Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    Димо тръгна към изворите на Пяндж. На юг надолу, където реката прави голям завой и идва от североизток. При Ishkashim и Fohur прави завоя, а после срещу течението Vark и Langar в Таджикистан. После реката идва от изток, където извира, ( или изобщо започва да има вид на река) при Gaz Khan в Таджикистан и Ab Gahs Sast в Афганистан. Но после как ще се върне Димо пак на М41 това не ми е ясно. Пак ли ще бие същият път обратно, или има там проход в планините към М41 ще разберем скоро при продължението на историята...
    Предполагам, че ще тръгне от Khargush на север, покрай езерата и едноименния проход.

    Димо, приятелю, немея пред снимките и стискам палци всичко да е наред!!
    Някъде там сме се пръкнали, затова ни дърпа натам!
    Поздрави на синеоките прароднини!

    Коментар


    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

      Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
      Не Владо, Vakhanskata долина си е долина Отляво е Таджикистан, отдясно - Авганистан. Дa, там(в Ishkoshim) има КПП и можеш да влезеш в Авганистан, района е абсолютно спокоен, но път няма. Просто ще се мъчиш по десния бряг на Пяндж И после трябва да се върнеш до същото КПП... щото нагоре няма излизане. Аз ще си карам от таджикистанска страна.
      А мигачът даде фира още в Иран. Много си наблюдателен



      Ми то Spase, ако няма да минаваш... обръщаш и към София
      Шегите настрана. Това беше много гадно място. Козирката е дебела 20-30 см. Не знаех дали ще издържи 500 кг. мотор. А долу реката бучи като за последно. Мислех да взема една лопата и да поизчистя малките камъни за да стъпвам на твърдо, но двама работници дойдоха и крепиха мотора отзад. Беше инфарктно. На мястото беше и зам. Министъра на транспорта на Таджикистан. На него оставих документите си. Обади се на работниците на следващия мост, за да организират преминаването ми и от там. Супер свестен мъж – синеок.
      А пък този мост е пълен абсурд Там ако погледнеш надолу и си чао Височината е двадесет метра. Гредите са дълги десет метра само, но те просто са сложени отгоре, за да минават хора. Широки са, може би, 40 см, но няма къде да стъпиш и загуба на баланс, в коя да е посока, е пълна загуба... Тук поне рискът беше само за машината... Аз крепях от една греда, на метър по-надолу... и щях да остана на моста, докато гледам БМВ-то как лети надолу
      Все едно. Всичко е наред. Но адреналина е много. Нали ми виждате ухилената физиономия, когато стъпих на твърдо, накрая... Ако щете вярвайте, накрая всички (българи, таджикии двама французи) се прегръщахме, един през друг, от радост...
      много як текст, браво, не е само до снимките
      Последно редактирано от giorgio; 19-07-10, 10:24.

      Коментар


      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.



        Невероятно!
        Магарето се слива по цвят със скалите, та в първия момент ми се стори, че този с чадъра плува във въздуха върху летящо килимче
        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

        Коментар


        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

          В техникума по пътно строителство ни учеха, че магарето най-точно определя пътя.
          Последно редактирано от giorgio; 19-07-10, 10:40. Причина: Излишно повтаряне на снимката.

          Коментар


          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

            Ако има път и проход на север от Каргуш към М41 то той ще минава, около и над 4000 м нмв. Там вече работата ще е сериозна, а нещата много интересни. Скоро ще разберем.
            Тя самата М41 минава там на 4000 м нмв.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

              Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение

              Невероятно!
              Магарето се слива по цвят със скалите, та в първия момент ми се стори, че този с чадъра плува във въздуха върху летящо килимче
              Да ...и аз не го видях в първия момент , помислих, че Димо си прави шегичка с някое монтажче ...и летящо килимче , но в следващия миг изплува и самото магаре.

              Коментар


              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение


                Невероятно!
                Магарето се слива по цвят със скалите, та в първия момент ми се стори, че този с чадъра плува във въздуха върху летящо килимче
                Хипотезата за летящото килимче ме подсети, че тези свойства на магарето са придобити, докато хиляди магарешки поколения е трябвало да оцеляват при набезите на птицата Рух. Резултатът е велик - с такава мимикрия птицата Рух никога няма да клъвне магарето.

                Майтапа настрана - снимката е чудесна и - като в литературата - всеки може да си я тълкува различно. (Аз забих в тъжно-мрачни размисли за камъните и живота и за това кое е по-трайно, но пък би ли имало смисъл в такава трайност, в която няма цветове...)

                Поздрави!
                Искам България чиста!

                Коментар


                • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                  Аз пък веднага помислил какво прави там пуштун?

                  Коментар


                  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                    Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                    Хипотезата за летящото килимче ме подсети, че тези свойства на магарето са придобити, докато хиляди магарешки поколения е трябвало да оцеляват при набезите на птицата Рух. Резултатът е велик - с такава мимикрия птицата Рух никога няма да клъвне магарето. ...
                    Удоволствие е да те чете човек, като ти дойде музата!

                    Аз само не разбрах онова 40 на скалата (в левия край на снимката, на нивото на чадъра) за ограничение на скоростта ли минава или обозначава хайуей 40?
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                      Димо, благодарим за СУПЕР снимките и евала за куража! Безаварийно нататък и да се кефиш много.

                      Коментар


                      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                        Димо се заби в планините над Каргуш в посока М41. СПОТ-тракера показва, че се движи малко над 4000 м нмв. На картите няма и помен от път там. Но той явно е разпитал местните и е разбрал, че става.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                          В Гугъл се вижда някакъв път... покрай реката, а после някъде нагоре. Гледам, че е спрял, над някакви езера, надявам се за да снима...
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                            Има път нагоре. Сега видях някакви снимки. След езерата започва Каргуш-па прохода, който е 4335 м нмв. На снимките долу при езерата пътя изглежда широк и сравнително хубав. Какво е нагоре и как е Димо ще каже. Най странното е, че Каргуш и прохода се водят в Афганистан. Поне такива са надписите на снимките...
                            Последно редактирано от ВладиЧ; 20-07-10, 08:47.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                              Димо мина през прохода Каргуш и пак е на памирската магистрала М41... Много му се кефя на това куче бе хора!!!! Уникален е !!! Кара из Памир над 4000 м нмв все едно минава София-Пловдив!!!!
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                                След пътя до Каргуш, прохода Каргуш сигурно му се е видял като магистрала.

                                Димо, с тази снимка спечели още хора за моторджийски пътувания.
                                С джипка пътя е дотук!
                                Освен ако човек няма време и търпение да изчака
                                самоходната бормашина да пробие дупки, а бомбаджиите да взривят скалата.
                                Междувременно може да хване някоя надница като лопатаджия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X