Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    По принцип не мисля да го правя, но къде се помещава тази дупка?
    Точно до голямата дупка за пистолета има малък отвор, който е за изтичане. Друга дупка обаче не съм забелязвал... Да не е под пластмасата за въздушния филтър?
    Subaru Impreza 2.0 '98
    Honda Africa Twin RD07 '95
    Honda Africa Twin RD07А '96

    Коментар


    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      Баш тази, за която говориш. Просто се разширява.
      Yamaha XT​M600E '98
      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

      Коментар


      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
        Каква конверсия кви 5 лева....разширяваш дупката само. Може и със свредло, но там ще паднат стружки.....а за пирона Иване, процедурата я правих на свален и празен резервоар.
        Аз я разширих с една кръстата отвертка , без стружки и без да свалям каквото и да е.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
          а за пирона Иване, процедурата я правих на свален и празен резервоар.
          Празните най-хубаво гърмят
          Последно редактирано от Ivan_J; 20-08-15, 21:46.

          Коментар


          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            Моя беше свален тогава доста време и сух, та реших да му хакна един шабър в дупката.
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              Ъпдейт по проблема ми с паленето... Снощи реших да прегледам всички кабели отново ииииии установих счупена клема на акумулатора... Явно на този стартер не му трябва много ток, след като само на допир му е стигало да пали вече десетки пъти...
              Най-вероятно турбичката с инструментите го е държала горе-долу на място. За жалост днес акумулатори не намерих да се продават в югоизточната част на София, а до Илиянци не ми се ходи.. Утре ще си купя нов
              Иначе така като гледах дупката под капачката на резервоара е към 6-7 мм. Според мен достатъчно. Не мисля, да разширявам повече

              Сега друго ме беше налегнало - тампоните на щита под двигателя. Някой преди доста време беше писал тук за едни от ML Racing, но те май са по-малки Засега, за да не дрънчи, подръпнах настрани на ръка и спря, но утре ще взема да поразгледам и за такива тампони, като изляза за акумулатор.
              Subaru Impreza 2.0 '98
              Honda Africa Twin RD07 '95
              Honda Africa Twin RD07А '96

              Коментар


              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                Преди време ги сменях тези тампони.Въпреки,че сложих чисто нови пак дрънчеше,оказа се,че просто не бяха нагласени както трябва.Иначе влезнаха със доста зор,но влезнаха.Мислех и аз да купувам от този онлайнмагазин, но ми прати колега от форума.За което съм му много благодарен.
                Сега - BMW R1200RT 2006 г
                Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                Коментар


                • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  Тези тампони по 20ст. бройката ги има във всеки магазин дето продават гумени уплътнения,само,че не е цял тампон,а шайби. Не ми се поръчваха и реших,че с гумени шайби с подходящия диаметър работата ще стане. И наистина стана,но всяка шайба я залепих със силикон за тавата и изчаках да стегне.После пъхаш ограничителната тръбичка вътре и си готов.Вече четвърти сезон държат,а свалям тавата по 4-5 пъти годишно, шайбите си стоят и не са паднали още.

                  Коментар


                  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    Търся си ауспух за мотора.
                    Някои да не би да има оригинален и здрав ауспух които да му пречи и да иска да се оттърве от него ?
                    Сега - BMW R1200RT 2006 г
                    Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                    По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                    По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                    Коментар


                    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      Ех , да беше казал няколко месеца по-рано. Моя го продадох за 20€
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар


                      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        Все от някъде ще изскочи , надявам се.
                        Може и нов , ще видим.
                        Сега - BMW R1200RT 2006 г
                        Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                        По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                        По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                        Коментар


                        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                          Имам,,,,,

                          Коментар


                          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                            Колеги,продавам някой неща за RD07 Honda Africa Twin RD07 на части

                            https://r.tapatalk.com/shareLink?url...1&share_type=t


                            vtmontana

                            Коментар


                            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                              Във временно работещата версия на VBulletin5 бях писал за проблема с променения звук.
                              Онзи ден събрах смелост и развих жигльора на единия карбуратор с четвърт оборот и всичко си дойде на мястото.
                              Единия, защото се разви супер лесно( и според мен заради почти нулевото му съпротивление е дошло до такова състояние от пипане с пръсти примерно), а другия му се счупи болта. Поръчах от Бултрако нови жигльори, но все още не мога да разбера какво го е накарало да запече и защо с минимално усилие се счупи... Когато дойдат жигльорите (3 седмици според младежите... сигурно им ги карат с камили) ще ги отворя и ще видя какви са причините за съответно лесното и трудно движение. Добра идея ли е, да използвам лепило за резби?
                              Subaru Impreza 2.0 '98
                              Honda Africa Twin RD07 '95
                              Honda Africa Twin RD07А '96

                              Коментар


                              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                                Това, на което му викаш жигльор, аз го разбирам като pilot screw. Ако си успял да счупиш този винт, мога да ти пожелая успех с ваденето му. След това задължително метчик за почистване на резбата в тялото на карбуратора. Тези винтове са от месинг и се чупят лесно при неправилно боравене с тях. По принцип се развиват лесно. При твоя случай причината да не иска да се развие, е или натрупан дългогодишен окис, получен от несвоевременно почистване на карбураторите, или при завиване на винта, резбите не са били в добро състояние. Лепилото за резби то ползвай само там, където е обелязано в сервиз мануала че трябва да се употреби. В дадения случай-не. Също ако се появи желание в теб да обмажеш някои елементи от карбуратора със силикон, просто го подтисни.
                                Gnome Rhone AX2 800 1938
                                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                                Husqvarna Te 510 1989
                                Argvmentvm ad novitatem

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X