Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен шум на BMW R850R

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен шум на BMW R850R

    Здравейje колеги,

    След преместване на резервоара започна да се появява странен шум при тръгване на 1-ва, 2-ра, 3-та предавка.
    На висока предавка с малко газ не се чува нищо. При зареждане с бензин звукът изчезва за стотина километра.
    Помислих, че съм прегънал някой маркуч, вдигнах пак резервоара, но всичко е наред. Ако някой има идея за какво става въпрос ще бъда много благодарен.

    Звука се чува само при тръгване и форсиране в движение. При форсиране на място всичко е наред.

    Между другото пробвах реглажа на празен ход(и на средни обороти) с диференциялен манометър и добре, че напълних шлауха с ракия.
    Получава се пулсация в синхрон с оборотите и цялото количество отиде в цилиндрите...(това няма отношение с проблема).

    Поздрави...

  • #2
    От: Странен шум на BMW R850R

    Откъде идва шума, можеш ли да прецениш? Горивна помпа?
    За реглаж на дроселите - Twinmax! Също е differential, не че и други не стават, но с този можеш и в движение да наблюдаваш високите обороти, нали се сещаш ... в истинския свят - ако се вманиячваш с тия неща.

    Дай повече инфо
    You'll never find out - I got no key hole....

    Коментар


    • #3
      От: Странен шум на BMW R850R

      Според мен резервоарът изпада в резонанс при определени обороти и достатъчно празен.
      Казваш, че си променил оригиналното му закрепване - от това е.

      Коментар


      • #4
        От: Странен шум на BMW R850R

        Отскоро имам взимане-даване с такава машина и шумът вероятно е от бензиновата помпа, но не е редно да я чуваш в движение. По всяка вероятност, не си сложил резервоара добре върху гумените демпфери и (или) опира някъде на метал. Може и самата помпа да опира някъде и да е излязла от тампоните си.
        Аз трябва да реша Африката или R850R. (Не мога да имам и двете...) Засега повече клоня към Хондата.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          От: Странен шум на BMW R850R

          А ... Ники .. решил си да ми подариш Африката ли?
          Винаги я приемам ....
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: Странен шум на BMW R850R

            Румба, казах че изборът ми клони към старата любофф
            БМВто ми е, да кажем странно. Абе, мотор, който тръгва да ляга надясно, като му дадеш газ, не ми го фали (майтап)
            Истината е, че машината е готина, но ми се струва доста по-придирчива и ремонтовзискателна от Африката. Пък и тя ми е удобна като стара омекнала обувка. За хубави пътища с хубави бързи завои, БМВто ме кефи повече. Леко ме дразни кормилният демпфер при ниска скорост но това го отдавам на липсата ми на навици с този матор. За по черно, Ариката ми е с пъти по-комфотна. Другото, което ме кефи на ерката е седалката и наличието на централна стойка. Върви доста повече от Африката, но това не ме интересува особено, предвид, че и нейната динамика ми стига. Разходът е с около литър надолу. Има много прилични куфари Стойката при него, поне мен ме уморява. На Африката почти не духа. И двете имат отлична тяга в ниските. Пробвах нарочно АБСа на БМВто и ми хареса. (Най-много да насадя такъв на Баба Хонда)
            И не на последно място - Африката се е доказала като добро и вярно другарче и мисълта за изневяра, ще да е от Лукаваго...
            Абе, май предпочитам да си давам парите на ОМВ, отколкото на Камор...
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: Странен шум на BMW R850R

              Не съм ти казал ... но вече имам АБС от БМВ и ... зимата, ако се спра .. ще мисля да го наместя на баба Африка.
              Направих си нова седалка и .... в момента няма по-удобна!
              Куфарите ми са 35 и 45 литра Тракс-ове ... плюс топ касата.
              Само наливам и ... карам!
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                От: Странен шум на BMW R850R

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Абе, май предпочитам да си давам парите на ОМВ, отколкото на Камор...
                И аз!До сега са ми предлагали 3,4 БМВ-та, в прилично състояние и на приемливи цени И БЯХ НА РЪБА да взема едно 1150, но......ще чакам кростуръра да поевтинее( в Италия това лято се качвах отгоре му , но за съжаление не карах, пасна ми сякаш ) или да ми хлопне дъската и .ВФР 1200, ама там се губят пътища и не можеш да ходиш където си искаш.

                Коментар


                • #9
                  От: Странен шум на BMW R850R

                  Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                  Не съм ти казал ... но вече имам АБС от БМВ и ... зимата, ако се спра .. ще мисля да го наместя на баба Африка.
                  Направих си нова седалка и .... в момента няма по-удобна!
                  Куфарите ми са 35 и 45 литра Тракс-ове ... плюс топ касата.
                  Само наливам и ... карам!
                  Моята Африка си е стокова, не за друго а защото не ми остава време за нея... Просто я карам...Имам само топкаса и прогресиращи пружини. За 45 000 км в мои ръце е дала един- единствен дефект - нагорели клеми на генератора към РР. Сипвам Репсол 10/40 през 12 000км и газ..
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странен шум на BMW R850R

                    След още малко километри с R850R, категорично харесвам Африката повече. Ама МНОГО ПОВЕЧЕ.
                    Колкото до шума при колегата - и при мен се появи и изчезна, като извадих помпата и я накарах да не опира никъде в резервоара - същото важи и за горивния филтър, който кой знае защо, също е в резервоара до помпата.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X