Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ямаха xtz 750 въпрос?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ямаха xtz 750 въпрос?

    За Ямаха Xtz 750
    От зад под седалката в края има резеоварче какво се сипва в него,и антифриза за радиаторчето се сипва там на отвора на радиатора нали,ако може ми кажете и какво масло да му сипвам,че не сам свалял спойлерите да го оглеждам
    от кал не се пази:)

  • #2
    Re: Ямаха xtz 750 въпрос?

    На Африката там е разширитела за охлаждащата течност, на радиатора също има капачка... И казанчето за спирачната течност на задния апарат е там... Вероятно и при теб схемата е същата.
    За маслото е добре да видиш какво е указано в ръководството. Обикновенно препоръките за този тип мотори са в няколко диапазона, според зависи от климатичните условия където се кара. Но за нашия климат по принцип се препоръчва вискозитет 10W40, ако не го изкарваш при под 0 градуса може и 20W50...

    Коментар


    • #3
      Re: Ямаха xtz 750 въпрос?

      Значи на това резеоварче от зад пише cooling на капачката,ама питам че да не обаркам нещо и да го прецакам
      от кал не се пази:)

      Коментар


      • #4
        Re: Ямаха xtz 750 въпрос?

        Точно така, това е за антифриза...

        Коментар


        • #5
          Re: Ямаха xtz 750 въпрос?

          е добре какъв е смисъла от пред да има на самия радиатор и от зад пак?
          от кал не се пази:)

          Коментар


          • #6
            Re: Ямаха xtz 750 въпрос?

            В първия ми пост съм написал, че това е разширителния съд.
            Виж си личните съобщения!

            Коментар


            • #7
              Re: Ямаха xtz 750 въпрос?

              Верно обарках се,насмотах нещата извинявай мерси много за информацията
              от кал не се пази:)

              Коментар


              • #8
                Re: Ямаха xtz 750 въпрос?

                Добре дошъл в СТ групата.
                В един друг форум има мноооого изписано за тези мотори.
                Във Варна се събираме все по-голяма СТ група.
                Ако се поровиш в нета доста лесно ще намериш сървиз менюала, в него пише всичко.

                Коментар


                • #9
                  До:Ямаха xtz 750 въпрос?

                  Но за нашия климат по принцип се препоръчва вискозитет 10W40, ако не го изкарваш при под 0 градуса може и 20W50..

                  Благодария и аз, за полезната информация но можели дами кажеш ?
                  Колко литра масло трябва да сложа на ямаха хтз 750 супер тенере ?
                  Аз лично искам даго сменя но мотора сега го купих и незнам кое как да сваля и кои болтове да развия ?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Re: Ямаха xtz 750 въпрос?

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Добре дошъл в СТ групата.
                    В един друг форум има мноооого изписано за тези мотори.
                    Във Варна се събираме все по-голяма СТ група.
                    Ако се поровиш в нета доста лесно ще намериш сървиз менюала, в него пише всичко.
                    моляте напиши по подробно каде точно мога да го намеря аз обърнах нета и ништо не намерих купихси тенере 750от три дена и немога да разбера как да му сменя маслото ако имаш информация щте съм ти благодарен

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X