Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    16 на 45 са стандартните венци за RD 07. Аз съм със 16 на 40 и на 100 км/час съм на 4000 об/мин. Разход 5/100. На 120 км/час съм на 5000 об/мин
    До предният венец се стига много лесно. Демонтираш скоростният лост, като разхлабваш стягащото болтче от горе с ключ 8, измъкваш го по шлиците, а после сваляш пластмасовият капак, който покрива предният венец. Той се държи с 2 болтчета, едно от горе и едно от долу , които развиваш пак с ключ 8, но по-добре с глухо.
    Имай в предвид че това е схемата за RD 07. Не знам дали има разлики с RD 04.
    Последно редактирано от ВладиЧ; 26-03-11, 09:42.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #47
      От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      А друг въпрос между другото ...

      Това което пише Hard и Софт точно за какво е? Трябва нещо по окачването да е ... ама като съм невеж още ?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_2767.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5263023

      Продавача, от който взех мотора, също така каза, че трябвало да повдигна малко задницата, и показа къде трябва да въртя за да освободя задната пружина.
      Той наистина ми идва малко малък мотора ...

      п.с. .... почвам да чета Manual-a за да не задавам тъпи въпроси
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • #48
        От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        Това "хард и софт" не повдига мотора. Това е реглаж на твърдостта на задния амортисьор. Ако ти е мек и нестабилен от там можеш да го втвърдиш, ако ти е излишно твърд и некомфортен можеш да го омекотиш.
        Повдигането може да стане само от пружината с натягане. Но не прекалявай. Трябва да имаш добър баланс.
        И принципно правилния начин е с нова пружина с подходящия тяг.
        При шосейните мотоциклети е малко по-особено, защото първо че се товарят с доста багаж и второ - доста често сме и с втори човек.
        Няма как да си направим окачването еднакво добро за сам и за двама на борд. Или компромис и се ощетяват по малко и двата варианта, или приоритетно спрямо това как най-често се возим - двама/сам, или винаги си пипаме реглажа според товара и пасажерите.
        Всичко е въпрос на личен избор и евентуален компромис.

        Коментар


        • #49
          От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          Да хвърля и аз мойте 5 стотинки:
          Задната пружина се регулира лесно. Сваляш предпазителя на колекторната тръба от дясната страна и с една дълга корава отверка и с чук първо разхлабваш контра гайката, а след това въртиш и самата гайка на пружината. Може да се подбие гайката, ама да не ти пука. Трябва задницата да бъде повдигната във въздуха, за да не напъва пружината. При мен над контра гайката се показва може би 6-7 мм резба. За сам човек е идеално, мотора вози меко, но с втори човек отзад мотора много кляка. Държа си я така, защото рядко возя някой. 'Онова' нещо с HARD и SOFT си го дръж на софт, не оказва кой знае какво влияние. Също така провери дали дренажната тръбичка на амортисьора е чиста. Тя се свързва към едно щуцерче в дъното на амортисьора и не трябва да е запушена. Можеш да си направиш и удължение на задния подкалник от някакво парче от туба примерно, така че задната гума да не хвърля мизерия върху амортисьора. Става за 5 минути, но може да ти спести родилни мъки
          За скоростта, която казваш че ти идва в повече - те хората затова слагат различни зъбни венци.
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • #50
            От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            Един въпрос от новобранец. Обтегачите на веригата (ексцентриците), могат ли да се купят от някъде?

            Днес забелязах на моя мотор, че десния обтегач е с изгладени зъби и ми се струва, че е на различна позиция спрямо левия. Мисля, че това не е добре - а според вас?

            И още един въпрос. На самите обтегачи има едни цифри - 20 - 30 -35 - те какво означават?
            Honda XRV 650 Africa Twin RD 03

            every passing minute is another chance to turn it all around

            Коментар


            • #51
              От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              Обтегачите, какво подсказва името им служат за да насторойваш опъна на веригата. Трябва и двата да са на една и съща позиция, иначе оста ще састане накриво и няма да има сходимост на предното и задното колело. Аз така прецаках лагера на пиньона, без да искам ги сложих на различни позиции Точно затова са обозначенията - да се ориентираш. Могат да се купят оригинални от Бултрако, или да търсиш по моргите. Сашо Ломски има африки на части. Пусни една-две снимки, много ме съмнява да са заоблени зъбците. Дори и да са заоблени какво значение има - обтегача опира в щифта с вдлъбнатата част между зъбците.....
              Иначе провисването на веригата трябва да е поне 5 см при ненатоварен мотор на пачи крак. Правил зъм експеримент, когато бях откачил задния амортисьор. Ако оставиш по-малка хлабина, веригата се опъва прекомерно при преминаване през онази част от радиуса на хода на задното окачване, когато разстоянието между предния и задния венец е най-голямо. Аз съм оставил 6 см и ми е екстра
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • #52
                Re: От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                Обтегачите, какво подсказва името им служат за да насторойваш опъна на веригата. Трябва и двата да са на една и съща позиция, иначе оста ще састане накриво и няма да има сходимост на предното и задното колело. Аз така прецаках лагера на пиньона, без да искам ги сложих на различни позиции Точно затова са обозначенията - да се ориентираш. Могат да се купят оригинални от Бултрако, или да търсиш по моргите. Сашо Ломски има африки на части. Пусни една-две снимки, много ме съмнява да са заоблени зъбците. Дори и да са заоблени какво значение има - обтегача опира в щифта с вдлъбнатата част между зъбците.....
                Иначе провисването на веригата трябва да е поне 5 см при ненатоварен мотор на пачи крак. Правил зъм експеримент, когато бях откачил задния амортисьор. Ако оставиш по-малка хлабина, веригата се опъва прекомерно при преминаване през онази част от радиуса на хода на задното окачване, когато разстоянието между предния и задния венец е най-голямо. Аз съм оставил 6 см и ми е екстра
                благодаря за отговора. Утре ще проверя по обстойно.

                Ако няма сходимост между предно и задно колело, какви са признаците в поведението на мотора.

                Сега се сетих и още нещо. Пробвах следното, както съм на скорост - оставям кормилото свободно (без да го държа). В началото предното колело си върви на право , но в един момент почва да играе на ляво на дясно с усилваща амплитуда. Това нормално ли е? Струва ми се, че почва да тресе като намалее скоростта, но не съм сигурен.

                Извинете ме за лаишките въпроси, но са неща които установявам опитно. Имайте предвид, че карам мотор от около 2 месеца.

                P.S. Да уточня - докато държа кормилото не усещам никакви вибрации или биене.
                Последно редактирано от nyankov; 26-03-11, 21:55.
                Honda XRV 650 Africa Twin RD 03

                every passing minute is another chance to turn it all around

                Коментар


                • #53
                  От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  Ако затегнеш задната ос при различни позиции на обтегачите, оста застава на криво. Аз не усетих по нищо, че съм объркал, докато един ден не клекнах да ги видя. Единия обтегач беше на 7, а другия на 13 За 700 км иначе чисто новия лагер на задния пинцон се беше разхлопал, защото е работил накриво.

                  За треперенето - и при мен го има, но смао при ниска скорост и не е с много голяма амплитуда. В моя случай е от гумите (Митас е-07) защото са доста неравномерно износени грайферите. Ако треперентето го има при висока скорост или е с голяма амплитуда може да имаш крива предна капла, луфт в предните лагери, крива гума, луфт в лагерите на тройника.....най-добре да свалиш предната гума и да отидеш в сервиз, където правят баланс на мотоциклетни гуми да я завъртят на машината. Не трябва да има нито радиално, нито аксиално биене (добре де, може по 1-2 мм но не повече). Все пак нашите джанти са със спици и за 20 години търкаляне е нормално да се поосучат малко.
                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • #54
                    От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                    Да хвърля и аз мойте 5 стотинки:
                    Задната пружина се регулира лесно. Сваляш предпазителя на колекторната тръба от дясната страна и с една дълга корава отверка и с чук първо разхлабваш контра гайката...
                    Чавдаре, не ти трябва Хонда... Продавай я и се ориентирай към нещо руско... най-добре от началото на втората половина, на миналия век.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      Добре де, отверката може да се затъпи на шмиргел предватително Има специален инстумент за целта, но не виждам как ще станат нещата без да се свали амортисьора. Не ми се взима руски Урал, ще станем много във форума, КТМ-аджиите ще ми скочат веднага
                      Yamaha XT​M600E '98
                      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                      Коментар


                      • #56
                        От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        Вдигаш на централна стойка за да увисне задницата и да не товариш амортисьора, и въртиш гайката и контрагайката със специален ключ, като кука. Има го в комплекта на много мотори този ключ. Той се ползва и за развиване на крилчати гайки на ауспуси и при велосипеди за курбели, и вилки, и т.н... От какъв зор трябва да сваляш амортисьора?
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #57
                          От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                          На РД04 въздушния филтър е точно пред амортисьора и няма никакво място да пъхнеш каквото и да е било. Може и да има някакъв начин, ако някой е успявал нека сподели.
                          Yamaha XT​M600E '98
                          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                          Коментар


                          • #58
                            От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                            До сега го чуках ... ама не помръдва ...

                            За съжаление нямам централна стойка на мотора само странична
                            Имам някакви ключове към мотора, не съм се сещал да ги прегледам, сигурно тоя дето ми трябва е там

                            Иначе днес ми беше първото по-дълго возене (50-60км) , до Чехия ... там пастичка в сладкарницата на Кауфланд ... поздрави по пътя няколко колеги мотористи ... и обратно
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар


                            • #59
                              От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                              Мотора вече е повдигнат .... но не колкото трябва.
                              Ползвах крик за кола ... и 2 тукли
                              Пръснах със спрей за разхлабване на болтове ... тръба и чук.
                              Другия път като го направя като хората , ще снимам.

                              Утре ако остане време , ще ходя да търся филтри ... да сменям .... че вече близо 500км го карам , а не съм ги сменил
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар


                              • #60
                                От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                                ХОНДА-XRV-750-Africa-Twin_том1.doc Днес попаднах на един файл за диагностика на африка туин 750 .Файла е на руски надявам се да е полезен за всички Африканци
                                Dimitar Dyakov

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X