Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    Хванах се снощи да изчистя веригата и предния пиньон от калта, която при последното каране натъпках там. Отворих кутията, но забелязах, че планката, която държи пиньона е с доста изпилени зъби... под доста разбирайте високи са милиметър. Такава ще си поръчам разбира се, но друго ме притесни. Тръгнах да свалям пиньона, за да изчистя и зад него и видях, че шлиците са много изядени.
    Снимка за визуална представа:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0220.jpg
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5666855
    Взех да се замислям, че 60те хиляди на часовника не са много истински
    Шлиците на пиньона на вид са ОК.
    Дали ще успея да избутам лятото с тази ос и последвалата смяна означава ли разглобяване на скоростната кутия
    Subaru Impreza 2.0 '98
    Honda Africa Twin RD07 '95
    Honda Africa Twin RD07А '96

    Коментар


    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      Шлиците на пиньона са ОК , защото е сменян многократно , но вторичният вал си е оригинален , затова вече е за смяна , това означава разглобяване на двигателя. За да изкараш лятото , трябва да набиеш тънки лентички ламарина между шлиците на пиньона и шлиците на вала , така , че да уплътниш луфта , за да не се получават удари и да спре износването на вала , и редовно смазване за да няма сухо триене. Може да залепиш лентичките ламарина на износената част , и след това да набиеш пиньона.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        Ммм даааа. Повечето мотори от 93-96 година са на 60 000 км. Както и повечето коли преди 2000 година са на 120 000 км. Това са лимитите определи от "брокерите" за препродажба. На повече километри МПС-та хората не искат да купуват...
        Ако пишеш, че си продаваш мотора на 170 000 км, или не дай си Боже на 270 000 км никой няма да ти се обади, или ще ти предлагат жълти стотинки за него... Така де, за какво да ти го купят, като има същият, но на 60 000 км? Пък и на японските мотори фабрично километража им превърта на 100 000 км и започва пак да брои от нулата. Така са направени, което още повече спестява усилия на "брокерите".
        Последно редактирано от ВладиЧ; 16-06-15, 15:10.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          Ще ти изкара сезона ама толкова. После се цепи целия двигател за да смениш шибаната ос. И като си го разхвърлял се започва: Защо да не сменя това , хайде и това , после и другото и само за двигател отиват около 3000 лв. Аз си разхвърлях мотора ТОЧНО ПОРАДИ СЪЩАТА ПРИЧИНА и се спрях на 10 000. И естествено това , кйоето не си сменил сдава багажа. Сега съм с прецакан охлюв на километража и не знам колко км съм минал. от около 300км сви седя все на 77 000. Когато събрахме мотора 2011 умишлено не върнах километража (показваше 34 000). Значи за 3 сезона съм правил по около 11 000 на сезон средно . За 22г. мотор(моя е 93г.)смятай колко са му километрите. Реално сега Африката ми е на 33 000 защото сменяхме лагери , сегменти , вериги , клапани и всичко което се сетиш без буталата и биелите.Ама е корава машина и и имам доверие. Ще си купя ЦДИ колкото и да струва и може би бобини. Та в тази връзка някой знае ли откъде бих могъл да си намеря ЗДРАВ охлюв , че 400лв за този сезон са ми проблем да давам за нов. И още : Знаете ли дали охлювите на киломтража на Трансалп и Африка са еднакви? Колегата motor-men правилно ти пише да набиеш ламаринки, но ...... На германчето Стефан на което помогнахме с Гошо от Видин оста му беше по-зле от твоята,но писа , че е стигнал без проблем до Германия(около 3000 км -за по- направо се прибра през Западните Балкани. Не искам да те плаша , но се приготви за сериозни пари. Тая ос в Бултрако беше мисля 232лв нова.

          Коментар


          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            Разгледах сервизното ръководство. И ей така между другото си поръчах едно от Англия, че обичам книгите да са ми на хартия
            Ще се цепи явно... То ако само с 232 лв + работа се размина е добре, но аз си мислех и съединител... пък понеже този пиньон не е оригинален ще го сменя с оригинален, заради гумата, която този няма....пък понеже някакси не върви само едното и верига и заден пиньон... Поне 1000 ще отидат в някакъв много идеален случай, но именно затова искам да е зимата... Този месец вече се разделих с 300 + 200 за нов краш бар и нова седалка, така че ще ми е трудно сега да го правя И това.
            Та понеже мисля да сменя и пиньона.... дали освен подлагането на ламаринки няма да е удачно и да я парна на 2-3-4 места? Гледах в advrider някакъв младеж даже е сменил след заварката пиньона с нов, като аз това го разбирам като "Ще се опитам да износя и новия"
            Аз не мисля да се циганя и да оставя оста така, но някакси не ми се искаше абсолютно всичко по двигателя да ревизирам....
            Ще видя как ще съм финансово тогава де... За момента ми идва изненадващо нанагорнище с този проблем, но ако мога бих вземал частите поетапно.

            Охлюв аз взех от великотърновски магазин за 1/8ма от посочената от теб сума. Ако се смята за реклама на лично съобщение ще ти пратя координати.
            Произхода е неясен, но моя беше чисто нов.
            Subaru Impreza 2.0 '98
            Honda Africa Twin RD07 '95
            Honda Africa Twin RD07А '96

            Коментар


            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
              Та в тази връзка някой знае ли откъде бих могъл да си намеря ЗДРАВ охлюв , че 400лв за този сезон са ми проблем да давам за нов. И още : Знаете ли дали охлювите на киломтража на Трансалп и Африка са еднакви?
              В Бултрако охлюва е около 60лв. Препоръчително е да смениш и жилото (само вътрешното, без бронята, имат го за 12лв.) Ако ти е скъсана някоя жичка на старото и го оставиш, много бързо ще съсипе новия охлюв. Ако ти трябва веднага - имаше един в OLX. За транса, мисля, че са еднакви, но нямам време да проверявам сега. Може да провериш тук:
              http://www.lingshondaparts.com/honda...ection_M30.php
              Honda XRV750 Africa Twin
              Opel Record E 1.8i

              Коментар


              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                Първоначално публикуван от jijko Преглед на мнение
                В Бултрако охлюва е около 60лв. Препоръчително е да смениш и жилото (само вътрешното, без бронята, имат го за 12лв.) Ако ти е скъсана някоя жичка на старото и го оставиш, много бързо ще съсипе новия охлюв. Ако ти трябва веднага - имаше един в OLX. За транса, мисля, че са еднакви, но нямам време да проверявам сега. Може да провериш тук:
                http://www.lingshondaparts.com/honda...ection_M30.php
                Мен ми трябва не тази пластмасичка ,. а целия метален корпус , който е алуминиев и от въртенето се вкопава червячето , което върти тази пластмаса. Ремонтирахме го (пробихме отвор и навихме болтче за да повдигне , но изкара около месец и нещо.Тази пластмаса ми е здрава.

                Коментар


                • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  Първоначално публикуван от nhadjinikolov Преглед на мнение
                  Разгледах сервизното ръководство. И ей така между другото си поръчах едно от Англия, че обичам книгите да са ми на хартия
                  Ще се цепи явно... То ако само с 232 лв + работа се размина е добре, но аз си мислех и съединител... пък понеже този пиньон не е оригинален ще го сменя с оригинален, заради гумата, която този няма....пък понеже някакси не върви само едното и верига и заден пиньон... Поне 1000 ще отидат в някакъв много идеален случай, но именно затова искам да е зимата... Този месец вече се разделих с 300 + 200 за нов краш бар и нова седалка, така че ще ми е трудно сега да го правя И това.
                  Та понеже мисля да сменя и пиньона.... дали освен подлагането на ламаринки няма да е удачно и да я парна на 2-3-4 места? Гледах в advrider някакъв младеж даже е сменил след заварката пиньона с нов, като аз това го разбирам като "Ще се опитам да износя и новия"
                  Аз не мисля да се циганя и да оставя оста така, но някакси не ми се искаше абсолютно всичко по двигателя да ревизирам....
                  Ще видя как ще съм финансово тогава де... За момента ми идва изненадващо нанагорнище с този проблем, но ако мога бих вземал частите поетапно.

                  Охлюв аз взех от великотърновски магазин за 1/8ма от посочената от теб сума. Ако се смята за реклама на лично съобщение ще ти пратя координати.
                  Произхода е неясен, но моя беше чисто нов.
                  Виждал съм ХТ със заварен пиньон... и какво ли още не. Спор няма - върши работа за момента. От друга страна за хора обичащи машините си , някак си не се връзва.
                  Това е линка с един германски африканец, и сходните му неволи.
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=196488

                  Коментар


                  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    Знам историята на германеца.
                    Аз не мисля, да карам вечно така, както вече казах, а просто до зимата, когато ще мога да заделя повечко пари за ремонта...
                    Някакси повече ще вярвам на оста, ако е И заварена
                    Мисля, да я сложа в такова положение, в което заварката, да носи натоварването на двигателно спиране. Усилието при ускорение, да се носи отново от шлиците.

                    Според мен няма да мога да направя както трябва това, което motor_men ми предложи, а така или иначе ще си поръчам нова ос... и пиньон

                    egerchev, неправилно съм разбрал кое ти трябва...
                    Subaru Impreza 2.0 '98
                    Honda Africa Twin RD07 '95
                    Honda Africa Twin RD07А '96

                    Коментар


                    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      Това което ти предлагам , пак е временно решение за да изкара сезона , няма да спасиш вала с него и да се размине смяната му. Заварката върши същата работа , и може да кара години , като се износи пиньона , пилиш и пак заваряваш.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        Зацепих го така, че при ускорение усилието да пада на шлиците и успях да навра с доста зор един пин на тънък нит. Заварих с доста солиден шев след това

                        Междувременно днес сменях крушките на подсветката на трип компютъра и най-лявата на километража. Не знаех колко вата са и купих комплект от трите продавани мощности - 2, 3 и 5 вата. Доста странно, но и трите светеха еднакво силно. А са OSRAM и си пише мощността на тях... не е да са ме излъгали в магазина. Или лъжата се корени в завода още
                        Subaru Impreza 2.0 '98
                        Honda Africa Twin RD07 '95
                        Honda Africa Twin RD07А '96

                        Коментар


                        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                          Това със заварката е приемлив донякъде вариант, при положение, че пиньонът е в добро здраве и при заваряването гледаш да не прегрееш семеринга на вала.
                          Трипкомпютърът е нещо, което се изхвърля с кеф, защото заема мястото на навигацията, пък и не дава особено смислена информация.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                            Аз реално направих 5-6 къси шева, като между всеки охлаждах наново.
                            Пиньона няма видима посока и според мен ще издържи доста повече отколкото аз му предвиждам.

                            Трипмастъра на мен ми харесва на визия, а аз сложих телефона отгоре над него. Калъфа, който поръчах беше идеален за стария ми телефон, но сегашния е по-тежък и при каране по черно увисва надолу, като .... слънчоглед късно вечер
                            Имам и Garmin 60CSx, който стои на кестерме на кормилото. По-натам ще мисля как да му правя по-удобна за използване такава, но пак там мисля, да бъде. Просто под по-видим ъгъл.
                            Subaru Impreza 2.0 '98
                            Honda Africa Twin RD07 '95
                            Honda Africa Twin RD07А '96

                            Коментар


                            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                              Младежи, знае ли някой откъде мога да си купя неопренови ръкохватки за мотора. Навсякъде има само гумени и силиконови и то в разцвети за гейпарад.
                              Изрично държа на неопрена, въпреки че изкарват по-малко.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                                От веломагазин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X