Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се сменя гума на тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как се сменя гума на тежко ендуро

    Аз да попитам:
    Като си нося с мен или само спрей, или само фитили и сгъстен въздух, или дори и двете, защо ми е въобще да отлепям гумата?
    Този клипа показва как се отлепя, практично е ама нормало гумите са безкамерни
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

    Коментар


    • #17
      От: Как се сменя гума на тежко ендуро

      Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
      Този клипа показва как се отлепя, практично е ама нормало гумите са безкамерни
      Ако е нормално да караш само БМВ ГС, си прав

      Коментар


      • #18
        От: Как се сменя гума на тежко ендуро

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Ако е нормално да караш само БМВ ГС, си прав

        На безкамерната гума, намираш пирона, доразпробиваш с шилото, дупчиш фитила, помпиш и отлиташ...

        Коментар


        • #19
          От: Как се сменя гума на тежко ендуро

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          Ако е нормално .......
          Прав си, на BMW дори гумите не му се пукат

          П.П. На клипа с лекота вади гумата с щангите, от моя опит не си спомням без стабилно заклеймяване на мамата да се получава.
          Определено карането на меката гума я отлепя, ама с мека предна по бързо се пада отколкото отлепя.
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • #20
            От: Как се сменя гума на тежко ендуро

            Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
            Прав си, на BMW дори гумите не му се пукат

            П.П. На клипа с лекота вади гумата с щангите, от моя опит не си спомням без стабилно заклеймяване на мамата да се получава.
            Определено карането на меката гума я отлепя, ама с мека предна по бързо се пада отколкото отлепя.
            Лесно се вади гумата когато и натиснеш ръба от отсрещната страна да отиде към средата на джантата. Там диаметъра е по малък и гумата се освобождава.

            Коментар


            • #21
              От: Как се сменя гума на тежко ендуро

              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
              Лесно се вади гумата когато и натиснеш ръба от отсрещната страна да отиде към средата на джантата. Там диаметъра е по малък и гумата се освобождава.
              Хехе, чак пък "лесно" Доста зор си е дори да бутнеш ръба в центъра, а пък иначе си е направо невъзможно.
              Хитра е идеята за клещите, имам точно същите, но не се бях сещал за това, и търсех (все още търся) от ония хубави щанги към ИЖ-то мисля бяха, с дъга от работната страна и кука от другата, да може да я закачиш към някоя спица.
              Honda XRV750 Africa Twin
              Opel Record E 1.8i

              Коментар


              • #22
                От: Как се сменя гума на тежко ендуро

                Попаднах случайно на тази тема в АДВ, изглежда прекалено лесно, но ако работи ужасно полезно!

                http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=299597

                Коментар


                • #23
                  От: Как се сменя гума на тежко ендуро

                  Много странна джанта... Няма дискове за спирачка, нито за челюстна спирачка, няма венец за предавката, даже няма и вентил... От трактор ли е, от косачка ли е, или от детска количка тази джанта?
                  Тя гумата си влиза много лесно в джантата, когато трябва да се монтира и без никакви ремъци. Особено пък безкамерните...
                  Зора, в същност е, когато гумите ги отлепяш от джантата и сваляш, а при качването зора е, когато имаш вътрешна гума, трябва да я натъпкаш без да я подгънеш и после трябва да вкараш външната гума в джантата без да прищипеш вътрешната. Но за тези операции не ти трябват ремъци.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как се сменя гума на тежко ендуро

                    Браво бе Владич, аз зор виждам и като я свалям и като я качвам (е откакто си купих правилните щанги ми е по-лесно де), особенно на някоя твърда задна такъв зор виждам, че чак се припотявам....
                    Това с коланите именно ще бъде много полезно когато си с вътрешна. Аз на моите вътрешни гуми имам по поне 4-5 лепенки откъм страната на джантата и евентуално по една лепенка по външния диаметър от пирон. Много ги прищипвам именно при слагането на джантата, то и там си има тактика де, леко се напомпва вътрешната да се издуе и така се вкарва по-лесно.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как се сменя гума на тежко ендуро

                      Трябва да се пробва. Да се постави вътрешната във външната гума, леко да се напомпи вътрешната, за да не смачкана, да се вържат с ремъците двете, както са в комплект, и чак тогава да се качват на джантата. Може би тогава тази система ще има ефект. Не знам. Пробвайте...
                      Аз не мога да пробвам, защото вече не съм с вътрешни гуми.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как се сменя гума на тежко ендуро

                        И какво биха направили тези ремъци? Няма как да разтегнат теловете и да увеличът диаметъра на гумата.

                        Може би по този начин вероятността от прещипване е по-малка.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как се сменя гума на тежко ендуро

                          Доколкото разбрах идеята е гумата да добие леко овална форма, пича обяснява че е вкарал гумата само на ръка, трябва да го пробвам...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как се сменя гума на тежко ендуро

                            Аз го намирам за голяма глупост
                            И какво, ще носиш осем ремъка в багажа
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как се сменя гума на тежко ендуро

                              Има гуми, които са толкова меки че се вкарват на ръка. За други пък ти трябва еднометрова щанга...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как се сменя гума на тежко ендуро

                                Еее вие пък веднага на въпреки го почнахте
                                Димо аз нося...5 колко му е да сложа още три? Това по-скоро е полезно за вкъщи като си сменя някой гумите както аз го правя например

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X