Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    Това лято навъртях вече 10 000 км и хвърлих и маслото. Снимки....ще нащракам ако не забравя. То няма нещо кой знае какво за снимане де. Домързя ме предния път да пипам предния изпускателен клапан, че е на терсене място и ето резултата Все си мислех че няма да ми се случи Трябва да отбележа, че не знам реалните километри на мотора. Пише 74 000 на километража, ама може и 174 000 да са. Нищо де, не е голяма болка. Само 'бързата' доставка ме дразни.
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      Чаво, още в гората разбрахме че е клапан, но в този му вид можеше да си го караш до края на сезона без последствия
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
        Ужас ... моя последно му гледах маслото преди 1000км ... не го беше пипнало цялото пътуване до Испания и обратно

        Зимата явно ще трябва да се сваля и да се гледа хлабини и тнт.

        Ще можеш ли да пуснеш някоя друга снимка моля ....
        Ето обяснение и снимки как се мерят хлабините на клапаните.
        Като гледам работата е за няколко часа с много мотаене.
        http://www.xrv.org.uk/forums/how/340...onisation.html

        Като бонус има и снимки как се синхронизират карбураторите.

        Препоръчвам следния менюал за всякакви манипулации по мотора, всичко е описано подробно и със снимки.
        За всичко са дадени размери, хлабини, както и на колко нютон метра да се стяга.

        http://www.haynes.co.uk/webapp/wcs/s...3519&langId=-1

        Може да се купи също от eBay или wemoto без проблеми.
        Човекът е човек, когато е на път...

        Коментар


        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          Линка е готин, аз от там откраднах идеята за диференциалния манометър за синхронизацията
          Иначе за да се регулират клапаните и на предния цилиндър трябва да се свалят карбураторите и да се отмести десния радиатор, тоест да се източи и антифриза.
          Ники, прав си, че нищо мняма да му стане, но веднъж като съм го разглобил по-добре да почакам да дойдат винтчетата и да го сглобя, вместо да го затворя с тези и после пак да повтарям цялата процедура. Много бира заминава покрай разглабянето
          Последно редактирано от c_chanev; 09-09-11, 09:51.
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            http://hotfile.com/dl/107844621/c437...aynes.pdf.html

            От тук можете да свалите този менюъл фор фрий ;-)
            Honda Africa Twin RD07 '95

            Коментар


            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              Колеги , понеже за мен мото сезона вече почти свърши (може би другата седмица за 1 ден нещо но не е сигурно) почвам да кроя пъклени планове за следващия.

              На пътуването от това лято , носех с мен следните инструменти: 1 комплект Гидоре около 7 кг заедно с пластмасовата кутия ... вътре от пиле мляко.
              Гайчни ключове около 20 на брой .... от 8ца до 30номер (тоя за какво го взех незнам!).
              Помпа крачна , такава за кола от Louise ... знае ли човек, може да ми потрябва да помпаме на някой камион

              Сега въпроса е реално за Африката какви ключове ми трябват?

              Сваляне на гуми , резервуар, Разните пластмаси (с отверка) ....

              Мисля другата седмица да преправям малко предните ролбари (намерих CO) , за да има място за инструменти и да не трупам в Top кутията, както и да сведа носените излишни килограми до минимум (без да се гърча поради липсата на правилните такива разбира се)
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                Аз за да разбера какво реално може да ми потрябва на път- сядайки да си обслужвам МПСто ползвам само това което нося в него. В случай че не мога да се справя с наличните инструменти - добавям нужното към комплекта. Естествено няма гаранция че ще нося всичко което може да потрябва, но пък така проигравам на спокоиствие сценария на евентуална повреда и се доокомплектовам с разни дребни и на пръв поглед непредвидими нещица.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  За сега сигурни инструменти са:
                  1. Ключета 8 и 10 (по-добре малко Гидоре)
                  2. 17 и 24 лява и дясна задна страна


                  Вчера оглеждах какво точно дрънчи докато карам и забелязах нещо притеснително. Звено на веригата не минава по пиньоните както трябва а прескача ... при което се получава едно чукане. Така няма да го карам мотора повече и днес ходих до Louisе за верига и пиньони.
                  Проблема е , че там имат само комплекти с оригиналните размери: 16 преден и 45 заден , аз обаче искам 17 преден и по-малко от 45 заден.
                  Ходих и на друго място, където бяха по-напред с материала ... но и там ми казаха комплект 140€ ... или ако искам само верига 135€

                  Отделно пиньони не се продавали при тях (гледаха в някаква програма за части, нещо от сорта на:http://zsf-motorrad.de/en/Spares/XRV750N-G/ )

                  Сега гледам в разни англииски сайтове, но пак немога да разбера точния размер.
                  Някой с по-малък заден пиньон , ще удари ли едно рамо?
                  И защо не стават верига и пиньони от RD07 на RD04?
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    Кой ти каза че не стават? Разликата е само, че на РД07 задния е 45 зъба. Във WEMOTO има всякакви пиньони, може да хвърлиш едно око. Според мен сложи един заден с 42 или 43 зъба и си готов. Съответно веригата ще трябва да е с две звена по-къса. Може и само 17 преден.....ти си знаеш.

                    Иначе инструментите ще се опитам да изброя моите. Някои са абсолютно излишни но....

                    Гаечни ключета 8, 10, 12, 13, 14 и 17. За сваляне на гумите - 17 и 24 (всичите са ми от оригиналния комплект инструменти, освен 13-ката)
                    Малки клещи
                    раздвижно ключе
                    пинсети
                    Ключета тип лула - 10, 12, 14
                    отверка с накрайници - кръстати, прави, шестограмни и камъни 8,9,10,11,12,13
                    ъглово ключе за накрайниците - понякога върши работа при здраво стегнати болтове
                    часовникарска плоска отверка
                    малка кръстата отверчица
                    няколко ъглови шестограма
                    луфтомерни пластини
                    джобен комбиниран велоинструмент с много джвъджки по него
                    щанги за демонтаж на гуми - 2 броя
                    резервни бушони
                    ТЕЛ
                    свински опашки
                    изолирбанд
                    помпичка за гуми
                    джобно фенерче
                    съединително звено за веригата

                    До тук всичко съм събрал в чантичка тип паласка, с изключение на помпичката и щангите, те са ми закрепени за тавата на двигателя.

                    Иначе нося винаги и резервни вътрешни гуми, лепило и лепенки за гуми, найлонови ръкавици, топче кабели, кутийка с болтчета, гайки и разни винтчета, резервни жила,ръкохватки, реле за зареждане, масурче за газ, резервни крушки, разни маркучлета за гориво, бързи връзки, скоби за маркучи, половин литър двигателно масло......но тези неща са пожелателни. Тях съм пруснал по разни дупки под корите на мотора и не се виждат
                    Последно редактирано от c_chanev; 26-09-11, 23:08.
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      Съвет: вземи си оригинален преден пиньон с гумения елемент (damper) от Хонда. Струва си, ако мотора ще го имаш дълго...
                      You'll never find out - I got no key hole....

                      Коментар


                      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        Пиньоните вече са факт, както и новата верига.
                        Тъпото е , че като ги сравня със старите , старите почти нямат износване

                        Новите са:
                        1. Преден 16
                        2. Заден 42

                        Веригата е DiD ... и най-якото е , че ги намерих в магазин където бяха на склад (не като в Louis или другите подобни)

                        Вчера сложих задния (не е трудно като знаеш какво правиш , иначе си е терсене) ... със старата верига (понеже нямам още инструмента за сваляне и качване на вериги) ... смазах хубаво старата верига и направих едно кръгче от 50м ... разлика има ... мотора не скача така както преди.
                        В неделя ще монтирам новата верига (трябва да сваля 1 звено, щото е дълга) ... направо нямам търпение

                        Цялото удоволствие ми струваше 171€
                        Магазинчето има и online shop: http://www.xmas1.at/xneu/
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар


                        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                          Честито. Тъкмо си мислих, че 42 отзаде идва прекаленно малко и най-добрия компромис според мен е 44 зъба. Но аз карам така с такъв пиньон почти 20 000 км и за моето каране е окей.
                          Yamaha XT​M600E '98
                          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                          Коментар


                          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                            В горепосочения магазим ми казаха, че имало и 36 зъби

                            Реших да взема 42 , защото ако сложа 40 ще трябва да махам 2 звена от веригата, и ако реша да скоча на по-голяма задна , ще трябва да взимам друга верига.

                            Друг въпрос , на оптегачите за веригата забелязах 2 графи.
                            Зелена и Червена.
                            Интересното е , че зелената е от 0 до 10 , а червената над 10.
                            Толкова малко ли е позволеното разтягане ?

                            sabin , ми беше казвал , че някъде в книгата за ремонтите на африката имало графа , колко мм е допустимото разтягане на веригите на африката (като мериш самите звена) ... някой знае ли някакви цифри нещо ?
                            Просто не можах да открия тази информация (а лепенките на задницата които показват тия неща паднаха още при първото миене на мотора , ако някой може да ги снима ще е шампион!)
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар


                            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                              Зеленото и червеното вероятно янкой го е драскал с маркер. Така или иначе ще трябва да махнеш две звена. Поне аз толкова махнах. Иначе с 36 не си представям....няма да може да тръгнеш (наистина има такива китове за африка)
                              Yamaha XT​M600E '98
                              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                              Коментар


                              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                                Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                                sabin , ми беше казвал , че някъде в книгата за ремонтите на африката имало графа , колко мм е допустимото разтягане на веригите на африката (като мериш самите звена) ... някой знае ли някакви цифри нещо ?
                                Просто не можах да открия тази информация (а лепенките на задницата които показват тия неща паднаха още при първото миене на мотора , ако някой може да ги снима ще е шампион!)
                                http://www.reginachain.it/eng/use_an..._to04.shtml#02

                                Пробвай да си намериш цифрите от тук. Ако не се счете за реклама де....
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X