYNTR. LIM. 75W/140 GEGRI 0.8L

              Аз също сипах същите масла, т.е. в крайното предаване налях ето това масло:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.JPG
Прегледи:1
Размер:41.6 КБ
ID:5648427

              Надявам се да съм бил полезен

              Поздрави
              Асен

              Коментар


              • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                Да разбирам ли, че ще мога да го подменя след като моя се води R1200GS ADV (K255) ?
                Да и твоя е включен в списъка.

                А някой като ходи при дилърите не иска ли да смени и задения спирачен диск.

                Все още ми се мотае наоколо , цена 80 евро. http://www.offroad-bulgaria.com/show...71#post2568471
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4768.jpg
Прегледи:2
Размер:96.2 КБ
ID:5648512
                Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                Коментар


                • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                  Някой знае ли каква е разликата в спирачния апарат между:
                  NOT FOR VEHICLES WITH I-ABS GENERATION 2 (CODE: X630A) AND INTEGRAL ABS (CODE: X645A)
                  и
                  FOR VEHICLES WITH I-ABS GENERATION 2 (CODE: X630A) OR INTEGRAL ABS (CODE: X645A) :


                  позиция 3



                  Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
                  .....
                  П.п.
                  Ще ми бъде любопитно да чуя и мнения за това какво масло се налива в крайното предаване и в скоростната кутия?
                  Тъй като аз за мотора имам пълна сервизна документация от както е купен, в BMW в Швейцария са му сипвали следните масла:
                  -Крайно предаване: CASTROL LONGLIFE 75W/90 KARDAN 0.2L
                  -Скоростна кутия: CASTROL SYNTR. LIM. 75W/140 GEGRI 0.8L

                  Аз също сипах същите масла, т.е. в крайното предаване налях ето това масло:

                  [ATTACH=CONFIG]785438[/ATTACH]

                  Надявам се да съм бил полезен

                  Поздрави
                  Асен
                  Не мога да намеря отговор на въпроса, Защо не може да се ползва едно и също масло за крайното предаване и в скоростната кутия? На много места се дава спецификация: Oil for hiopdial gears class API GL5
                  Единствено, че 75W/90 е по-подходящо за лагери а 75W/140 за зъбни предавки заради различната си плътност и ливкост.
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                    Здравейте,
                    Пиша отново в тази тема, тъй като мисля че е най- актуалната за BMW R1200GS.

                    Относно шестограма за сваляне на предната гума- може да се поръчка и от BMW…. По- долу прилагам снимка с БМВ номера….. цената е около 20 лева.
                    Въпреки, че вече имах два шестограма, си го поръчах с идеята да си го нося с мотора по време на пътуванията, но се оказа с по- голям размер от този, който си поръчах от Ebay.

                    Ако на някой му трябва, може да му го продам за символичната сума от 10 лева….. нека да ми пише или да ми се обади => 0887 177 806 => Асен

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03829.jpg
Прегледи:1
Размер:54.1 КБ
ID:5662894

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03836.jpg
Прегледи:1
Размер:56.7 КБ
ID:5662895

                    Коментар


                    • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                      Защо не взе комби ?

                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                        Комби имам в гаража, но ми идва голям и тежък да го нося в мотора при пътувания и за това си поръчах нов от Ебей.... След това си взех този от БМВ и сега имам 3 броя

                        Коментар


                        • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                          Първоначално публикуван от **** Преглед на мнение
                          Днес излезе recall за този фланец който беше дискутиран преди време във този форум.BMW ще замени безплатно на 300 000 мотора от сериите К и R
                          подробности тук
                          http://www.visordown.com/motorcycle-...kes/26384.html
                          Някой да се е възползвал от акцията?
                          Имам/х една пукантина (за 4 месеца може и да са повече) на едното ухо на фланеца. За сега съм смел и карам.

                          Иначе до дни планувам: смяна на семеринга, че много се олива вече.
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                            Привет,
                            Аз ходих, въпреки че нямах пукнатини.... на мен отново по акция ми оправиха още и "щуцерите" на сондата на резервоара - върху гумените уплътнители набиват метални втулки, тъй като били предразположени към сцепване. Аз съм много доволен от отношението, като най- добре е да се обадиш предварително: Auto Bavaria <+359 87 939 7760> Сашо

                            Ако ти е необхадима още информация, може да ми се обадиш, че сме на море и пиша от телефона

                            Поздрави
                            Асен
                            нула осем осем седем 177 806

                            Коментар


                            • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                              Здравейте,
                              от два дни и аз съм групата на собствениците на R1200GS. Моторетката е само на 72 хил км, година 2004. Предният собственик се е грижил супер за нея и в август 2015 година е правена пълна инспекция и обслужване (филтри; спирачна течност и накладки; масла в "крайната предавка", скоростна кутията и двигателя). Пробег от тогава до ден днешен - около 8 хил км.
                              Нищо, обаче, не каза за смяна на антифриз.. )))
                              Все пак от мен остава да извърша поредната смяна на двигателното масло. Поне това засега. Темата за обслужването е много изчерпателна, опитах се да я препрочета на няколко пъти, без да се старая да загубя фокуса, но все пак не мога да намеря точен отговор на въпроса - Какво трябва да е маслото в двигателя? По менуал го дават 20W50, което според мои скромни познания би следвало да е полусинтетика. Но в повечето места, на които засичам описана смяна наливат пълна синтетика 10W40 или 10W50. Ще се радвам на всеки един полезен съвет!
                              Благодаря предварително!

                              Коментар


                              • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                                И следващ въпрос - Дали някой може да каже акцията по подмяна на задния фланец и щуцерите за гориво дали все още продължава или каквото било-било?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X