Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    Хлабави са ти връзките на предпазителя - лош контакт, греене топене. Освен това този предпазител трябва да е 30A. Този на снимката е 20
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      ............... l този предпазител трябва да е 30A. .......... ..............
      Зелен на цвят!
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        ахъм
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          Мерси много ще ги прегледам,хич не са ми ясни тия тоци,а този предпазител го сложих за да се прибера,че все ми гори далеч от вкъщи.

          Коментар


          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            И пак да попитам,става дума за ролбари на Африката,има ли някой колега някаква скица или чертеж на правени ролбари за да мога да дам на едни хора да ми ги изработят понеже тези от магазина са бая пара а пък никой не му се занимава да ги огъва по мотора.

            Коментар


            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              Първоначално публикуван от vtmontana Преглед на мнение
              И пак да попитам,става дума за ролбари на Африката,има ли някой колега някаква скица или чертеж на правени ролбари за да мога да дам на едни хора да ми ги изработят понеже тези от магазина са бая пара а пък никой не му се занимава да ги огъва по мотора.
              Колега, пиши ми на лични. Имам координати на една румънска фирма, прави ролбари, стойки и др. за Африка и не само. Цените са наполовина, но не знам дали е позволено тук да напиша адреса.
              Honda XRV750 Africa Twin
              Opel Record E 1.8i

              Коментар


              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                Имам някои въпроси относно това как ПРАВИЛНО се проверява/мери маслото.Мотора е от подписа.
                Как и Кога проверявате маслото ?

                Как ?:
                - На централна стойка ?
                - Някой държи мотора във сравнително права позиция ?
                - Щеката само е потапяте до резбата,без да завивате ?
                - Завивате щеката,но без да затягате,тоест до края на резбата
                - Някаква комбинация от всичко горе изброено или начин за който не съм се сетил/пробвал.

                Кога ? :

                - Работещ мотор ?
                - На студен мотор,непален от седмица/месец/неопределн период от време.
                - Работил 10-15 мин на място и тогава ?
                - След като е работил доста време,каран е и стигнал "работна" температура ?

                Горят ли ви масло ? Моят последно му сложих Midland 10w40 за 5000 км се наложи да му долея около 500 милилитра ( половин литър ) като забелязах,че иска доливане след около 3500 км или ако го карам по дълго време на високи обороти.

                Отдоло на мотора има един маркуч,който е затапен и излиза от кутията на въздушният филтър.Когато го отворих да го почистя ( е добре де, да видя какво е това и защо е запушено ) от там изтече някаква течност която ми приличаше на масло и още нещо.Филтъра е сух и не е омаслен.
                Не знам дали има връзка със горното,относно горенето на масло,но го споменавам за всеки случай.

                Не успях да намеря конкретна информация за интересуващото ме и затова ще бъда благодарен на всякакви мнения и съвети.

                П.П
                Безавариен сезон на всички,времето се пооправи и е време за ........................
                Сега - BMW R1200RT 2006 г
                Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                Коментар


                • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  От зад - напред : Това е дренажен отвор на филтърната кутия и е нормално да има такива флуиди там , защото в нея постъпват картерни газове за вторична рециркулация . На всички мотори с масло в картера : маслото се измерва на абсолютно студен двигател . На тези със щека - без да завиваш резбата , само потапяш до резбата . Моторите се държат прави при измерването - дали е на централна стойка или не , не е толкова важно - защото и тя може да е леко крива . Гледай маслото да ти е поне или над средата на щеката .

                  Коментар


                  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    Когато мотора е на централна стойка стой наведен напред.Това ме навежда на мисълта,че може да не е точно отчитането.
                    Сега - BMW R1200RT 2006 г
                    Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                    По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                    По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                    Коментар


                    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      Значи: 1. Да разбираме , че имаш централна стойка. Ако да: 1. Както ти е мотора на пачи крак-отвиваш щеката и я забърсваш, да е суха и чиста. 2.Вкарваш я , ама само я вкарваш без да я завиваш. 3. Засилваш се да вдигаш мотора на централната , ама не го вдигаш, а само усещаш как и десния крак на централната опира в пода-демек МОТОРА Е ХОРИЗОНТАЛЕН. Държиш го малко подпрян на двата крака на централната и пак си го пускаш на пачия крак наляво. Маслото вече е намокрило щеката до където трябва и по- точно до където му е нивото . Централната ти служи като ориентир за хоризонталност на мотора само , а не да го вдигаш на нея.4. Вадиш си щеката и се молиш да има нещо на нея (бъзикам се естествено . Нормално е да си имаш масло ).
                      Колегата правилно ти каза за дренажния отвор на филтърната кутия . В менюала пише на 5-6000 км да се отваря тапата да изтече гнязта, ама аз го правя когато се сетя,обикновено 1-2 пъти годишно.
                      Дали на студен или топъл двигател се мери е въпрос на дискусия. Аз също мисля , че се мери на студен ,ама ми развиваха теория скоро, че се мерело на топъл двигател , когато маслото било в работна температура. Гасял се двигателя и се чакало 3-4 мин да се смъкнело в картера и така.
                      Само ,че според мен така винаги ще ти показва , че имаш по- малко от колкото в действителност имаш. Това е тъпа дискусия според мен и си го мери на студен мотор както правят повечето хора
                      ПП А дали ти е крива централната ще разбереш като го сложиш на нея и погледнеш мотора отзад и визуално сам ще разбереш. Поздрави и успешен сезон.

                      Коментар


                      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        Благодаря за съвета,за този вариант ( как САМ да го държиш и да премериш маслото )не се бях сещал,още утре ще пробвам.Но си мисля,че щеката трябва да се навие поне "една резба",за да не изпадне при движението на мотора.Мисля,че разликата ще е приемлива.

                        Относно централната да имам, и найстина ми прави впечатление,че когато мотора е дигнат на нея,отзад калника стои леко в дясно от задната гума - това ли би трябвало да означава,че е крива.Предполагам че е така.

                        Относно разхода на масло нищо не казахте ?
                        Сега - BMW R1200RT 2006 г
                        Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                        По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                        По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                        Коментар


                        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                          При мен маслото намалява с половин литър от смяна до смяна. (12 000км)
                          За сметка на това БМВто (R850) гори литър на 1000км.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            За сметка на това БМВто (R850) гори литър на 1000км.
                            Определено не е в ред това БМВ.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                              Това БМВ е на 45 000 км. и е поддържано винаги в БМВ Виена. Не са правени компромиси с части и консумативи.
                              Така или иначе разполагам и с Африка и БМВ Определено Африката ме кефи повече.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                                Моето БМВ не е поддържано във Виена. На 95 000 км е в момента, (а вероятно и на доста повече, защото е вкарано в България от Италия през Дупница), но до 5000 км след нова смяна не гори масло. После започва да гори по 100-200 до 300 грама на 1000 км към края до 10 000 км, когато е следващата смяна.
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X